Powiat Płock: Nauczmy się ze sobą rozmawiać!

2 min czytania

W dniu 18 września 2018r. zgodnie z harmonogramem Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020 przyjętego Uchwałą nr 132/XIV/2016 Rady Powiatu w Płocku z dnia 30 marca 2016 roku Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku zorganizował warsztaty edukacyjno metodyczne dla członków grup roboczych i Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu Powiatu Płockiego realizujących zadania wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy i rozporządzenia dotyczącego realizacji procedury Niebieskie Karty”, przedstawicieli szkół prowadzonych przez powiat płocki, pracowników Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Płocku oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego zaproszonych gości przywitała Małgorzata Struzik Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych. Przypomniała, że celem głównym Programu jest zwiększenie skuteczności działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Powiecie Płockim. Podkreśliła, że warsztaty nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe przekazane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Oddając głos prelegentom życzyła owocnych warsztatów.

Warsztaty obejmowały 2 bloki tematyczne:

  • Pierwszy temat to Rodzina z problemem uzależnienia i dysfunkcji relacji społecznych”. Warsztaty poprowadził dr prof. nadzw. Mariusza Jędrzejko Dyrektor Naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej oraz Agnieszka Taper socjolog z Centrum Profilaktyki Społecznej, która od lat szkoli dzieci, rodziców i nauczycieli z zakresu zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią i uczy jak im zapobiegać.
  • Wypalenie zawodowe warsztaty poprowadzi Witold Świtkiewicz
    psycholog, który na co dzień pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Płocku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne oraz najnowsze publikacje na temat narkotyków i dopalaczy jako źródeł przemocy, a także postaw i zachowań z perspektywy socjologicznej współczesnej młodzieży.

Podczas warsztatów pracownicy z Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych przeprowadzili kolejną odsłonę kampanii Stop przemocy”.

Starostwo Powiatowe w Płocku,

powiat-plock.pl/wiadomosci/2266-nauczmy-sie-ze-soba-rozmawiac

Autor: krystian