Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu wraz z Burmistrzem Szydłowca zaprasza w piątek (14.06.2019) nad zalew w Szydłowcu gdzie odbędzie się pokaz instruktażowy pod hasłem „Bezpieczna kąpiel”. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka oraz Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Uczestnicy będą mogli obejrzeć m.in.: pokazy tresury psów policyjnych, ratownictwa drogowego, symulację pościgu za przestępcami z użyciem łodzi policyjnej, akcję ratowniczą na wodzie wraz z instruktażem pomocy przedmedycznej, akcję gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu "Dromader". Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji, w tym gry i zabawy oraz pokazy sprzętu i umiejętności służb ratowniczych.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do przypomnienia, jak należy zachowywać się nad wodą, by cieszyć się letnim wypoczynkiem i unikać zagrożeń.

Impreza ta, oprócz waloru edukacyjnego, jest też doskonałą okazją do przyjrzenia się pokazom umiejętności wyspecjalizowanych służb ratownictwa wodnego.

WP/ZP KWP zs. w Radomiu