Zmieniające się dynamicznie orzecznictwo sądowe sprawia, że frankowicze w końcu zyskali realną możliwość walczenia o swoje prawa przed sądem. Banki są narażone na potężne straty, ponieważ prawidłowo złożony kredyt we frankach pozew, a także wsparcie ze strony doświadczonych prawników pozwala na odzyskanie nawet do 60% kwoty spłaconego zobowiązania. W tym celu warto zaczerpnąć porady prawnej, w trakcie której przeanalizowana zostanie nasza umowa z bankiem.

Czy można unieważnić kredyt we frankach?

Unieważnienie kredytu jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach, w których bank ewidentnie naruszył prawo lub nie wywiązał się ze swoich obowiązków względem kredytodawcy. Promowanie kredytów frankowych i nieostrzeganie przed dużym ryzykiem jest swojego rodzaju naruszeniem, ale nie daje wystarczających podstaw, aby unieważnienie umowy kredytowej we frankach było możliwe.

Istnieją jednak znacznie skuteczniejsze metody, które pozwolą frankowiczom odzyskać pieniądze stracone za sprawą niekorzystnej indeksacji kursowej. Warto bowiem zaznaczyć, że kredyt we frankach pozew coraz częściej kończy się wyrokiem pomyślnym dla poszkodowanych klientów. Sądy biorą w obronę frankowiczów i wielu przypadkach opowiadają się przeciwko bankom. Pozytywne zmiany wprowadza także niedawny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Na czym polega odwalutowanie kredytu?

Rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie utraconych pieniędzy, to odfrankowanie kredytu. W takiej sytuacji, umowa kredytowa jest przekształcana w taki sposób, jakby była zawarta w złotówkach. Tym samym, wyliczana jest nowa kwota do spłaty zgodnie z oprocentowaniem z dnia podpisywania umowy kredytowej. W wielu przypadkach okaże się, że osoby od wielu lat spłacające kredyt we frankach dawno przekroczyły kwotę uzyskaną w nowej umowie. Tym samym, wyliczana jest nadpłata, którą bank musi zwrócić swojemu klientowi.

Co szczególnie istotne, odwalutowanie kredytu dotyczy nie tylko osób wciąż spłacających zobowiązanie, ale również tych, którzy w przeciągu ostatnich 10 lat spłacili już kredyt. Przychylne frankowicze wyroki sprawiły, że niektóre osoby odzyskały nawet ponad 50% spłaconej kwoty. A zatem, pozew przeciwko bankowi to gra warta świeczki. Warto jednak skorzystać z pomocy prawnej, aby mieć większe szanse na uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Jak złożyć wniosek przeciwko kredytowi we frankach?

Sformułowanie dokładnego wniosku wymaga oczywiście dokładnego zapoznania się ze sprawą. Nasza umowa kredytowa jest dokładnie analizowana przed radców prawnych. W ten sposób wypunktowane zostają zapisy, które narażały nas na straty. Jest to podstawa prawna, która pozwoli nam skutecznie dochodzić swoich spraw przed sądem. Należy pamiętać, że każda umowa z bankiem jest całkowicie odrębna i niezależna, a zatem, pomoc dla frankowiczów zawsze powinna uwzględniać indywidualny charakter sprawy

W sieci możemy natrafić na liczne opinie klientów pod adresem kancelarii prawnych zajmujących się sprawami frankowiczów. W ten sposób możemy w łatwy sposób wybrać kancelarię, która sprosta naszym oczekiwaniom i zwiększy nasze szanse w potyczce z bankiem. Pomoc frankowiczom w ostatnich latach stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu, pojawia się coraz więcej pozytywnych wyroków zakończonym odzyskaniem utraconych pieniędzy przez poszkodowanych frankowiczów.

Kredyt we frankach – czy klienci mogą walczyć o odzyskanie pieniędzy?