Live streaming a biznes

W roku 2016 światowi giganci (Facebook i YouTube) udostępnili swoim użytkownikom możliwość prowadzenia transmisji na żywo. Wcześniej taką możliwość miały tylko zweryfikowane kanały, które miały już jakąś rozpoznawalność. Dziś jednak każdy z nas może taką transmisję przeprowadzić. Profesjonalne firmy streamingowe (np. https://streaming-warszawa.pl/), które świadczyły wcześniej transmisje online bały się, że to będzie ich koniec. Ale czy na pewno?

Bardzo łatwy dostęp do takiej technologii sprawił, że ta branża zyskała ogromną liczbę wielbicieli wśród twórców internetowych. Zwykli użytkownicy również otrzymali dostęp do takiej funkcji. Rynek transmisji na żywo zaczął więc bardzo prężnie się rozwijać. Obecnie technologia ta jest jedną z głównych metod kontaktu z widzami. Jak długo będzie to trwało?

W ciągu kilku najbliższych lat rynek ten ma wzrosnąć dwukrotnie! Oznacza to, że inwestycja w ten kanał komunikacji może się zwrócić na przestrzeni kilku następnych lat. Obecnie po taką technologię sięgają nie tylko twórcy, ale i również biznes, który wykorzystuje live streaming do celów promocyjnych czy sprzedażowych. Istnieją również firmy, które oparły swoją działalność całkowicie o tą technologię.

Jak wykorzystać live streaming?

Pomimo tego, że rozwiązanie to istnieje już jakiś czas, nadal nie znamy wszystkich jego możliwości. Ciągle pojawiają się coraz to nowsze pomysły na wykorzystanie tej funkcji. Poniżej znajdziecie jedne z najbardziej innowacyjnych firm, które wykorzystały tą technologię po prostu świetnie!

TheMuBa

Jest to teatr na żywo, który swój początek miał miejsce w 2018 roku. Powstał on z inicjatywy Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślanki. Jest to pierwsza próba przeniesienia teatru na ekrany naszych monitorów za pomocą transmisji na żywo. Transmitowane mają być również koncerty muzyki poważnej oraz przedstawienia baletowe.

Męskie Granie

Chyba każdy zna tą trasę koncertową, której organizatorem jest Grupa Żywiec S.A. Czołowi polscy muzycy grają koncerty w największych miastach w Polsce, a finał w Żywcu jest transmitowany na żywo od 2013 roku!

KSW

Polska federacja KSW od 2012 roku są transmitowane wyłącznie w internecie w systemie pay per view. Fani tego eventu mogą zapłacić za dostęp do transmisji wideo, która jest emitowana na specjalnej platformie streamingowej. Dzięki temu osoby, które z różnych powodów nie mogły zasiąść na trybunach mogą obejrzeć ulubioną galę.

Technologia nie do zastąpienia

Transmisje na żywo nie są tylko używane do pokazywania wydarzeń kulturowych czy sportowych. Takie rozwiązania są stosowane bardzo często przez organizatorów wydarzeń branżowych, szkoleń oraz konferencji. Za pomocą internetu są oni w stanie poszerzyć grono zainteresowanych danym projektem. Dzisiaj widzowie zasiadają nie tylko na widowni, ale i również przed tabletami, monitorami czy telefonami.

Taka opcja również przydaje się mniejszym przedsiębiorstwom, które są rozproszone po całym kraju. Wideokonferencje spotkań projektowych czy zebrań zarządu są dogodną formą kontaktu z pracownikami. Pozwala to ludziom zaoszczędzić sporo czasu na dojazd w wyznaczone miejsce. Ucieszeni powinni być również ci co pracują zdalnie z domu, ponieważ dzięki tej technologii są oni w stanie uczestniczyć w spotkaniach pracowników nie ruszając się z domu.