Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Defibrylatory treningowe – naucz się ratować życie!

Defibrylator to sprzęt medyczny, który ratuje życie. Monitoruje pracę serca i wypadku utraty krążenia, przywraca jego prawidłowe działanie. Wszystko to dzięki wyładowaniom elektrycznym, przesyłanym do ciała poszkodowanego, poprzez specjalne elektrody. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tak zaawansowana technologia, która wykorzystuje elektryczność, to coś co pomocne będzie jedynie w rękach specjalisty. Dziś jednak okazuje się, że każdy może się tego nauczyć w prosty sposób. Pomogą w tym defibrylatory treningowe.

Defibrylatory treningowe – dlaczego warto z nimi ćwiczyć?

Laik z pewnością będzie miał obawy przed sięgnięciem po defibrylator, a chwila wahania w krytycznej sytuacji może drogo kosztować. Dlatego, mimo że nowoczesny sprzęt wyposażony jest w intuicyjnie działające oprogramowanie, warto zapoznać się z jego użytkowaniem, zanim przyjdzie czas na prawdziwą akcję ratunkową. Do tego celu służą defibrylatory treningowe. Są one dostępne w sprzedaży detalicznej, ale powinny też być na stanie w instytucjach, w których prowadzi się kursy pierwszej pomocy. Sprzęt taki przeznaczony jest więc nie tylko dla osoby szkolącej się na ratownika medycznego, ale także dla tego kto pracuje np. w galerii handlowej czy innym miejscu, w którym gromadzą się ludzie. Wcześniejsze zapoznanie się z defibrylatorem treningowym pomoże wówczas zachować zimną krew, w momencie gdy nadejdzie konieczność udzielenia komuś pierwszej pomocy. Także mając w rodzinie osobę cierpiącą na choroby serca, arytmię czy zawałowca, należy zapoznać się z działaniem defibrylatora. Dzięki temu w najgorszym wypadku, będzie można uniknąć tragedii.

Defibrylatory treningowe – jaki sprzęt na początek?

Do szkolenia z obsługi defibrylatora nie powinno się używać prawdziwego sprzętu. Chociaż współcześnie defibrylatory są bezpiecznym w użytkowaniu urządzeniem, jednak nie jest dobrym pomysłem stosowanie prawdziwych wstrząsów elektrycznych na osobie, która zgodzi się towarzyszyć nam w ćwiczeniach. Należy więc wyposażyć się w specjalny model defibrylatora treningowego, który nie emituje wstrząsów, a jedynie je symuluje. Tego typu przyrządy, pomagające w podnoszeniu naszych kompetencji z zakresu pierwszej pomocy, należy kupować w specjalistycznych sklepach, np. https://impilo.pro/. Dostępne tam defibrylatory treningowe są całkowicie bezpieczne i do tego na tyle zaawansowane technologiczne, że przeprowadzają kursanta przez cały szkoleniowy scenariusz ratowania życia. Dzięki temu, jeśli w rzeczywistości sprawdzi się ten najczarniejszy scenariusz, będzie można śmiało przystąpić do akcji ratunkowej.