Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

To kolejny przypadek oszustwa internetowego na terenie powiatu makowskiego. Tym razem 31-letni mężczyzna został oszukany inwestując w kryptowaluty. Mężczyzna stracił 78 tys. zł. Ponownie apelujemy o ostrożność!

Schemat działania oszustów jest zawsze bardzo podobny. Tym razem do 31-letniego mieszkańca powiatu makowskiego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy, w której utworzył konto do inwestowania w kryptowaluty z informacją, że zgromadził na swoim koncie 44 tys. zł i musi je teraz wypłacić. Rzekomy konsultant zaoferował mu swoją pomoc. Mężczyzna zgodził się i wykonywał polecenia oszusta. Zainstalował na swoim komputerze aplikację, która dała całkowity dostęp do jego komputera. Oszust poprosił o zalogowanie się do konta bankowego, co też mężczyzna uczynił. Cały czas 31-latek widział jak oszust zdalnie wykonuje operacje na jego koncie bankowym. Rozmówca przekonywał, by wypłacić zarobione pieniądze musi wpłacić podawane przez niego sumy pieniędzy. Wymaganej kwoty nie miał na swoim koncie, dlatego też oszust zaczął zaciągać pożyczki, na początku o małych kwotach. Robił przelewy, zaciągał pożyczki będąc cały czas w kontakcie telefonicznym i zapewniając, że pieniądze do niego wrócą. Niestety tak się nie stało. Podczas tej kilkugodzinnej „transakcji” 31-latek przekazał skan swojego dowodu osobistego, co wykorzystał oszust zaciągając kolejne pożyczki. Mężczyzna łącznie stracił 78 tys. zł.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność!!!

 • nie ulegajmy presji. Uważajmy na pozornie atrakcyjne oferty. Nie działajmy pochopnie, pod wpływem chwili i emocji. To może być oszustwo!!!

 • jeśli przeczytasz artykuł czy post w mediach społecznościowych lub skontaktuje się z Tobą osoba, która proponuje:

  - szybki i wysoki zysk dzięki inwestycji w kryptowaluty,

  - instalację aplikacji na telefonie lub komputerze, która ma posłużyć do zakupu kryptowaluty lub wykonania innych operacji finansowych,

  - wsparcie w inwestycjach i obsłudze aplikacji przez „analityka”, którzy zadzwoni do Ciebie i udzieli pomocy...

  Zastanów się, zachowaj zdrowy rozsądek i ostrożność!

  Pamiętaj również, aby nie udostępniać swoich danych takich jak hasła i loginy do kont bankowych, skanów dokumentów, numerów kart bankomatowych i pinów do nich, itp.

Autor: asp. Monika Winnik