Czujny mieszkaniec powiatu radomskiego udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierującemu mercedesem, który miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy nie ma uprawnień do kierowania pojazdami a pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia i badania technicznego.

W niedzielę dyżurny szydłowieckiej komendy skierował policyjny patrol na ulicę Radomską w Szydłowcu, gdzie znajdował się kierujący mercedesem, który był pod wpływem alkoholu. Na miejscu szybko pojawili się policjanci i zastali zgłaszającego oraz ujętego kierującego. Mieszkaniec powiatu radomskiego oraz obecni na miejscu świadkowie nie wahali się ani chwili, gdy na drodze zobaczyli kierującego samochodem w stosunku do którego mieli podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu. Pojechał za nim i gdy ten zatrzymał się na poboczu uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Jak się okazało, mercedesem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ma wydane 3 aktualne decyzje o cofnięciu uprawnień, ponadto pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia oraz badania technicznego.

Teraz nieodpowiedzialny 41-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne obywatelskie ujęcie na terenie powiatu szydłowieckiego. Dziękujemy mieszkańcowi powiatu radomskiego oraz obecnym na miejscu świadkom za czujność na drodze i szybką reakcję. Dzięki którym nieodpowiedzialny kierujący nie doprowadził do zdarzenia drogowego.. Taka postawa zasługuje na słowa uznania.


 

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz