Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

 

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1205 wykroczenia, a 965 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 12 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1082 mandaty karne i skierowali 11 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 12 praw jazdy oraz 36 dowodów rejestracyjnych. Grupa „SPEED” zatrzymała również jednego pijanego kierowcę oraz 5, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się 23-letni kierujący fordem, który w miejscowości Marianowice na drodze DW 740 wyprzedzał w nocy pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł. i 10 punktów karnych.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film SPEED.mp4

Pobierz plik SPEED.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.19 MB)

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja do materiału filmowego SPEED
    14.34 KB