Od piątku (28.10) trwają policyjne działania w związku z okresem Wszystkich Świętych. Policjanci garnizonu mazowieckiego wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej cały czas monitorują ruch kołowy i pieszy wokół cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzących na nekropolie. Na cmentarzach o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich dbają umundurowani policjanci oraz funkcjonariusze operacyjni. W tych działaniach wspierają policję również inne służby, m.in. Straż Miejska, której funkcjonariusze, dbają o prawidłowe parkowanie pojazdów wokół nekropolii.

Okres Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy dla wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo.

Policjanci „drogówki” na bieżąco nadzorują ruch kołowy i pieszy nie tylko na drogach przy cmentarzach, ale także na głównych ciągach komunikacyjnych. W tym celu wykorzystują bezzałogowe statki powietrzne policji (drony). Tam gdzie zachodzi potrzeba funkcjonariusze policji wspierani przez Żandarmerię Wojskową, podejmują ręczne kierowanie ruchem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zwracają uwagę na prawidłowe parkowanie wokół nekropoli, tak aby zaparkowane pojazdy nie utrudniały płynności ruchu i nie stwarzały zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zmieniona w tym okresie organizacja ruchu, może być zaskoczeniem dla wielu kierowców. Należy bezwzględnie stosować się do wprowadzonego na drodze oznakowania. Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku stosowania się do poleceń osoby kierującej ruchem.

Na cmentarzach obecne są patrole policjantów umundurowanych i funkcjonariuszy operacyjnych, których głównym zadaniem jest zapobiegać napadom, kradzieżom, czy rozbojom.

Podczas podróży zachowajmy należytą ostrożność. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Utrzymująca się mgła w znacznym stopniu ogranicza widoczność. Przy takich warunkach atmosferycznych kierowcy powinni poruszać się pojazdem z włączonymi światłami mijania, a w sytuacji kiedy ograniczenie widoczności spada poniżej 50 metrów należy włączyć tylne światła przeciwmgielne.

Apelujemy do pieszych, aby korzystali z elementów odblaskowych poruszając się po zmroku drogą poza obszarem zabudowanym.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/MS

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.4 MB)