W środę, 13 września, władze Powiatu Płockiego gościły przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa. Tematem tego roboczego spotkania była kontynuacja budowy sieci gazowej w gminach powiatu płockiego. Jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace inwestycyjne w gminach Łąck i Bodzanów.

Sieć gazowa to marzenie wielu samorządów. Nic dziwnego – taka inwestycja to przede wszystkim wygoda, oszczędność, bezpieczeństwo i korzyści dla środowiska.

Samorząd Powiatu Płockiego od lat wspiera gminy w dążeniu do budowy sieci gazowej. Część samorządów poznało już zalety tej inwestycji, inne wciąż czekają. Prace już niebawem nabiorą tempa i realnego kształtu w gminach Łąck i Bodzanów.

- To bardzo ważne, by mieszkańcy mniejszych miejscowości również mieli możliwość korzystania z dobrodziejstw nowoczesnych rozwiązań. A jednym z nich jest bez wątpienia sieć gazowa. Cieszę się, że moja rodzinna gmina Łąck, a także gmina Bodzanów, która zyskała prawa miejskie, już wkrótce dołączą do grona samorządów z siecią gazową – podkreśla Wicestarosta Iwona Sierocka.

W spotkaniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku wzięli udział pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa: Emilia Banaszczyk – Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie, Paweł Włodarczyk – Kierownik Departamentu Rozwoju oraz Karol Gutkowicz – przedstawiciel spółki, a także Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radna Powiatu Płockiego Anna Dębska-Gutkowicz, Dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Płocku Leszek Majewski, zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Piotr Małecki.

Budowa sieci gazowej w powiecie płockim
Budowa sieci gazowej w powiecie płockim
Budowa sieci gazowej w powiecie płockim
Budowa sieci gazowej w powiecie płockim
Budowa sieci gazowej w powiecie płockim