Sporty motorowe w zakładach bukmacherskich – jak typować?

Większość bukmacherów posiada bardzo rozbudowaną ofertę zakładów sportowych. Dla osób, które nie obcują na co dzień ze światem zakładów bukmacherskich, może być pewnym zdziwieniem, że nie ograniczają się one tylko do popularnych sportów, takich jak np. piłka nożna. W ofercie można znaleźć także zakłady na sporty motorowe. Co warto o nich wiedzieć?

Sporty motorowe, czyli co?

Określenie „sporty motorowe” to dosyć szerokie pojęcie. Zanim zdecydujesz się na obstawianie tej dziedziny sportu, warto zapoznać się, co dokładnie się pod nim kryje. Jest to kategoria w zakładach bukmacherskich, która zawiera w sobie wszystkie sporty, gdzie mamy do czynienia z wyścigami pojazdów napędzanych silnikiem. Są to nie tylko motory, ale także samochody czy bolidy.

Oznacza to, że pod tym pojęciem kryje się bardzo dużo sportów. Sporą popularnością cieszy się m.in. obstawianie Formuły 1. W Polsce dużym zainteresowaniem może pochwalić się także żużel. To jednak nie wszystko. Wśród zakładów dotyczących sportów motorowych znajdziemy również rajdy samochodowe lub NASCAR. Jak obstawiać każdą z tych dyscyplin?

Jak obstawiać Formułę 1?

Formuła 1 uważana jest za królową sportów motorowych, więc to ona cieszy się największą popularnością wśród typerów. W jaki sposób ją obstawiać? W jej przypadku większość zdarzeń skupia się na zawodniku: kto zwycięży wyścig lub kwalifikacje? Czy dany zawodnik zmieści się w szóstce, dziesiątce czy może nie ukończy wyścigu? Można znaleźć także zakłady H2H pomiędzy dwoma zespołami.

W jaki sposób typować żużel?

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się żużel. Nic w tym dziwnego, ponieważ polscy żużlowcy to jedni z najlepszych zawodników na świecie. Żużel może mieć formę drużynową lub indywidualną. Obstawianie ligi opiera się głównie na wskazaniu zwycięzcy. Aby dobrze wytypować, warto wcześniej sprawdzić zapowiedź meczu. Zakłady dotyczące wyścigów indywidualnych skupiają się zaś na konkretnych zawodnikach.

Jak typować rajdy samochodowe?

Innym rodzajem sportu motorowego, który można obstawiać w zakładach bukmacherskich, są rajdy samochodowe. Największą popularnością cieszy się seria WRC, czyli Rajdowe Mistrzostwa Świata. W tym sporcie zakłady najczęściej dotyczą zwycięzcy rajdu, pierwszej trójki, zwycięzcy całego cyklu, pojedynki H2H kierowców lub zwycięzcy konkretnego odcinka specjalnego.

NASCAR – czym jest?

NASCAR to seria niezwykle popularnych w USA wyścigów samochodowych. Jest to drugi najpopularniejszy po futbolu amerykańskim sport w tym kraju. Są to wyścigi odbywające się na specjalnie przygotowanych do tego celu torach. Choć emocjonują one głównie Amerykanów, to również w Polsce można spotkać bardzo dużo fanów tego sportu motorowego.