Powiat Płocki: Protesty rolników również w powiecie płockim
Ziemia Płocka w ogniu protestów – rolnicy domagają się zmian w polityce rolniczej i wsparcia w obliczu rosnących kosztów produkcji. Władze deklarują solidarność z branżą, ale czy to wystarczy?
  • Protest rolników na Ziemi Płockiej w odpowiedzi na rosnące koszty produkcji i politykę rolną UE.
  • Spotkanie z przedstawicielami władz i dyskusja nad przyszłością rolnictwa w regionie.
  • Wypowiedzi kluczowych postaci, w tym Wiceministra Rolnictwa i Starosty Płockiego, na temat obecnej sytuacji rolników.
  • Wyraz solidarności lokalnych władz z rolnikami i deklaracja wspólnych działań.

Ruchy rolników z powiatu płockiego nie pozostają niezauważone – przejeżdżając ciągnikami przez miejsca publiczne, wyrażają swoje niezadowolenie i żądania dotyczące zmian w polityce rolniczej. Nie tylko hasła takie jak "Głód poczujesz, rolnika uszanujesz" niosą ważne przesłanie, ale także spotkania z wysokiej rangi urzędnikami, które mogą wpłynąć na realne zmiany w branży.

Na forum publicznym wypowiedział się Adam Nowak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przekazał podziękowania w imieniu Ministra: "Ustabilizowanie sytuacji w rolnictwie to nasza racja stanu. W imieniu Pana Ministra bardzo dziękuję wszystkim rolnikom za gwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego Polski". Słowa te odzwierciedlają postawę władz wobec rolników w czasach wyzwań zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Starosta Płocki, Sylwester Ziemkiewicz, nie pozostał obojętny na głosy mieszkańców powiatu, którym przewodzi. Podczas środowego protestu zaznaczył wagę ciężkiej pracy rolników: "Powiat Płocki to powiat rolniczy, słynący z dobrej ziemi, a przede wszystkim z pracowitych, uczciwych, honorowych ludzi. Tacy są też rolnicy. I za swoją ciężką pracę chcą mieć godne wynagrodzenie, które pozwoli im utrzymać rodziny i gospodarstwa." Oświadczenie to pokazuje zrozumienie lokalnych problemów i pragnienie wsparcia tej istotnej części społeczności.

Z kolei Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, przyznał, że jest świadom trudności stojących przed rolnikami i zapewnił o działaniach na rzecz poprawy ich sytuacji: "Musimy na nowo ukształtować politykę rolną tak, by opierała się w głównej mierze na ustabilizowaniu sytuacji na rynku, a także unormowaniu relacji handlowej z Ukrainą". Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz, dodał, że protest jest wyrazem nadziei i determinacji oraz wyraził wdzięczność za wsparcie: "Stojąc razem, mówimy głośno i wyraźnie: potrzebujemy zmian, które pozwolą nam rosnąć, prosperować i karmić."

Protest rolników staje się głosem społeczności, który nie może zostać zignorowany. Wyraźna komunikacja i otwartość na dialog ze strony władz to krok w kierunku rozwiązania palących problemów rolnictwa w powiecie płockim, a także w całej Polsce.


Na podstawie: Powiat Płocki