• Zatrzymani za nielegalną produkcję alkoholu

  Płoccy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w dwóch gospodarstwach na terenie gminy Drobin ujawnili nielegalne linie do produkcji alkoholu. Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn (51 i 58 lat).

 • Kobieta kradła biżuterię, a jej brat ją sprzedawał

  Radomscy policjanci zatrzymali dwie osoby w sprawie kradzieży biżuterii. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kobieta kradła biżuterię, a jej brat sprzedawał ją w lombardach. Mają na swoim koncie 11 takich czynów. Trwają kolejne czynności, a sprawa jest rozwojowa.

 • Zatrzymani za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Funkcjonariusze z zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu II Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli w sumie ok. 250 gramów marihuany. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat z ostrzeżeniem o intensywnych opadach deszczu na terenie Płocka i Powiatu Płockiego. Meteorolodzy zapowiadają ulewy w nocy 20/21 sierpnia.

  Ostrzeżenie meteo - intensywne opady deszczu
 • Kolejny tydzień pracy mazowieckiej grupy „SPEED”

  Powołany na Mazowszu zespół "SPEED" skutecznie realizuje powierzone mu zadania. Policjanci w ubiegłym tygodniu skontrolowali ponad 600 pojazdów i ujawnili 591 wykroczeń. W 33 przypadkach przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, czego skutkiem jest utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Dobitnie przekonali się o tym kierowcy, pędzący po mazowieckich drogach.

 • Miniony, długi weekend upłynął w Bodzanowie pod znakiem wielu atrakcji - zabawy, rozrywki, muzyki i zmagań sportowych. Od czwartku do niedzieli mieszkańcy Gminy Bodzanów i...

  Jeżeli zdecydowałeś się na kupno klimatyzatora i chcesz oszczędzić na nieraz drogim montażu – mamy dla Ciebie świetne wiadomości. Samodzielny montaż jest jak najbardziej możliwy, jednak nieraz napotkamy wiele problemów z tym związanych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować klimatyzator typu split – przejdź do dalszej części artykułu!

  Jak do tego podejść?

  Samodzielny montaż klimatyzacji będzie możliwy tylko i wyłącznie w przypadku, gdy zestaw będzie fabrycznie wyposażony w szybkozłączki na rurach łączących jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Wówczas nie będzie potrzeby ingerować w system chłodniczy naszego zestawu. Ograniczeniem może okazać się długość instalacji. W zestaw najczęściej wchodzi zestaw rur o długości od 4 do 5 metrów. Dłuższa instalacja może nie być możliwa bez posiadania konkretnych, specjalistycznych narzędzi i materiałów.

  Urządzenie napełnia się czynnikiem zazwyczaj dopiero po jego zainstalowaniu. Wiąże się to z koniecznością wytworzenia odpowiedniego ciśnienia w rurach przed podłączeniem obiegu. Jest to niezbędne do usunięcia wilgotnego powietrza z rur. Rury miedziane łączy się z jednostką zewnętrzną i wewnętrzna za pomocą połączeń kielichowych – co wymaga użycia odpowiednich, specjalistycznych narzędzi.

  Montaż klimatyzatora - jak wykonać to samodzielnie?

  Problematyczne może okazać się również uzupełnienie obiegu w czynnik chłodniczy. Przy długich rurach objętość obiegu zwiększy się ponad tą przewidzianą przez producenta. Dodatkowo musimy dysponować odpowiednim rodzajem czynnika chłodniczego, który najczęściej dostępny jest tylko w formie dużych butli ciśnieniowych. Ponadto musimy dysponować odpowiednim zestawem do uzupełniania czynnika jak i kontroli jego ilości.

  Gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną?

  Jednostka zewnętrzna musi mieć naturalnie swobodny dostęp do przepływu powietrza. Najlepiej, gdy będzie to również zacienione miejsce. Wówczas efektywność chłodzenia będzie jeszcze lepsza. Pamiętaj, że pracująca jednostka zewnętrzna wiąże się z hałasem. Dlatego zadbaj o to, aby było to miejsce oddalone od okien sąsiadów. Trzeba również zadbać o odprowadzenie kondensującej się wilgoci z jednostki zewnętrznej. Z reguły robi się to za pomocą rurki – po prostu na trawnik. Zwróć uwagę na to, aby woda nie spływała po ścianie domu lub budynku – powstaną nieestetyczne zacieki! Świetny montaż klimatyzatorów oferują również tu,

  Podsumowując, samodzielny montaż instalacji klimatyzacyjnej jest jak najbardziej możliwy. Wymaga jednak dosyć specjalistycznych narzędzi w które zawczasu trzeba się przygotować. Warto jednak zlecić montaż fachowcom. Wówczas będziemy mieli pewność poprawnej instalacji naszego urządzenia i będziemy mogli w pełni cieszyć się z naszej nowej klimatyzacji!

 • Policjanci uratowali 51-latka

  Mławscy policjanci uratowali 51-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji mundurowych, na szczęście nie doszło do tragedii. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 • Zatrzymany za kradzieże, posiadanie narkotyków oraz amunicji

  Kozieniccy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzewanego o kradzieże. Dodatkowo posiadał niemal 15 g amfetaminy oraz amunicję do broni palnej. Mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży, posiadania narkotyków oraz amunicji. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejne ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

  Wzorową obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy gminy Sońsk i Ciechanowa. Dzięki ich zdecydowanej reakcji kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu został z niego wyeliminowany. Mężczyźni ujęli pijanego kierowcę, który miał prawie 4 promile.

 • „Trzeźwość w przewozie osób” już w piątek

  W piątek na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

 • W czwartek, 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego, a także 99. rocznicę obrony Płocka w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r...

 • W trosce o bezpieczny, sierpniowy weekend

  Zbliża się kolejny „długi weekend". Jak zawsze przy takich okazjach, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne „Sierpniowy weekend". Funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

 • Ujęcie obywatelskie nietrzeźwej kierującej

  Godną naśladowania obywatelską postawą wykazały się kobiety , które uniemożliwiły pijanej kierującej dalszą jazdę samochodem. Jak się okazało 39-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 • Dzięki dzielnicowemu zatrzymano poszukiwanego

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kowali w czasie wolnym od służby zauważył osobę poszukiwaną. Poinformował policjantów i wspólnie zatrzymali 46-latka. Był poszukiwany na podstawie listu gończego oraz nakazu doprowadzenia.

 • 28 lipca 2019 roku rozpoczęła się VI, czteroletnia kadencja Izb Rolniczych w Polsce. W 314 gminach całego województwa mazowieckiego w wyborach bezpośrednich, rolnicy wybrali 508...

 • Justyna Kozdryk mistrzynią Europy z nowym rekordem!

  Złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w Luxemburgu reprezentantka Polski - Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Justyna rywalizowała w kategorii wagowej 47 kg. Przy okazji ustanowiła rekord Europy, który od minionego tygodnia w tej kategorii wynosi 98,5 kg. Gratulujemy naszej koleżance!

 • W następstwie opublikowania w dniu 9 sierpnia 2019 r. decyzji wykonawczej Komisji (UE) 2019/1336 z dnia 9 sierpnia 2019 r. zmieniającej załącznik do decyzji wykonawczej...

  Informujemy jak będą kursować autobusy KM Płock w dniach 15 i 16 sierpnia.

  Kursowanie autobusów 15 i 16 sierpnia