• Korytarz życia na S8. Kierowcom należy się pochwała

  Tydzień temu, dokładnie 6 grudnia weszły w życie nowe przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia, który ułatwia dotarcie na miejsce zdarzenia drogowego służbom ratunkowym. Cieszy fakt, że kierujący szybko wcielili je w życie. Czas dojazdu ma miejsce wypadku jest niezwykle ważny, bo często w ratowaniu życia liczy się każda sekunda.

 • Policyjna grupa „SPEED” znów w akcji

  W środę policjanci wchodzący w skład grupy „SPEED” powołanej do walki z piratami drogowymi prowadzili intensywne działania na terenie drogi krajowej nr 10. Efektem pracy mundurowych z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego było ujawnienie 102 wykroczeń w ruchu drogowym i podjęcie kroków restrykcyjnych wobec ich sprawców.

 • Ścieżki edukacyjno-przyrodnicze są ciekawym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni zewnętrznej oraz doskonałym narzędziem przekazywania wiedzy. Pomysł stworzenia ścieżek powstał w Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej -...

  13 grudnia w Sali Konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku dokonano oficjalnego otwarcia po remoncie pomieszczeń Przychodni Specjalistycznych.

  13 grudnia Dom Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie gościł samorządowców, dyrektorów Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu płockiego i jednostek podległych na tradycyjnym...

  „Ziemia Płocka a Czas Niepodległości. Ocalić od zapomnienia” to tytuł publikacji Stowarzyszenia LGD „Rozwoju Północnego Mazowsza”. Opisuje ono okres odzyskiwania przez Polskę niepodległości, skupiając się...

  Płock przygotowuje "Strategię rozwoju elektromobilności". Dokument ten ma określić mobilność płocczan i pokazać, jak w przyszłości należy wspierać użytkowników pojazdów elektrycznych.

  Ankieta o elektromobilności. Wypełnij!
 • Idzie zima – porady dla kierowców i pieszych

  Opady śniegu i przymrozek przypomniały, że zbliża się kalendarzowa zima. Oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej trudnej i wymagającej pory roku, należy również zmienić technikę i sposób jazdy. Również piesi w tym okresie powinni zachować szczególną ostrożność podczas wkraczania na jezdnię. Mazowieccy policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie czujności i rozwagę.

 • Policjant „na wolnym” zatrzymał poszukiwanego

  Policjant z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, podczas dnia wolnego od służby jadąc samochodem rozpoznał poszukiwanego. 32-latek został zatrzymany, a następnie trafił do zakładu karnego celem odbycia kary, której unikał.

 • Rozpoczęcie projektu „Ty również możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo”

  Wczoraj w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu „Ty również możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo”. W dniu 8.12.2015 roku pomiędzy Wyższą Szkołą Handlową a Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu zostało zawarte Porozumienie o współpracy, które jest podstawą wspólnej inicjatywy.

 • Wjechał na czerwonym, potrącił matkę z córką, bo... nic nie widział przez zaszronioną szybę

  Jako kierowca musiał mieć świadomość, że zaszronione szyby ograniczają pole widzenia. O dokładne oczyszczanie pojazdów apelowali ostatnio policjanci sochaczewskiej komendy. Młody sochaczewianin zlekceważył jednak podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wytarł sobie „okienko” na wysokości oczu. 19-latek wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i potrącił matkę z córką. Obydwie trafiły do szpitala. Apelujemy o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności.

 • Na dzielnicowego zawsze można liczyć

  „Gdzie jak nie na Policję...” - powiedziała 93-letnia mieszanka Węgrowa, która wczoraj zgłosiła się do komendy po pomoc. Zgubiła dowód osobisty co uniemożliwiło jej odbiór emerytury i zrobienie zakupów.

 • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 11 grudnia w Hotelu Tumskim odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego.

  12 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w  Nowym Miszewie odbyło sie uroczyste spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie...

  12 grudnia w Klubie Aktywności Seniora obyło się Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z Panią Krystyną Jadwigą Iller na...

  W środę 18 grudnia klienci Urzędu Miasta Płocka będą obsługiwani w innych godzinach niż zwykle w kilku komórkach urzędu.

  18 grudnia urząd miasta pracuje inaczej

  Już w sobotę, 14 grudnia zapraszamy na płockie obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku spotykamy się w Galerii Mazovia między 11:00 a 14:00.

  Razem świętujmy Dzień Osób Niepełnosprawnych
 • Jutro działania „SMOG”

  „Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

 • Wyjątkowa bo odblaskowa - weź odblask z choinki!

  Choinka to nieodłączny element każdych świąt Bożego Narodzenia. Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie jest już wyjątkowa - bo odblaskowa choinka. Policjanci zachęcają pieszych i rowerzystów aby podejść do niej i wybrać sobie wiszący element odblaskowy, który oczywiście należy używać w trosce o własne bezpieczeństwo.

 • Areszt dla stalkera. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

  Mieszkaniec Sochaczewa podejrzany o stalking trafił do aresztu na trzy miesiące. Mężczyzna zlekceważył zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i zakazu wszelkiego kontaktu ze swoją byłą partnerką i jej matką. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci w nocy odnaleźli zaginioną 89-latkę

  Wczoraj po południu, 89-letnia kobieta, cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z izby przyjęć sokołowskiego szpitala, miała pójść do domu, ale do niego nie dotarła. Po otrzymaniu informacji o zaginięciu starszej kobiety działania zostały podjęte błyskawicznie. Do poszukiwań zostali wezwani wszyscy policjanci sokołowskiej jednostki. Dzięki szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, w nocy policjanci odnaleźli kobietę całą i zdrową.