• Włamywacze w rękach garwolińskich policjantów

  Policjanci z komendy w Garwolinie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. 33- i 38-latek włamali się do jednego z domów na terenie miasta. Przestępcze plany pokrzyżowali im mundurowi. Za włamanie grozi do 10 lat wiezienia.

 • Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów. Przestępcy w hali magazynowej przechowywali w zbiornikach duże ilości płynnych substancji m.in. pochodnych rozpuszczalników i lakierów. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszeli szereg zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.

 • Pożegnanie ze sztandarem

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs w. Radomiu odbyła się uroczystość pożegnania ze sztandarem i jednostką przez Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu inspektora Tomasza Michułkę.

 • W minioną niedzielę odbyła się IX edycja Dni Bulkowa oraz XVII Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji: m.in. dmuchańce, pokaz motocykli, stoiska wystawowe oraz darmowa grochówka dla...

  W 2019 roku minęło 100 lat społecznej służby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. TPD zawsze angażowało się w różnorodne formy działalności, które mają bezpośredni wpływ na życie...

  W związku z obchodami uroczystości Bożego Ciała ulicami Płocka, w czwartek 20 czerwca, przejdą procesje. Okresowo mogą występować ograniczenia w ruchu. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń służb.

  Procesje w Płocku - ograniczenia w ruchu

  Na Pikniku Lotniczym doszło do wypadku, w którym zginął pilot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, organizator Pikniku Lotniczego, poinformował, że dzisiaj pokazy zostają odwołane. Decyzję odnośnie drugiego dnia imprezy organizator przekaże po godz. 17.

  Wypadek podczas Pikniku Lotniczego

  Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął decyzję o przerwaniu pokazów lotniczych w Płocku. Poinformowało o tym Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, organizator Płockiego Pikniku Lotniczego.

  Niedzielne pokazy lotnicze odwołane
 • W poniedziałek działania „Prędkość”

  Już w najbliższy poniedziałek policjanci na Mazowszu będą prowadzili działania „Prędkość”. Jak sama nazwa akcji wskazuje mundurowi skupią się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

 • „Bezpieczna kąpiel" w Szydłowcu

  „Bezpieczna kąpiel” – już po raz 11 pod takim hasłem ty razem nad zalewem w Szydłowcu odbył się festyn i pokaz dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku, który został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z Burmistrzem Szydłowca. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka oraz Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

 • 13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie miła miejsce uroczystość związana z jubileuszem przypadającym na rok szkolny 2018/2019. Istnienie Szkoły w Radzanowie...

  Dom Pomocy Społecznej im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Brwilnie k. Płocka świętował w czwartek, 13 czerwca uroczystość patronalną.

  Remont al. Kilińskiego rozpocznie się w piątek 21 czerwca, a Mostu Legionów Piłsudskiego trzy dni później – w poniedziałek 24 czerwca. Aleja i most na czas remontu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Do czasu zakończenia prac będzie obowiązywać objazd Mostem Solidarności.

  Remont al. Kilińskiego i Mostu Legionów Piłsudskiego – ograniczenia w ruchu

  W piątek 14 czerwca 2019 roku o godzinie 12:00 minął termin składania ofert na budowę nowego stadionu Wisły Płock. Wpłynęła tylko jedna propozycja od firmy MIRUBUD S.A., która opiewa na kwotę 166 477 375,80 zł.

  Jest oferta na budowę stadionu

  To już ostatni dzwonek w głosowaniu w plebiscycie Płocczanin Roku 2018. SMS-y w głosowaniu można wysyłać jeszcze tylko do niedzieli, a kupony przynosić do redakcji „Gazety Wyborczej” do poniedziałku do godz. 10.

  Głosujcie na Płocczanina Roku 2018

  - Konsekwentnie modernizujemy naszą bazę oświatową. Teraz skończyliśmy kompleksowy remont internatu Zespołu Szkół Technicznych – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

  Internat Siedemdziesiątki całkowicie zmodernizowany
 • Działania „SMOG”

  „Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

 • Północnomazowieckie Forum Bezpieczeństwa

  W ramach 100. rocznicy powstania Policji Państwowej odbyło się Północnomazowieckie Forum Bezpieczeństwa. Patronat nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Prelegentami byli m.in.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Ciechanowie podinsp. Piotr Mitter.

 • Dzielnicowy odnalazł zaginionego 87-latka

  Niecałe dwie godziny zajęło policjantom aby odnaleźć zaginionego 87-letniego mężczyznę, który zaginął w lesie. Mężczyzna był bardzo wycieńczony. Od miejsca zaginięcia wskazanego przez rodzinę, oddalił się o kilkanaście kilometrów.