• Rusza akcja profilaktyczna „EKiPA”

  To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Urzędu Gminy Siedlce, przewidujący cykl zajęć edukacyjno-informacyjnych adresowanych do rodziców i dzieci z terenu Gminy Siedlce obejmujących m.in. profilaktykę uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych.

 • Policjant zgłosił się do służby z...poszukiwanym

  Policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, po drodze do jednostki zatrzymał poszukiwanego 29-latka.

 • 28 i 29 października region płocki odwiedzili samorządowcy i społecznicy powiatu żyrardowskiego. Powód wizyty – ekonomia społeczna, rozwijająca się coraz silniej właśnie w powiecie płockim...

  Komunikacja Miejska przygotuje na 1 LISTOPADA OSIEM BEZPŁATNYCH LINII AUTOBUSOWYCH, o numerach od 70 do 77. Autobusy linii 70 – 75 i 77 w dniu Wszystkich Świętych kursować będą co 12 – 15 minut. Kursy tych linii uruchomione będą również w dniach poprzedzających i następujących po 1 listopada, ale tylko w tym jednym dniu – co trzeba podkreślić - będą bezpłatne.

  Komunikacja Miejska w okresie Wszystkich Świętych

  Archiwalne zdjęcia, dokumenty, artykuły z gazet, a nawet expose premiera z odręcznymi notatkami można oglądać na wystawie „Polska OdNowa”, która trafiła do Płocka wprost z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

  Polska droga do wolności
 • Doskonalenie policjantów w zakresie zwalczania terroru kryminalnego

  W ramach lokalnego doskonalenia zawodowego policjantów w dniach 21-23.10.2019 roku w miejscowości Podgóra oraz na terenie strzelnicy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, odbyło się szkolenie nt. „Akty terroru kryminalnego – zachowanie na miejscu zdarzenia z użyciem materiałów wybuchowych, współdziałanie służb, prowadzenie śledztwa powybuchowego”, „Oględziny miejsca pożaru”, „Oględziny miejsca wybuchu”.

 • Policjanci z Sochaczewa i CBŚP odzyskali towar warty blisko 315 tysięcy

  Policjanci z sochaczewskiej komendy zatrzymali czterech sprawców kradzieży mienia znacznej wartości. Hurtowa wartość nożyków do golarek wyniosła niemal 315 tysięcy złotych. Przy współpracy z funkcjonariuszami z CBŚP z wydziału w Chełmie odzyskano towar. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji zlikwidowali plantację marihuany. 35-letni żyrardowianin usłyszał łącznie cztery zarzuty, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zaginęła 89-letnia kobieta

  23 października 2019 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła Janina Lesiak. Policja i rodzina prowadzą poszukiwania zaginionej.

 • 25 października uczniowie gąbińskiego Zespołu Szkół wzięli udział w akcji #SzkołaPamięta, upamiętniającej lokalnych bohaterów oraz nauczycieli z lat II wojny światowej oraz epoki PRL-u. Dzięki...

  Społeczność Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku już po raz drugi włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, które w tym roku organizowane było...

  Zapraszamy na debatę społeczną "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", która odbędzie się we wtorek 29 października w auli Urzędu Miasta Płocka. początek debaty o godzinie 12.

  Debata o bezpieczeństwie w Płocku

  Zmiany oraz organizacja ruchu, które nas czekają w piątek 1 listopada 2019 r. będą podobne do tych z lat 2017-18. Dzień Wszystkich Świętych jest świętem, które wszyscy obchodzimy w szczególny sposób. Zachęcamy do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej, która 1 LISTOPADA przygotuje OSIEM BEZPŁATNYCH LINII AUTOBUSOWYCH, skierowanych NA CMENTARZ KOMUNALNY.

  Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

  Trzydzieści jeden nauczycielek i sześciu nauczycieli otrzymało tytuł nauczyciela mianowanego. Zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski wręczył im nominacje. – Akt mianowania jest zwieńczeniem pewnego okresu pracy i rozwoju, świadectwem wysokiego poziomu wiedzy i dużego doświadczenia – mówił wiceprezydent, gratulując awansu.

  Nauczyciele z awansami
 • Polała się krew na 100-lecie Policji

  Prawie 20 litrów krwi zebrano wczoraj w Radomiu w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Tym razem krew trafi także do naszej chorej koleżanki z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu. Akcję jak zawsze wspomogli druhowie z OSP Radom.

 • Ćwiczenia sztabowe pod Grójcem

  Napad na wartownię, broń i zatrzymanie. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji. Wczoraj pod Grójcem policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

 • Podejrzany o kradzież, rozbój i uszkodzenia mienia trzy miesiące spędzi w areszcie

  Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził radiowóz żyrardowskiej Straży Miejskiej. Oprócz tego odpowie jeszcze za dwa przestępstwa, usiłowanie rozboju oraz kradzież. 36-letniemu żyrardowianinowi grozi nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie na 3 miesiące.

 • Doskonalenie Policjantów w zakresie Terroru Kryminalnego

  W ramach lokalnego doskonalenia zawodowego policjantów w dniach 21-23.10.2019 roku w miejscowości Podgóra oraz na terenie strzelnicy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, odbyło się szkolenie nt. „Akty terroru kryminalnego – zachowanie na miejscu zdarzenia z użyciem materiałów wybuchowych, współdziałanie służb, prowadzenie śledztwa powybuchowego”, „Oględziny miejsca pożaru”, „Oględziny miejsca wybuchu”.

 • W dniu 25 października odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu pożarniczego dla 3 jednostek z gminy Słupno w ramach III edycjiprogramu Starostwa Powiatowego. Były to: OSP...

  Informujemy, że w czwartek 31 października 2019 r. Urząd Miasta Płocka będzie otwarty od 7:30 do 15:30. W tych godzinach będą pracowały wszystkie punkty urzędu.

  Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Płocka