Ciekawą inicjatywą wykazał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP  RP w Płocku, który postanowił zorganizować cykl spotkań podsumowujących działalność Oddziału Powiatowego w kadencji 2014 –...

O światowych trendach – obrocie zamkniętym, odpowiedzialnym biznesie i recyklingu będą dyskutować w Płocku światowi i polscy specjaliści podczas Mazovia Circular Congress. Patronat nad Kongresem objął prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz ambasada Norwegii.

Mazovia Circular Congress w Płocku
 • Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony będzie już po raz dwunasty Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.

 • W poniedziałkowe popołudnie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i zastępca ds. inwestycji i rozwoju – Jacek Terebus – spotkali się z mieszkańcami i podsumowali inwestycję pn. „Budowa ul. Filtrowej oraz ul. Górnej (rondo).

  Nowe ulice na osiedlu Wyszogrodzka
 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

  Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz życzymy bezpiecznej Jesieni Życia. Zatem Seniorze PAMIĘTAJ!

 • Paramedyk 2018

  Po raz jedenasty na Pomorzu zespoły antyterrorystyczne podległe MSWiA, MON i MS rywalizowały w jedynych w Polsce zawodach i warsztatach medycyny taktycznej. Na terenie Pomorza w różnych lokalizacjach funkcjonariusze i żołnierze brali udział w konkurencjach medycznych, taktycznych i sprawnościowych.

 • W minioną sobotę odbyły się zawody sportowo – pożarnicze w Łącku. Wzięły w nich udział 4 jednostki OSP. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska z...

  - Przyszedł dziś czas na podsumowanie efektów dwóch płockich Hackathonów i prezentację powstałych na nich aplikacji – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezydent Płocka Jacek Terebus.

  Stan powietrza pod stałą kontrolą

  W miniony weekend w Wyszogrodzie odbył się Festiwal ginących zawodów, organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju, w ramach realizacji operacji  „ Tradycje...

  - W Płocku o seniorów dbamy zawsze, ale w tym wyjątkowym dniu myślimy o nich szczególnie - mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

  Życzenia dla seniorów
 • Jutro policyjne działania ,,Pasy” - aktualizacja (podsumowanie)

  Już jutro, w piątek mazowieccy policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania ,,Pasy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

 • Kozieniccy funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 2 kg narkotyków

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W ostatnich dniach funkcjonariusze zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy, niemal 1,5 kilograma marihuany oraz dopalacze, które nie trafiły na rynek. Do działań wykorzystywany był także pies do wyszukiwania narkotyków.

 • Ćwiczenia EGIDA-18

  Wczoraj (30.09) zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w wybranych 90 jednostkach organizacyjnych Policji szczebla powiatowego (miejskiego, rejonowego) przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-18. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 1714 osób. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadali nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji. Na terenie Mazowsza ćwiczenia odbyły się w Grójcu, Sierpcu, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie i Żurominie.

 • „Jabłko czy cytryna” - akcja przysuskich policjantów

  Przysuscy policjanci oraz uczniowie z miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zatrzymywani do kontroli otrzymywali od dzieci jabłko za bezpieczną jazdę, natomiast cytrynę za złamanie przepisów.

 • Specjalistyczna uprawa konopi zlikwidowana przez ciechanowskich policjantów

  Ciechanowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który jest podejrzany o wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. W domu urządził plantację, w której wytworzył ponad 1000 porcji dealerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości około 25 tys. zł. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

 • „By czas śladów nie zatarł…” – pod takim hasłem 28 września 2018 roku w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku świętowano Jubileusz 95-lecia Szkoły...

 • MSWiA podpisało porozumienie z kolejnym związkiem zawodowym pracowników cywilnych Policji

  W piątek, 28 września br. MSWiA podpisało porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Dwa dni temu podobne porozumienie zostało podpisane z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Minister Joachim Brudziński podtrzymuje pełną gotowość do podpisania porozumień z pozostałymi związkami zawodowymi służb mundurowych. W ten sposób beneficjentami porozumień byliby zarówno funkcjonariusze służb podległych MSWiA, jak i pracownicy cywilni.

 • Codziennie przemierzają go tysiące ludzi, rozciągają się z niego wspaniałe widoki, on sam stał się ważnym elementem płockiego krajobrazu. Most drogowo-kolejowy im. Legionów Józefa Piłsudskiego...

  - Jeśli przyjeżdża do nas marszałek Mazowsza to znak, że przywozi dobre wiadomości – mówił żartobliwie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w piątek przed podpisaniem umowy na dofinansowanie z UE drugiego tzw. programu mobilności miejskiej.

  41 mln dofinansowania i nowa al. Kilińskiego

  Zniesienie opłaty za posiadanie psa było jednym z punktów wrześniowej sesji Rady Miasta Płocka. Poza tym radni zadecydowali m.in. o tym, że kontynuowany będzie „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego”.

  LI Sesja Rady Miasta Płocka
 • Jutro policyjne działania ,,Pasy”

  Już jutro, w piątek mazowieccy policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania ,,Pasy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.