W związku z wypadkiem autobusu przewożącego członków koła emerytów z Bodzanowa, podajemy następujące informacje: Nr infolinii dot. wypadku - 52 587 27 79 Wykaz  szpitali, do jakich...

„…Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, będę dzielny w swym wysiłku”. Już po raz XXVI w Nowym Miszewie, gdzie Jar otula nas szeroko odbyła...

Od piątku 15 czerwca zapraszamy do korzystania z kąpieliska miejskiego „Sobótka” i jego atrakcji. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników codziennie od godziny 10.00 do 18.00.

Zapraszamy nad Sobótkę

Sytuacja na Wiśle w rejonie Płocka związana z wyciekiem oleju napędowego do rzeki Wisły z rezerwowego rurociągu przesyłowego PERN-u jest opanowana. Płocka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdza, że próbki wody pobrane z samej rzeki świadczą o skuteczności działań ograniczających przedostawanie się oleju napędowego do Wisły.

Służby skutecznie zabezpieczyły rozszczelniony rurociąg pod Wisłą

- Wspólnie budujemy akademickość Płock – prezydent Andrzej Nowakowski zwrócił się do rektorów płockich uczelni wyższych i naukowców zgromadzonych w sali sejmowej ratuszu. Dziś zostały rozdane pierwsze granty badawcze.

Granty badawcze rozdane
 • KAMERALNE LATO szuka wolontariuszy

  Wolontariat na KAMERALNYM LECIE jest ciekawą propozycją na spędzenie pierwszego tygodnia lipca – można podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego, a także zdobyć doświadczenie zawodowe. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia wydarzenia.

 • Policyjny pościg z narkotykami w tle

  O sporych kłopotach mogą mówić dwaj mężczyźni, których zatrzymali we wtorek sochaczewscy policjanci. 32-latek nie zatrzymał się do kontroli i zmusił policjantów do kilkukilometrowego pościgu, natomiast jego młodszy kolega miał w domu blisko 100 gramów narkotyków. Teraz obydwaj będą się tłumaczyć przed sądem.

 • 161 km/h w terenie zabudowanym

  42-letni „pirat” stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W terenie zabudowanym, kierując audi pędził z prędkością 161 km/h.

 • Wspólnie dla podniesienia bezpieczeństwa na mazowieckich drogach

  W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się spotkanie, w czasie którego drogowcy i policjanci rozmawiali na temat podniesienia bezpieczeństwa na drogach Mazowsza.

 • Wpadka z podrobionymi perfumami

  Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją płońskiej komendy mają na swoim koncie zabezpieczone kolejne podrabiane artykuły. Tym razem zabezpieczyli „markowe” perfumy o wartości blisko 7 tys. zł, którymi w internecie handlowała 55-letnia płońszczanka.

 • Policjanci i motocykliści – razem dla bezpieczeństwa

  W minionym tygodniu, przysuscy policjanci wraz ze śląskim motocyklistami z grupy „ORMot” zorganizowali dla dzieci i młodzieży piknik profilaktyczny. Funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowanie podczas zbliżających się wakacji, w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

 • W czwartek, 14 czerwca Biblioteka Pedagogiczna w Płocku obchodziła jubileusz 65-lecia swojej działalności. Współczesne Biblioteki Publiczne to prężnie działające ośrodki życia kulturalnego i społecznego. Świadczą o...

  Mieszkańcy Powiatu Płockiego i miasta Płocka po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Przez półtora miesiąca przywieźli do nas ok...

  14 czerwca w Ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych odbył się XVII Krajowy Integracyjny Festyn Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej „Nadzieja 2018”, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w...

 • Mławscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę

  Policjanci z Mławy ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Tym razem ponad 65 tys. sztuk papierosów znaków polskiej akcyzy skarbowej. Kontrabandę posiadał mieszkaniec gm. Szreńsk.

 • Najlepszy policjant ruchu drogowego na Mazowszu

  Mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz mł.asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej w Garwolinie będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który pod koniec września odbędzie się w Krakowie. Od środy trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. .

 • Powiat płocki zakończył realizację projektu pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III”, w ramach którego samorząd powiatowy otrzymał ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób...

  Ma to związek ze składaniem wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2018 rok.

  Miejskie Przedszkole nr 37 „Tęcza” w Płocku obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji dzieci przygotowały występ artystyczny, a placówkę odwiedzili goście. Nie zabrakło prezentów dla najmłodszych i nagród Prezydenta Płocka dla pracowników.

  Tęczowy jubileusz na Podolszycach

  …to słowa hymnu Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Heca, które wybrzmiały w Płocku po raz 29. W czasie inauguracji festiwalu sala płockiego Teatru Dramatycznego zapełniła się uczniami płockich szkół i zespołami teatralnymi, biorącymi udział w tegorocznej edycji festiwalu.

  Heca żyje, Heca śpiewa, Heca gra…
 • Szukamy sprawcy napaści

  Komenda Powiatowy Policji w Ciechanowie poszukuje mężczyzny podejrzewanego o napaść na kobietę, do której doszło 5 czerwca w parku w miejscowości Gołotczyzna. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu.