Jutro w płockim ZOO rozpoczyna się konkurs piękności gupików, czyli Mistrzostwa Europy Hodowców Gupika w Kategorii Par. Potrwają do niedzieli i w tym czasie zobaczymy najpiękniejsze rybki na Starym Kontynencie. Zapraszamy!

Konkurs piękności gupików

„Mazowsze w sercu Niepodległej” to cykl niezwykłych koncertów na terenie całego Mazowsza, upamiętniających 100. lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uwzględniający wpływ Mazowsza na historię...

Stowarzyszenie Teatr Per Se wystawia spektakl „Marcelianek Majster-Klepka” na podstawie książki Stefana Themersona. Zapraszamy do nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Płocku przy ul. Jakubowskiego w sobotę 8 września. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Marcelianek Majster-Klepka – spektakl nie tylko dla dzieci

Rozpoczynamy konsultacje „Planu adaptacji do zmian klimatu dla miasta Płocka do roku 2030”. Najbliższe spotkanie, na którym przedstawiony zostanie projekt dokumentu, odbędzie się 10 września o 16:00 w auli ratusza. Zapraszamy.

Plan adaptacji do zmian klimatu - konsultacje
 • Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas akcji honorowej zbiórki

  Ciechanowscy policjanci wspólnie z klubem HDK już trzeci raz w tym roku zorganizowali akcję zbiórki krwi. Łącznie zebrano ponad 12 litrów krwi, która może uratować komuś życie.

 • W dniu 1 września 2018 r. Stowarzyszenie „Twoja Gmina” w Bodzanowie zorganizowało spotkanie pn. „Biesiada patriotyczna”. Uroczystość ta była związana z obchodzonym w tym roku...

  - Gratuluję wszystkim członkom Stowarzyszenia pięknego jubileuszu i fantastycznych osiągnięć na polu społeczno-kulturalnym. To zaszczyt pracować w Powiecie, w którym działają tacy wspaniali, pomocni, zaangażowani...

  10 km odcinek drogi powiatowej za kwotę prawie 9 mln zł zostanie oddana do użytku za maksymalnie 12 miesięcy. Jest to niezwykle ważna inwestycja w...

 • Policja pomaga – mamy to we krwi

  Wczoraj garwolińscy policjanci oddawali krew. Mobilny punkt ustawiony został po raz VII przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Łącznie zebrano prawe 12 litrów tego życiodajnego płynu.

 • Ostrołęccy policjanci ruszyli z pomocą osobie niepełnosprawnej

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udzielili pomocy niepełnosprawnemu mieszkańcowi miasta, który spadł z wózka inwalidzkiego w swoim mieszkaniu. Na szczęście ostrołęczanin leżąc na podłodze i nie mogąc się poruszać miał przy sobie telefon, z którego wezwał policjantów.

 • Internautka nagrała, jak kierowcy igrają ze śmiercią przejeżdżając autami tuż przed pociągiem. Film przekazała policji

  Kilka dni temu do wojewódzkiego zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze, który działa w strukturach Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu trafił film, na którym kierowca podnosi szlaban, a inni wjeżdżają na przejazd przed pociągiem. - To skracanie sobie drogi do śmierci - podkreślają wspólnie policjanci i kolejarze. Kierowcy łamiący przepisy zostali już ustaleni, a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mogą także domagać się od tego, który wyłamał rogatki, pokrycia kosztów naprawy urządzeń.

 • To tytuł wystawy, na którą zaprasza w piątek o 18:00 Płocka Galeria Sztuki. Zabierze nas w niezwykły, magiczny świat baśni braci Grimm. Do ich utworów ilustracje stworzyli estońscy graficy.

  Dawno, dawno temu…
 • Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

  Radomscy policjanci odnaleźli 25-latka, który wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Odnalezienie było możliwe dzięki szybkiej reakcji i współpracy policjantów z kilku jednostek.

 • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na jeden z najstarszych i największych festiwali filmów dokumentalnych, którego głównym celem jest poszukiwanie prawdy o człowieku. Seanse będą prezentowane od 13 września do 25 października.

  Festiwal Objazdowy Watch Docs Polska 2018
 • Kontrabanda w bagażniku audi i w mieszkaniu

  33-letni kierujący i 24-letnia pasażerka przewozili w samochodzie blisko 80 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Wpadli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Natomiast płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 30 kg krajanki tytoniowej i blisko 400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. 62-letni właściciel tytoniu sam produkował papierosy.

 • Książnica Płocka zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania, czyli akcję wspólnego czytania arcydzieł polskiej literatury. W najbliższą sobotę w ogrodzie biblioteki zabrzmi „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

  Wspólnie przeczytamy „Przedwiośnie”

  W niedzielę, 16 września 2018 roku odbędzie się siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów”. Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca tę największą imprezę biegową w Płocku.

  7. Półmaraton Dwóch Mostów 16 września

  Agencja Rewitalizacji Starówki zaprasza w weekend na Stary Rynek, gdzie – jak zapowiada – będzie coś dla ciała, duszy i… podniebienia.

  Targi Wolnego Czasu
 • Kolejny nietrzeźwy sternik zatrzymany przez pułtuskich policjantów

  Przed pułtuskim sądem stanie 42-latek, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie pływał łódką. Został zatrzymany przez policjantów.

 • 1 września 2018 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach odbyła się coroczna impreza plenerowa „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Tegoroczna połączona została z uroczystymi obchodami...

 • Przy szkole jechał 110 km/h

  Dopiero co zaczął się rok szkolny i policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a 31-letni kierujący nie zważając na to Szkolną ulicą pędził 110 km/h. Kosztowało go to zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysoki mandat. Na szczęście skończyło się tylko na sankcjach, ale mogło być dużo niebezpieczniej, bo nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.