• Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018

  Jutro rozpocznie się kolejny długi weekend. Jak zwykle w tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku. Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało potrwa do niedzieli (03 czerwiec).

 • Umowę na unijne dofinansowanie w wysokości ponad 70 mln zł podpisały w piątek Wodociągi Płockie. To środki na cały szereg inwestycji, już zrealizowanych, a także takich, które będę realizowane w tym i przyszłym roku.

  70 mln zł dla Wodociągów Płockich!
 • Trafili do policyjnej celi chwilę po ataku na 16-latka

  W sobotę do dyżurnego żyrardowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na 16-latku. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z wydziału kryminalnego dwóch napastników trafiło do policyjnej celi. Grozi im do 12 lat więzienia.

 • Wypiły alkohol w przymierzalni, a później zwyzywały policjantów

  Wzięły alkohol z półki sklepowej, wypiły go w przymierzalni, a później znieważyły interweniujących policjantów. Dodatkowo, jedna z nich odpowie za kradzież telefonu komórkowego. Dwie 16-letnie mieszkanki Sochaczewa będą się teraz tłumaczyć przed sądem rodzinnym.

 • Policjanci zatrzymali 18-latka który włamał się do sklepu

  Dzięki szybkiej reakcji ostrowskich policjantów zatrzymano 18-letniego ostrowianina który włamał się do sklepu spożywczo-przemysłowego. Mężczyzna zdążył zabrać tylko kilka artykułów wybijając aż 8 szyb. 18-latek był nietrzeźwy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • „Kiedy myślę Ojczyzna…” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego, do którego zaprosiły Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie...

  Prace na Kostrogaju wkroczyły w kolejna fazę. Rozpoczęło się asfaltowanie ulic.

  Kostrogaj zmienia swoje oblicze

  8 marca 1990 r. Sejm RP uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym czego następstwem były się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe, które odbyły się 27...

  Mam nadzieję, że miejsce to zaszczepi w was bakcyla czytania – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na sobotniej uroczystości otwarcia Letniej Strefy Czytania – czyli ogródka za „Chotomkiem” Książnicy Płockiej przy ul. Sienkiewicza.

  Ogród Bajki uroczyście otwarty
 • Kameralne Lato 2018 - konferencja prasowa

  Konferencja prasowa zapowiadająca 11. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędzie się w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu (ul. 11-go Listopada 37/59) w poniedziałek 28 maja 2018 roku o godz. 14.

 • Z okazji Dnia Matki moc najserdeczniejszych życzeń za trudy wychowania i wielką miłość jaką dajecie Mamy swoim pociechom. Drogie Mamy chcemy Wam życzyć wszystkiego co najlepsze...

 • Areszt i zarzuty dla 34-letniego mężczyzny

  Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 34-letni mężczyzna, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy oraz posługiwanie się danymi z karty bankomatowej. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

  Ostrołęccy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który wczoraj po południu poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo osób znajdujących się w 2 budynkach, ewakuowano blisko 300 osób, w tym 237 dzieci. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy sprawca został zatrzymany w niespełna godzinę od chwili fałszywego zgłoszenia.

 • Zabezpieczmy swoje jednoślady

  Komenda Miejska Policji w Radomiu zachęca wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer”, oznaczenia oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego, jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Policjanci znakują rowery w każdy czwartek w godz. 10-12 w radomskiej komendzie.

 • Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i alkoholem

  Kozieniccy policjanci zatrzymali obywatela Bułgarii, który przewoził ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów nielegalnego alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. 28-latek został zatrzymany. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Kobietę, która handlowała nielegalnym alkoholem zatrzymali także policjanci z Sochaczewa.

 • Uczniowie brochowskich szkół przeciwko internetowemu hejtowi

  W ubiegłym roku śpiewali piosenki o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, a teraz sprzeciwiają się internetowemu hejtowi. Uczniowie szkół z gminy Brochów wzięli udział w przeglądzie piosenek profilaktycznych zorganizowanym w ramach akcji „Zanim się wkręcisz”, który odbył się dzisiaj w Szkole Muzycznej w Sochaczewie.

 • Płońscy kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionej odzieży

  Podróbkami handlowało na targowisku miejskim w Płońsku cztery osoby. Handlującym podrobionymi towarami grozić może nawet do 5 lat więzienia.

 • Pamiętajmy – Dla każdego jest miejsce na drodze!

  "Dla każdego jest miejsce na drodze” - pod takim hasłem 25 maja 2018 roku polska Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego.

 • Rozpoczynamy akcję profilaktyczną „EduLiski”

  To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Nadleśnictwa Siedlce, przewidujący cykl zajęć edukacyjnych adresowanych do dzieci z terenu Gminy Siedlce.

 • Działania NURD - podsumowanie

  W czwartek na terenie województwa mazowieckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

 • Policjanci uniemożliwili bójkę pseudokibiców. Kolejni stadionowi zadymiarze z zarzutami

  Zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła ustawce między dwoma grupami zwaśnionych kibiców. Policjanci zatrzymali na miejscu 13 mężczyzn. Dodatkowo dwie osoby zostały zatrzymane na terenie sąsiedniego powiatu. Patrząc na ,,wyposażenie” agresorów, gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy sytuacja mogłaby mieć niebezpieczny finał.