• Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany

  Zatankował paliwo i nie zapłacił. Kilkanaście minut później został zatrzymany przez policjanta z trojanowskiego posterunku .

 • Jutro działania „SMOG”

  „Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2018 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

 • W minioną sobotę w Nowym Duninowie zorganizowano gminne zawody strażaco-pożarnicze. Udział w nich wzięły 3 drużyny z terenu gminy: Nowego Duninowa, Lipianek oraz Dzierzązny. Najlepszą...

  Jubileusz 100 lecia OSP to szczególna okazja do podsumowania działalności jednostki, zwłaszcza w roku 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Tego weekendu swoje święto przeżywali strażacy...

  Vistula Folk Festival to najbarwniejszy wśród płockich festiwali, dzięki któremu Płock na kilka dni staje się stolicą folkloru. – Dzięki tej wyjątkowej imprezie możemy poznawać kulturę i tradycje narodów z różnych stron świata - podkreśla prezydent Andrzej Nowakowski.

  Podbili serca publiczności
 • Antyterroryści na ziemi i w powietrzu

  Tegoroczne pokazy lotnicze Air Show, które odbyły się w Radomiu zabezpieczało kilkudziesięciu antyterrorystów z jednostek z całego kraju. Pełnili służbę zarówno na lotnisku, trasach dojazdowych, jak i na pokładzie policyjnego śmigłowca.

 • PISMO KGP W SPRAWIE WZNOWIENIA WYDATKÓW OSOBOWYCH NIEZALICZANYCH DO UPOSAŻEŃ FUNKCJONARIUSZY

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk poinformował, o wznowieniu wypłaty wydatków osobowych z § 3070 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2.03.2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych dla funkcjonariuszy. Jednocześnie poinformował, że w ramach ogólnego planu finansowego Policji powyższe wydatki nie są zagrożone.

 • Bezpieczne i deszczowe pokazy lotnicze

  Występ Baltic Bees Jet Team był ostatnim pokazem w powietrzu podczas tegorocznej 16. edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które według wstępnych szacunków odwiedziło 120 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem widzów każdego dnia czuwało prawie 560 policjantów współpracujących ściśle z innymi służbami. I nawet padający deszcz nie zniechęcił sympatyków lotnictwa do odwiedzenia Radomia.

 • Policjanci z Kozienic uratowali porzucone szczeniaki

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach podczas patrolu zauważyli przy drodze dwa małe, bezbronne pieski. Jak się okazało, ktoś je porzucił, zupełnie nie przejmując się co będzie działo się z nimi dalej. Mundurowi nie pozostali obojętni na los szczeniaków. Zabrali je i oddali pod należytą opiekę. Teraz zwierzaki czekają na nowy dom.

 • Już od blisko dwudziestu lat orszymowscy parafianie upamiętniają rocznicę śmierci bohatera Powstania Warszawskiego, pochodzącego i spoczywającego w Orszymowie - Majora Jana Jaroszka.

 • Radomskie niebo i ulice pod czujnym okiem policyjnego Sokoła

  W miniony weekend odbyły się w Radomiu międzynarodowe pokazy lotnicze. Jak zawsze nad bezpieczeństwem osób odwiedzających w te dni radomskie lotnisko czuwali mazowieccy policjanci. I co stało się normą, byli wspierani przez śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

 • II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w Warce

  Dzisiaj w Warce, odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Komendant Główny Policji wraz z zawodnikami stanął na starcie 58 km trasy.

 • Pierwszy dzień radomskich pokazów lotniczych za nami - policyjne podsumowanie

  Prawie 560 policjantów współpracujących ściśle z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, Strażą Miejska, Pogotowiem Ratunkowym oraz SOP-em czuwało pierwszego dnia nad bezpieczeństwem osób odwiedzających pokazy lotnicze. Mimo deszczu, który przeszedł nad lotniskiem, pokazy odwiedziło ok. 80 tys. osób rządnych lotniczych wrażeń. Pierwszy dzień minął bardzo spokojnie.

 • Nowi policjanci w szeregach mazowieckiej Policji

  30 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Dzisiaj odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.

 • Rusza konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

 • Zaginiona 92-latka wróciła do domu. Córka podziękowała policjantom za jej odnalezienie

  Dwugodzinna nieobecność mieszkanki gm. Zatory wzbudziła niepokój u najbliższych. Szybkiej pomocy udzielili policjanci. Do komendy wpłynęło podziękowanie od najbliższych za skutecznie przeprowadzoną akcję.

 • Zaloguj się w Air Show Go! Przeczytaj, jak spędzić radomskie pokazy lotnicze

  Interaktywna mapa lotniska, program pokazów i opis wystawców – podczas pokazów lotniczych w Radomiu warto skorzystać z aplikacji Air Show Go! Air Show Go! - to niezbędnik widza. Aplikacja powstała specjalnie na potrzeby Międzynarodowych Pokazów Lotniczych. Za jej pomocą publiczność będzie mogła korzystać z map i planu pokazów oraz przeczytać informacje o wystawie naziemnej. Aplikacja na telefony i tablety będzie dostępna od dzisiaj.

 • Dziś wystartowała kampania społeczna Urzędu Miasta Płocka, Policji i Straży Miejskiej „Bezpiecznie i z głową. Rowerem po Płocku”. Akcja jest dedykowana wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego – rowerzystom i pieszym.

  Rowerem po Płocku
 • Zatrzymany podejrzany o kradzieże metodą „na oponę”

  W ręce policjantów z wydziału kryminalnego żyrardowskiej komendy trafił 43-latek podejrzany o kradzieże metodą „na oponę”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i czeka na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania.

 • Domowa plantacja konopi zlikwidowana

  Garwolińscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Na działce w szklarni ogrodowej funkcjonariusze ujawnili krzaki konopi. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna już usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 • Choć wakacje jeszcze trwają, Radni Powiatu Płockiego już rozpoczęli pracę na rzecz naszego regionu. 22 sierpnia spotkali się na sesji, by wspólnie omówić najważniejsze dla...