• Zaproszenie na Święto Policji

  Zapraszamy w imieniu p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr. hab. Zbigniewa Mikołajczyka na uroczyste obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej pod patronatem honorowym Elżbiety Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, które odbędą się 18 lipca 2019r. w Radomiu.

 • Zlikwidowana domowa uprawa konopi

  Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 16 krzewów konopi oraz 80 gramów marihuany. Policjanci zatrzymali 52-letniego właściciela plantacji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

 • Książnica Płocka zaprasza dzieci w wieku 9-12 lat na "Noc przygód" z udziałem Krzysztofa Petka, autora książek przygodowych dla dzieci i młodzieży, specjalisty od survivalu i organizatora wypraw podróżniczych, często ekstremalnych.

  Noc przygód w Książnicy Płockiej

  Gmina Miasto Płock w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2019 otrzymała dofinansowanie na realizację usług opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania.

  Program Opieka wytchnieniowa

  Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie prowadzi Audyt Krajobrazowy. Zwracamy się z prośbą o udział w badaniu i wypełnienie przygotowanej ankiety.

  Ankieta dotycząca krajobrazu pospolitego

  Wielu z nas ma pasje: sport, podróże, ochronę środowiska… Dla wielu tysięcy młodych ludzi, którzy przyjadą na festiwal „Audioriver” do Płocka, pasją jest muzyka. Jak Unia Europejska może pomóc w rozwijaniu zainteresowań? Dowiecie się w festiwalowej strefie Komisji Europejskiej – „EUandME”.

  Komisja Europejska na festiwalu „Audioriver”

  - Miejsc w płockich szkołach ponadpodstawowych mamy więcej niż uczniów – uspokajał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej tuż przed ogłoszeniem list uczniów zakwalifikowanych do szkół. – Aby umożliwić młodzieży dostanie się do wybranej klasy, pozwoliłem dyrektorom placówek podnieść liczebność oddziałów z 30 do maksymalnie 36 osób – dodawał.

  Więcej miejsc w szkołach dla podwójnego rocznika

  Kiedy rozglądamy się po półkach w sklepach z perfumami, bardzo szybko dostrzeżemy, że istnieje pewien podział na zapachy najdroższe oraz te najtańsze. Obecne różnice w cenach mają swoje podstawy i są one logicznie uzasadnione. Chociaż może nas to niejako dziwić, producenci są świadomi ekskluzywności swoich marek i tendencyjnie ustalają ceny swych produktów. Skąd się to wszystko bierze? Poniżej postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

  Bez względu na to, na jaką markę premium i zapach postawimy, czy będzie to Prada Candy, czy Lacoste Essential, bądź też Calvin Klein One – zawsze będziemy musieli się liczyć z dość sporym wydatkiem.

  Marka perfum

  Jest to jak najbardziej logiczne i typowe, co więcej nie tylko jeżeli chodzi o tę branżę – płacimy za markę, małą dostępność oraz ekskluzywność. Tak będzie w wypadku damskich i męskich perfum Prada oraz innych znanych firm. Co więcej, wydają one sporą część budżetu na kampanie reklamowe po to, aby podnosząc świadomość konsumentów, podnieść też wartość swoich produktów. W końcu często widzimy, że twarzami perfum są bardzo rozpoznawalne osoby.

  Bardzo wysokie ceny powodują to, że takie perfumy nie są dostępne dla każdego, a tylko dla klientów o dużej zasobności portfela. Odbija się to na postrzeganiu marki i sprawia, że staję się one w oczach konsumentów bardzo ekskluzywne i prestiżowe. Tak działają producenci wszystkich perfum Prada i innych powszechnie nam znanych.

  Unikatowe składniki

  To co znajduje się wewnątrz flakonika i z czego się składa jest równie ważne pod kątem ceny. Zapachy, które jawią się jako te najdroższe, mogą w swoim składzie zawierać ekstrakty naturalnego pochodzenia, płatki kwiatów, bądź pochodzące od rzadko spotykanego drzewa. Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o eteryczne olejki obecne w perfumach.

  Prada Candy, Lacoste, Calvin Klein – Dlaczego perfumy kosztują tak dużo?

  O tych najdroższych składnikach, warto co nieco wspomnieć. Jednym z najrzadszych jest chociażby Ambra, która jest substancją wydzielaną przez Kaszalotów, a dokładnie przez ich układ pokarmowy. Jest ona głównie stosowana, aby wzmocnić trwałość kompozycji zapachowej. Kolejno plasuje się Oud – jest to zapachowa substancja, którą produkuje drzewo Agra, broniąc się przed powstawaniem pleśni. Koszt tej substancji jest wysoki, gdyż jest ona bardzo mało wydajna, a ekstrakcja niesamowicie powolna. Następnie wymienić należy irys, a dokładnie zapach korzenia tego kwiatu. Aby uzyskać olejek z niego, należy niekiedy czekać od 3 do 5 lat. Dzieje się tak, ponieważ korzeń potrzebuje bardzo dużo czasu na wyschnięcie i zestarzenie się.

  Zwróćmy uwagę na to, że perfumy o niższych cenach, zawierają w sobie składniki syntetyczne. Ich uzyskanie w laboratoriach to niższy koszt i mniejszy nakład pracy. Struktura jaką posiadają nie jest już tak wyrafinowana.

  Opakowanie

  Decydując się np. na damskie perfumy Prada pamiętajmy, że flakony mogą być projektowane przez znane osoby. To również wzmaga ekskluzywność produktu, ekstrawagancję i finalnie także cenę ostateczną perfum. Efekt jaki będzie uzyskany, z założenia ma być tak samo ważny, jak i to co znajdują się wewnątrz najczęściej szklanej buteleczki.

  Najlepsze są proste rozwiązania

  Kompletnie zrozumiały jest fakt, że nie każdy może sobie pozwolić na najdroższe perfumy. Z uwagi na to, warto korzystać z tzw. odlewek perfum. Dzięki temu, kiedy marzymy chociażby o Prada Candy Florale, możemy stać się posiadaczami tego zapachu, za o wiele mniejsze pieniądze. Zaletą są także ich mniejsze flakony, które można mieć zawsze przy sobie.

  W stolicy działa wiele ośrodków, które są gotowe do pomocy maturzystom. Gdzie warto się zapisać, aby zaliczyć maturę z jak najlepszym wynikiem?

  Wynik matury ma duże znaczenie dla każdego ucznia, który chciałby kontynuować swoją naukę na uczelni wyższej. Aby zaliczyć ją z jak największą liczbą punktów, można zdecydować się także na specjalne kursy maturalne, które mają na celu kompleksowe przyszykowanie ucznia do egzaminu dojrzałości.

  Gdy chodzi o kursy maturalne Warszawa to miasto, gdzie do wyboru mamy wiele ośrodków organizujących takie zajęcia. Jednym z nich jest ośrodek Pitagoras, który działa już od ponad 20 lat – jego oferta zaprezentowana jest na stronie internetowej.

  Jeżeli także interesują Cię kursy przygotowawcze do matury, sprawdź już teraz, jak dobry ośrodek zajmujący się ich organizacją!

  Kursy maturalne Warszawa – szeroka gama kursów do wyboru

  Chcesz zdać egzamin maturalny bez problemów? W takim przypadku zapisz się na specjalny kurs maturalny? Dzisiaj z takiej oferty korzysta coraz więcej maturzystów, którym zależy na zaliczeniu egzaminu z najlepszymi wynikami.

  Specjalnie dla nich ośrodki oferują różne zajęcia, które poświęcone są następującym przedmiotom:

  • język polski
  • matematyka
  • język angielski
  • biologia
  • fizyka
  • chemia
  • geografia
  • historia
  • WOS – wiedza o społeczeństwie

  Powyższe kursy przygotowujące do matury są prowadzone także na różnych poziomach zaawansowania – na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

  Wobec tego pierwszym krokiem w znalezieniu odpowiedniego ośrodka jest sprawdzenie jego oferty.

  Kursy maturalne Warszawa – jakość ponad cenę

  Z maturą nie ma żartów, dlatego kursy przedmaturalne warto dobierać z naciskiem na jakość nauczania. Właśnie wtedy inwestycja w dodatkowe zajęcia będzie najbardziej opłacalna!

  Najlepiej wybierać kursy do matury organizowane przez doświadczone ośrodki szkoleniowe, które mogą zaoferować swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w ramach przygotowania do matury.

  Najlepiej, aby kursy prowadzone były przez wykwalifikowanych nauczycieli z powołaniem, którzy na co dzień uczą w szkołach i mają styczność z najnowszymi programami oraz wytycznymi CKE. Kursy powinny być także prowadzone na bazie programów CKE – wtedy matura nie będzie problemem!

  Wybierając kursy przygotowawcze do matury Warszawa czy w innym mieście, warto także zwrócić uwagę na kwestie techniczne, w tym na liczbę zajęć, na czas ich trwania, miejsce ich organizacji. Dokładne informacje można znaleźć w umowie i w regulaminie, z którymi warto się zapoznać.

  Pomocne będą także dostępne on-line opinie na temat konkretnych ośrodków szkoleniowych – na ich podstawie można dowiedzieć się, które zajęcia rzeczywiście opłacało się wykupić.

  Gdy chcemy zapisać się na dobre kursy maturalne Warszawa ma zatem wiele propozycji. Warto sprawdzić je wszystkie!

  Kursy maturalne Warszawa – zaprasza ośrodek Pitagoras!

  Chcesz zdecydować się na kursy maturalne w Warszawie? W takim przypadku sprawdź już teraz ofertę w ośrodku Pitagoras! To ośrodek zajmujący się organizacją szkoleń dla uczniów, który posiada już ponad 21 lat doświadczenia w swojej branży!

  Do wyboru mamy szeroką gamę zajęć, w tym kursy maturalne z polskiego i matematyki, kursy maturalne język angielski Warszawa, a także kursy z przedmiotów wybieranych przez maturzystów jako dodatkowe.

  Ośrodek proponuje kursy także w bardzo atrakcyjnych cenach i ma dla swoich kursantów przystępne obniżki. Aktualny cennik dostępny jest on-line. Na zajęcia można zapisać się także przez internet!

  Kursy maturalne w Warszawie – gdzie warto się zapisać?

 • Za nami 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, którego współorganizatorem była Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu

  Był to wypełniony po brzegi atrakcjami tydzień święta filmu. Imprezę zamknęła uroczysta ceremonia w kinie Helios. Podczas gali finałowej 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO Grand Prix Konkursu Głównego oraz statuetkę ZŁOTEGO ŁUCZNIKA otrzymał Tomasz Popakul za animację „Acid Rain”. Wyróżnienie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu za film o szczególnych walorach społecznych otrzymała „Tama” w reżyserii Natalii Koniarz, które wręczył podinsp. Witold Krawczyk - naczelnik wydziału prewencji KWP zs. w Radomiu.

 • Chciała skoczyć z mostu - uratowali ją policjanci z Ostrołęki

  Skuteczna interwencja funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się w niedzielny wieczór na moście. 31-letnia kobieta chciała skoczyć do rzeki. W momencie przyjazdu mundurowych siedziała z przewieszonymi już nogami za barierkę. Podjęte przez policjantów z wydziału patrolowego kilkudziesięciominutowe negocjacje przyniosły oczekiwany efekt. Słowa podziękowania Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański kieruje zarówno do funkcjonariuszy biorących udział w akcji, jak i przypadkowemu świadkowi, który powiadomił o zdarzeniu dyżurnego jednostki.

 • To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych imprez w Powiecie Płockim, która od lat nierozerwalnie kojarzy się z wakacjami, Wisłą, pięknymi krajobrazami i fantastycznymi ludźmi. Nic dziwnego...

  Ósma edycja Vistula FolkFestival zbliża się wielkimi krokami. W dniach 20-25 sierpnia Płock po raz kolejny zamieni się w polską stolicę folkloru. Będzie muzyka, tańce i barwne, rozśpiewane korowody. Do tej pory Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zapowiedział udział argentyńskiego zespołu Gran Ballet Argentino. Dziś zapraszamy w podróż po… Indiach.

  Do Płocka przez Indie, czyli sierpień z Vistula FolkFestival

  Jak wskazują pracownicy Multigrass, firmy zajmującej się sprzedażą sztucznych traw, coraz więcej osób pyta o to rozwiązanie. Do niedawna kojarzona wyłącznie z boiskami piłkarskimi trawa w rolkach obecnie coraz chętniej ląduje na balkonach i tarasach w całej Polsce. Klienci pytają o jej zastosowanie i sposób układania, a sprzedaż tego materiału rośnie w szybkim tempie. W tym artykule samodzielnie sprawdzamy, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

  Sztuczna trawa jako element dekoracyjny - warto się zainteresować tym rozwiązaniem?

  Sztuczna trawa w nowym mieszkaniu

  Jak wskazuje nam mieszanka jednego z warszawskich osiedli - o zakupie trawy w rolce myślała już po zakupie mieszkania. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na balkonach i tarasach, które uzupełnione o zielony kolor trawy wyglądają zjawiskowo. Tym tropem poszli również jej sąsiedzi, ponieważ większość balkonów na osiedlu została przyozdobiona w ten sposób. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością?

  Klienci korzystający z trawy w rolkach doceniają przede wszystkim jej wytrzymałość i niewielką ilość czasu, którą należy poświęcić na ich utrzymanie. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który należy wykonywać jest regularne odkurzanie jego powierzchni. Można to wykonywać przy okazji cotygodniowego sprzątania. Oczywiście sztucznej trawy nie trzeba przycinać, ani podlewać.

  sztuczna trawa w nowym mieszkaniu

  Nowoczesne aranżacje mieszkań coraz częściej uwzględniają zielone elementy wyposażenia. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju kwiatach, czy też roślinach dekoracyjnych. Idealnym tłem, które podkreśla ich wygląd jest zielona nawierzchnia stworzona z trawy z rolki - takie rozwiązanie sprawdza się dużo lepiej niż płytki, czy też panele.

  Trawnikiem z rolki powinni zainteresować się również rodzice, którzy chcą stworzyć swoim dzieciom miejsce do bezpiecznej zabawy w domu. Miękka trawa zapobiega doznaniu kontuzji i jest miejsce swobodnej dziecięcej zabawy - niezależnie, czy nasz syn uwielbia grać w piłkę, czy też bawić się zabawkami.

  Wiecznie zielony trawnik!

  Klimat panujący w Polsce sprawia, że pogoda w naszym kraju jest bardzo zmienna. W takich warunkach trudno założyć, a przede wszystkim utrzymać zielony trawnik. Jak wskazuje nam Pan Andrzej mieszkaniec Gorzowa - latem jest za sucho, jesienią za mokro, a zimą za ciepło. Do tego dochodzą jeszcze anomalie w postaci gradu, czy też ciepłej zimy bez śniegu i tragedia gotowa. Utrzymanie trawniku w tak zmiennym klimacie jest chyba niemożliwe.

  Nie dziwi się fakt, że trawa z rolki Warszawa cieszy się tak ogromną popularnością, a coraz większa liczba właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na ich założenie kosztem naturalnej trawy. Syntetyczna odmiana jest odporna na opady, słońce i mróz, dzięki czemu utrzymuje swoją strukturę i kolor przez cały rok.

  Taki trawnik z rolki nie wymaga prowadzenia wielkich prac pielęgnacyjnych, wystarczy regularnie sprzątać go ze śmieci, liści, czy też nadmiaru piasku. Takie zabiegi nie wymagają specjalistycznego sprzętu, ponieważ można je przeprowadzić z pomocą odkurzacza lub szczotki.

  Sztuczna trawa w rolce - warto?

  Trawa w rolkach ze względu na szerokie zastosowanie znajdzie swoje miejsce w ogrodzie, na tarasie, czy też balkonie. Powinni się nimi zainteresować właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań w bloku, którzy chcą nadać swoim powierzchnią indywidualny i zielon charakter.

  Korona porcelanowa w Warszawie? Wady, zalety i inne ważne informacje!

  Korony porcelanowy, to tylko jedna z opcji jakie się przed nami jawią, kiedy pragniemy uzupełnić powstałe ubytki zębowe. Najczęściej korzysta się z tego typu koron, gdy pojawiają się spore ubytki tkanek twardych bądź przebarwienia i plamy w skutek fluorozy. Nie można ich jednak założyć, w wypadku zaawansowanych chorób przyzębia, bądź kiedy ząb jest bardzo zniszczony.

  Kiedy wiemy, że dla nas najlepsza opcją będzie korona porcelanowa Warszawa to miejsce, gdzie znajdziemy pełno gabinetów, które je nam założą. Wiele osób zastanawia się, w jakim wypadku można się na nie zdecydować, a kiedy należy sobie odpuścić. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, wskazując dodatkowo wady i zalety tego rozwiązania.

  Wskazania i przeciwwskazania do założenia porcelanowej korony

  Korony zębowe są protetycznymi strukturami, których zadaniem jest odbudowa zęba utraconego w wyniku próchnicy bądź też złamania i innych urazów. Z wyglądu, przypominają one czapeczkę, którą nakłada się na oszlifowany ząb. Korony zębowe można podzielić na kilka rodzajów: naddziąsłowe, poddziąsłowe oraz dodziąsłowe. Ich różnice, polegają na zasięgu względem dziąsła przyzębia oraz tkanek.

  Jeżeli chodzi o wykorzystywane materiały do budowy korony, jednym z popularniejszych typów są te wykonane z porcelany. Ich podbudowa może być zarówno ceramiczna, jak i metalowa. Ta pierwsza będzie o wiele ładniej i naturalniej wyglądała, natomiast będzie mniej wytrzymała niż ta z metalu.

  Główne wskazania do założenia korony, to przede wszystkim ubytki tkanek twardych, które mogłyby nie utrzymać wypełnienia. Będą to też wszelkiego rodzaju plamy na szkliwie i przebarwienia, które postają na skutek silnej fluorozy i leczenia tetracyklinami. Wskazuje się też zasinienie zębów, w wyniku leczenia endodontycznego.

  Koronę zakłada się na ząb zrotowany, aby poprawić względy estetyczne, w wypadku kiedy nie chcemy poddać się leczeniu ortodontycznemu. Przeciwwskazaniem, czyli bezwzględnym zakazem założenia korony dentystycznej jest sytuacja, w której ząb jest nadmiernie zniszczony (periodontopatia zaawansowana), a także zmiany okołowierzchołkowe korzenia zęba.

  Zalety i wady koron porcelanowych

  Jako największa zaleta koron z porcelany, jawi się ich aspekt estetyczny. Wyglądają one znacznie lepiej, niżeli te metalowe. Ponadto, będzie to rozwiązanie solidniejsze niżeli korona pełnoceramiczna. Pacjenci najczęściej bardzo chwalą sobie to wyjście.

  Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak długo będą służyć korony porcelanowe. Wiele będzie natomiast zależało od tego, w jakim stanie jest ząb, na który uzupełnienie zostało osadzone. Ważne są też warunki zgryzowe, a także jakość materiałów oraz doświadczenie, technika i umiejętności protetyka.

  Jeżeli korona zostanie wykonana prawidłowo, a ząb na którym zostanie osadzona będzie dobrze utrzymany – będzie mogła ona wytrzymać wiele lat. Te na metalowe podstawie mają jedną wadę – widoczny szary kolor na brzegach dziąseł. W związku z tym, na bocznym odcinku łuku zębowego, rekomenduje się licowaną koroną porcelanową oraz pełnoceramiczną na przednim odcinku.

  Cena leczenia kanałowego nie jest zatrważająco wysoka, natomiast Korona porcelanowa na Żoliborzu, czy w innej dzielnicy Warszawy może kosztować około 700-900 złotych. Jeżeli nasz ząb ulegnie złamaniu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, możemy postarać się o refundację leczenia protetycznego w oddziale NFZ.

 • Ostrołęcki policjant wracając ze służby pomógł poszkodowanemu w wypadku

  Służba w Policji jest szczególna. Nie kończy się w momencie rozliczenia służby i zdjęcia policyjnego munduru. Jest to służba dla społeczeństwa. Po raz kolejny udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który wracając po służbie do domu zauważył rannego w zdarzeniu drogowym mężczyznę. Asp. Krzysztof Kolator na co dzień pełniący służbę w ostrołęckim zespole do spraw nieletnich i patologii wraz z osobą postronną pomógł się wydostać rannemu mężczyźnie z rozbitego auta, wezwał pogotowie ratunkowe i opiekował się nim wraz ze świadkiem do czasu przyjazdu służb ratowniczych. 75-letni kierowca z Warszawy był kompletnie zdezorientowany i nie wiedział co się stało.

 • Mazowieccy kontrterroryści wśród najlepszych w kraju!

  W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Wytrzymałościowo-Siłowe Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!” oraz Mistrzostwa Polski Policji. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem honorowym Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zajęli pierwsze miejsce w strzelaniu oraz trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w Mistrzostwach Polski Policji.

 • Nadanie i Wręczenie Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu

  Dzisiaj po południu na grójeckim Rynku odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Sztandar został ufundowany przez mieszkańców powiatu grójeckiego w dowód zaufania i uznania dla policyjnej służby. Akt nadania sztandaru podpisał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • - Z okazji nadchodzącego Święta Policji chciałabym w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego podziękować wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ofiarną i pełną poświęcenia służbę, za...

  W zeszłym roku w Nowym Duninowie sprawdziła się nowa formuła sportowej aktywności Seniorów. W tym roku Olimpiada zagościła u zeszłorocznych zwycięzców, czyli w Bulkowie. Drużyny...

  Od soboty 13 lipca 2019 r. na nabrzeże dojedziemy autobusem. Uruchomiona zostanie linia 44 KM Płock. Autobus pojedzie na trasie centrum – nabrzeże wiślane Stanisława Górnickiego – Zalew Sobótka. Nowe przystanki staną przy pl. Narutowicza i na ul. Rybaki przy molo.

  Linia 44 z centrum nad Wisłę