• Dzięki dociekliwości dyżurnego włamywacze zatrzymani

  Włamali się do namiotu handlowego i próbowali ukraść cenniejsze przedmioty. Ich działania zarejestrowała kamera monitoringu. Gdy następnego dnia policjanci pojechali na interwencję do sąsiedniej miejscowości dyżurny żuromińskiej Policji szybko połączył fakty. Nie mylił się 28 i 30-latek przyjechali do Żuromina by kraść.

 • Uroczysty apel w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz ślubowanie nowych policjantów

  To był wyjątkowych dzień dla kilkudziesięciu osób. Dzisiaj przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Sebastiana Strzeżka, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz wręczenie odznaczeń resortowych.

 • 7 września  odbyło się symboliczne przekazanie czeków dla OSP z Nowego Duninowa, OPS Dzierzążni a także OSP Lipianki w ramach  III edycji Programu Starostwa Powiatowego...

  7 września 2019 r. na terenie  Domu Pomocy Społecznej w Goślicach odbyła się coroczna impreza plenerowa „Dzień Pieczonego Ziemniaka ”. Jest to dzień integracji ze...

  Wyszogród. Przed II wojną światową miasteczko łączące dwie kultury i tradycje, kulturę polską i żydowską. Po drugiej wojnie kultura żydowska odeszła w zapomnienie. Po 80-ciu...

  W Bodzanowie „Katarynka” Bolesława Prusa była najpopularniejszą lekturą podczas kolejnego Narodowego Czytania. 7 września w ośmiu sołectwach na terenie gminy czytano wybrane lektury.

 • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami

  IX Radomski Piknik Strzelecki odbył się w sobotę na strzelnicy w Piastowie w gminie Jedlińsk. W programie było wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można było oczywiście spróbować strzelania z broni palnej pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, jak również porozmawiać z radomskimi policjantami. Na najmłodszych czekało wiele gier i zabaw o tematyce BRD. Swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek oraz Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio.

 • Piknik w militarnym stylu z policjantami i psami służbowymi

  W sobotę w ramach „Pułtuskiego września 1939-2019” na terenie przystani miejskiej odbył się piknik militarny zorganizowany przez samorząd Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Podczas imprezy można było obejrzeć paradę motocyklową oraz przyjrzeć się z bliska manewrom wojskowym w wykonaniu Pułtuskiego Pododdziału IS I 313. Był też pokaz musztry i walki wręcz oraz wystawa sprzętu historycznego. Podczas imprezy ogromnym zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony przez KWP zs. w Radomiu pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych.

 • Policjanci z Mazowsza wraz z psami służbowymi wzięli udział w Mistrzostwach Kynologicznych Policji

  W pierwszych dniach września w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji z siedzibą w Sułkowicach rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachu narkotyków i wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. W Finale XIX Mistrzostw Kynologicznych Policji wzięło udział 17 drużyn. Drużynę z KWP zs. w Radomiu stanowili st. asp. Piotr Daniluk wraz z psem ILONA do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych z KMP w Siedlcach oraz sierż. szt. Rafał Grzegorczyk wraz z psem KOR do wyszukiwania zapachu narkotyków z KMP w Ostrołęce.

 • W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zrealizowano XII edycję konkursu „Dzielnicowy Roku”

  Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku” okazał się asp. szt. Pastuszka Rafał z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Na drugiej pozycji uplasował się asp. szt. Romanowski Zbigniew z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zawody prowadzone były dwutorowo, ich celem było również wyłonienie najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Spośród 21 kierowników realizujących zadania w KWP zs. w Radomiu, najlepszym okazał się asp. szt. Połaski Krzysztof z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. To właśnie ci trzej policjanci reprezentować będą teraz garnizon mazowiecki w zawodach na szczeblu krajowym, które odbędą się na terenie Szkoły Policji w Katowicach.

 • Dealer narkotykowy w rękach radomskiej Policji

  Policjanci z Radomia zatrzymali 29-latka podejrzanego o przestępczość narkotykową. W mieszkaniu mężczyzny ujawnili ponad 500 gramów amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany. Na wniosek prokuratury mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 •  W dniu 7 września strażacy z Miszewka Strzałkowskiego świętowali jubileusz 70- lecia istnienia. Uroczystości poprzedziła msza św. pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Cichewicza – proboszcza parafii...

  1 września to niezwyle ważna data dla mieszkańców gminy Drobin. W pierwszych dniach września 1939 r. na tych terenach rozegrały się jedne z najbardziej intensywnych...

  - Ta inwestycja to świetny przykład, że jednocześnie można dbać o stare miasto, odnawiając budynki, oraz o młodych ludzi, zapewniając im miejsce do życia – prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podsumował efekty rewitalizacji kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Pod numerem 40 powstały kolejne „Mieszkania na start”, które dziś zostały przekazane płockim rodzinom.

  Jeszcze więcej „Mieszkań na start”

  Zlecanie pisania tekstów to bardzo popularna forma ich pozyskiwania. W zdecydowanej większości, jeśli prowadzimy serwis lub bloga firmowego, nie mamy czasu samodzielnie pisać takich tekstów. Często nie mamy też umiejętności pisania tekstów seo czy innego rodzaju contentu, który chcemy po prostu kupić, aby urozmaicić naszą witrynę. Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie takiego tekstu jest zamówienie go u profesjonalnych copywriterów, którzy oferują pisane różnego rodzaju tekstów. Często też wybór pada na freelancerów. W tym tekście odpowiemy na pytanie, dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych copywriterów i to właśnie im zlecać tworzenie tekstów.

  Kim są Copywriterzy a kim Freelancerzy?

  Aby zadecydować czy zatrudnić profesjonalnego copywritera lub freelancera do napisania naszego tekstu, warto na początku poznać, kim tak naprawdę są obie osoby. Profesjonalny copywriter to osoba, która zawodowo zajmuje się pisaniem tekstów. Najczęściej pracuje w agencji interaktywnej, seo czy marketingowej, ale i również prowadzi np. własną firmę. Copywriterzy moga tez dzialac “na własne konto”, ale na pisanie tekstów poświęcając cały zawodowy czas w miesiącu - tak samo jak pracownicy w innych zawodach. Osoby takie mogą też posiadać wykształcenie polonistyczne, certyfikaty, czy ukończone kursy, choć nie jest to regułą.

  Freelancerzy, oferując pisanie tekstów to “wolni strzelcy”, czyli osoby pracujące na własny rachunek. Bardzo często są to osoby dorabiające jedynie do swojej głównej pensj. Część z nich to osoby również traktujące to zadanie jako główne źródło utrzymania. Często są to studenci czy osoby młode lub trakcie rozwijania swojej innej kariery zawodowej. Freelancerzy pracują niezależnie i samodzielnie decydują jakie zlecenia przyjmują oraz ile godzin policja na pracę itp. Bardzo często freelancerzy zajmują się też innymi dziedzinami zarabiania w sieci, np. tworząc grafiki, zdjęcia czy strony internetowe.

  Wiedza merytoryczna i doświadczenie

  Pierwszym powodem, dla którego warto zatrudniać profesjonalnych copywriterów do pisania tekstu, jest ich doświadczenie oraz wiedza merytoryczna. Jeśli dana osoba zajmuje się copywritingiem i pisze od wielu lat teksty, z pewnością wie, jak działa proces oraz wie, jak ma wyglądać poprawny tekst. Oprócz doświadczenia nieoceniona jest też wiedza profesjonalnego copywritera. - szczególnie przy tekstach seo. Osoby takie znają aktualne trendy, aktualizacje w algorytmach Google oraz wiedzą jak napisać tekst, aby był zoptymalizowany pod pozycjonowanie. Wiedza merytoryczna to również wiedza z zakresu danego tematu. Przeważnie copywriterzy piszą na określone tematy, a nie przyjmują wszystkie zlecenia. Jeśli freelancer — co ma często miejsce oferuje wykonanie “każdego” tekstu, z pewnością nie posiada w każdej dziedzinie szerokiej wiedzy. Tekst zamawiany u profesjonalnego copywritera będzie zatem w większej ilości przypadków profesjonalny oraz odpowiedni i poprawny.

  Jakość tekstów seo i wpisów tematycznych

  Ważnym czynnikiem — często decydującym, na podstawie którego wybieramy osoby do pisania, jest jakość tekstu. Jest ona ważna, gdyż, jeśli płacimy za tekst, chcemy, aby był on jak najlepszy, bezbłędny, ciekawy i napisany ciekawym językiem. Profesjonalni copywriterzy posiadający już duże doświadczenie i wiedzę posiadają również “lekkie pióro” i umiejętność pisania wysokich jakości tekstów. Są to najczęściej osoby, których pasją jest pisanie lub robią to bardzo dobrze. Zamawiając tekst u profesjonalnego copywritera mamy zatem pewność, że tekst będzie zrozumiały, napisany prostym językiem oraz będzie przyjemny w czytaniu. Copywriterzy potrafią również pisać do konkretnych grup docelowych, zmieniać język oraz styl tekstu i dopasowywać go do zlecenia. Wszystko to sprawia, że zamawiając tekst u profesjonalnego copywritera, otrzymamy dokładnie taki artykuł, jaki chcieliśmy. Zlecać pisanie wartościowych artykułów można również agencji JazzSEO.

  Wysoki poziom współpracy

  Kolejnym powodem, dla którego warto zatrudniać profesjonalnych copywriterów, jest wysoki poziom współpracy. Profesjonalni copywriterzy bardzo często współpracują z firmami oraz klientami prywatnymi/biznesowymi. Mają również doświadczenie w pracy z agencjami itp. Taka sytuacja sprawia, że współpraca z takimi osobami zazwyczaj układa się bardzo komfortowo. Bardzo często profesjonalni copywriterzy dostępni są przez prawie całą dobę, kontakt z nimi jest szybki, możemy skorzystać z dodatkowych usług oraz otrzymać poradę czy wsparcie w razie ew. problemów. Copywriterzy, budując swoją markę i dbając o swoje imie, zdecydowanie będą uważali na określenie prawidłowych terminów, nie porzucą zlecenia czy nie oddadzą niskiej jakości tekstu.

  Szeroka oferta

  Plusem wybrania profesjonalnego copywritera jest również szeroka oferta. Bardzo często takie osoby posiadają swoje portfolia, gdzie możemy sprawdzić poprzednie realizacje, zakres usług oraz oferowane usługi. Często też możemy skorzystać z dodatkowych usług branżowych jak tworzenie wpisów do marketingu szeptanego, wpisów link buildingowych, tworzenie scenariuszy na YouTube, tworzenie e-booków itp. Freelancerzy nie specjalizujący się tylko w copywritingu, z pewnością nie będą miali tak szerokiego doświadczenia.

  Gdzie szukać profesjonalnych copywriterów?

  Jeśli zdecydujemy się zlecić pisanie tekstów profesjonalnym copywriterom, istnieje kilka miejsc, gdzie możemy ich znaleźć. Z pewnością będą to agencje marketingowe, po zgłoszeniu się, do których nasz tekst będą pisały odpowiednie osoby. Copywriterzy posiadają swoje strony internetowe w Google, gdzie możemy zapoznać się z wieloma ofertami. Wiele ogłoszeń oraz profili copywriterów spotkamy w social mediach np. na Facebooku, gdzie będziemy mogli poznać również opinie o danym copywriterze. Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie znajdziemy oferty copywriterów, są też portale ze zleceniami. Wystarczy dodać tam zlecenie lub odszukać copywritera po profilu i nawiązać z nim kontakt.

  Koszty i cena tekstu

  Cena i koszty napisania takiego artykułu to bardzo ważna kwestia. Wiele osób obawia się, że profesjonalni copywriterzy oferują bardzo wysokie stawki. Część z nich rzeczywiście żądać może wysokich kwot. Istnieje jednak wiele osób np. które są nowe na rynku, agencji oferujących promocje lub osób które nie mają dużego obłożenia. Dzięki temu możemy odnaleźć po krótkich poszukiwaniach atrakcyjne cenowo oferty, które będą jedynie trochę wyższe niż te proponowane przez freelancerów lub nawet podobne.

  zatrudnianie profesjonalnego copywritera

 • Ustalony sprawca zabójstwa młodej kobiety w gminie Iłów

  Policjanci z Komendy Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji rozwiązali sprawę zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w miejscowości Brzozowiec.

 • W ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” kolejne 11 litrów krwi trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa

  Wczoraj podczas akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” ciechanowscy policjanci zebrali ponad 11 litrów krwi. Była to już trzecia w tym roku zbiórka wśród policjantów i pracowników ciechanowskiej komendy. Akcję zorganizowała miejscowa komenda wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Ciechanowie.

 • „Trzeźwość w przewozie osób” już w poniedziałek

  W poniedziałek na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

 • Osoby wyłudzające kredyty w bankach zatrzymane

  Zwoleńscy policjanci wydziału kryminalnego przy współpracy z bankiem zatrzymali grupę wyłudzającą kredyty w tych placówkach. Wśród zatrzymanych osób są organizatorzy całego procederu, którzy zwerbowanym osobom za wzięcie pożyczki oddawali niewielką ich część. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Kontrole gimbusów w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły"

  Kontrole gimbusów czy prawidłowość oznakowania dróg w okolicy placówek oświatowych - to tylko niektóre z działań jakie grójeccy policjanci każdego roku podejmują w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystko po to, by zapewnić młodym mieszkańcom powiatu bezpieczne pokonywanie codziennej trasy z domu do szkoły.

 • "Grójecka Dycha" - Policja zaprasza na bieg uliczny

  22 września odbędzie się IX Grójecki Bieg Uliczny – „Grójecka Dycha”. W biegu trzeci raz wyodrębniona jest kategoria - Służby Mundurowe. Serdecznie zapraszamy!