• Nowe radiowozy na drogach województwa mazowieckiego, by jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo na drogach

  Mazowieccy policjanci otrzymali trzy oznakowane radiowozy bmw. Są to samochody osobowe wyposażone w turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2 litrów, o mocy 184 KM. Pojazdy mają automatyczne skrzynie biegów i mogą rozwinąć prędkość maksymalną do 240 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w 7,1 sekundy.

 • Stowarzyszenie Wędkarskie SANDACZ w Małej Wsi to organizacja, która wzięła sobie na cel kontynuację wartości oraz uchronienie lokalnych zasobów przed zapomnieniem i zniszczeniem. Mowa o...

  Pieniądze na remont zabytkowych kościołów, modernizację obiektów sportowych, oświatę oraz drogi. Samorząd Województwa Mazowieckiego w bieżącym roku przeznaczył miliony na wsparcie Powiatów, Miast i Gmin...

  Remont Mostu im. Legionów Piłsudskiego rozpocznie się w poniedziałek 8 lipca i potrwa do końca września 2019 r. Oznacza to, że w tym okresie (lipiec – wrzesień) odbędzie się również przebudowa ul. Mostowej na odcinku od al. Kilińskiego do przyczółka mostowego oraz zjazdu z mostu na lewy brzeg rzeki. W czasie remontu most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów i...

  Remont Mostu Legionów Piłsudskiego – zmiana organizacji ruchu
 • Organizatorzy 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO ogłosili skład jurorski Konkursu Głównego

  W Konkursie Głównym Jury w składzie: Agnieszka Smoczyńska (przewodnicząca), Magdalena Kamińska, Anna Mucha, Radek Ładczuk, Wojciech Solarz i Marek Świszcz oceni 23 krótkometrażowe produkcje, w tym 10 fabuł, 8 krótkich form dokumentalnych i 5 animacji. Główna nagroda to tradycyjnie statuetka Złotego Łucznika - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia dla najlepszego filmu. Jury przyzna także Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Wyróżnienie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu dla filmu o szczególnych walorach społecznych.

 • Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę chorego na cukrzycę

  Kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez strażaków zawodowych i druhów ochotników szukało 33-letniego mieszkańca gminy Iłów. Mężczyzna wyszedł z domu po przyjęciu większej ilości insuliny i nie było z nim żadnego kontaktu. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Tuż przed godz. 4 zaginionego odnaleźli policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego.

 • Informujemy, że są już dostępne harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na terenie Płocka aktualne od lipca 2019 r.

  Odbiór odpadów komunalnych

  W sierpniu rozpocznie się w Płocku ósma edycja Vistula FolkFestival. Jak co roku będzie to okazja do poznania i podziwiania folkloru z różnych zakątków świata. W tym roku gwiazdą festiwalu będzie Gran Ballet Argentino.

  Argentyńskie tango na Vistula FolkFestival
 • Napastnik obezwładniony przez obywatela i przekazany w ręce Policji

  Do 5 lat więzienia grozi 26-latkowi z gm. Załuski, który pobił 2 kobiety i uszkodził 2 pojazdy. Napastnik został obezwładniony przez obywatela i przekazany w ręce Policji. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

 • Pijany kierował busem z pasażerami

  Wczoraj rano zwoleńscy policjanci w ramach akcji "Trzeźwość" zatrzymali do kontroli drogowej rejsowego busa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący jest po spożyciu alkoholu. 42-letni mieszkaniec powiatu lipskiego w takim stanie przewoził pasażerów. Stracił prawo jazdy, a pasażerowie musieli czekać na inny transport.

 • Dzielnicowy zatrzymał czterech nietrzeźwych rowerzystów jednego dnia

  Okres wakacyjny, wysoka temperatura powietrza powoduje zwiększenie liczy miłośników jednośladów na pułtuskich drogach. Duża cześć osób aktywnie spędza czas na rowerze. Niestety trafiają się też osoby nieodpowiedzialne. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj dzielnicowy w trakcie służby zatrzymał aż czterech nietrzeźwych amatorów jazdy jednośladami.

 • Gorąca atmosfera i wysoka temperatura towarzyszyła w dniu 26 czerwca 2019r uczestnikom XXVI Dnia Humoru i Satyry w Zakrzewie. Tematem tegorocznego przeglądu były Barwy Uczuć.

 • Przekroczył prędkość - był poszukiwany

  Gostynińscy policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca Łodzi. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 18 km/h. Jak się okazało był poszukiwany. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

 • Poświadczali nieprawdę w fakturach VAT, kolejne 3 miesiące spędzą w areszcie

  Policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie prowadzą śledztwo przeciwko grupie przestępczej działającej na terenie kraju, jak też, poza jego granicami w zakresie obrotu paliwami płynnymi. W oparciu o zebrany materiał dowodowy Sąd Rejonowy w Lublinie w ubiegłym tygodniu zastosował wobec trzech podejrzanych mężczyzn areszt na okres 3 miesięcy.

 • Tragedia nad zalewem z Szydłowcu

  To kolejne w powiecie szydłowieckim tragiczne zdarzenie z udziałem osób przebywających nad wodą. Mężczyzna wszedł do zalewu by popływać, w pewnym momencie zniknął pod wodą. Mimo szybko przeprowadzonej akcji ratowniczej i reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

 • Utrudnienia w ruchu drogowym podczas wyścigu kolarskiego w powiecie szydłowieckim i radomskim

  4 lipca na terenie województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego odbędzie się III Etap 30-go Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków z udziałem kolarzy z Polski i ekip zagranicznych. Na terenie województwa mazowieckiego będzie przebiegał przez powiat szydłowiecki i radomski.

 • Areszt za narkotyki

  Na wniosek ciechanowskich śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Ciechanowie tymczasowo aresztował 25-latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli u zatrzymanego ponad 50 gramów amfetaminy, 50 sztuk tabletek z zawartością amfetaminy oraz marihuanę. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Zaproszenie na uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu

  Komendant Powiatowy Policji w Grójcu oraz Starosta Grójecki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu grójeckiego na uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu, która odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w dniu 12 lipca 2019 roku.

 • Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant z Oddziałów Prewencji Policji w Piasecznie pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby myśli się o bezpieczeństwie innych i reaguje na łamanie prawa. Dowodem tego było zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 • Zapraszamy na uroczystość wręczenia Sztandaru Komendzie Powitowej Policji w Kozienicach

  Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski oraz Starosta Kozienicki Andrzej Jung serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu kozienickiego na uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach, która odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w dniu 9 lipca 2019 roku o godzinie 13:30 na placu przy krytej pływalni Delfin ul. Legionów 4. Uroczystość poprzedzona zostanie mszą świętą o godz. 12:00 w kościele pw. Św. Rodziny w Kozienicach ul. Głowaczowska.

 • Miniony weekend obfitował w liczne uroczystości strażackie. W Święcieńcu gm. Słupno oraz w Proboszczewicach gm. Stara Biała przeprowadzono zawody strażackie. 115-lecie istnienia świętowała OSP Drobin...