• Nieletni nastolatkowie na rowerach

  W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zwoleniu zauważyli dwóch rowerzystów. Styl jazdy młodych mężczyzn zaniepokoił funkcjonariuszy. Jak się okazało 14 i 15-letni mieszkańcy gminy Przyłęk pili wcześniej alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że pierwszy miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie, a drugi ponad pół promila.

 • „Kaskadowy pomiar prędkości” – policyjne działania

  Już jutro mazowiecka Policja przeprowadzi kolejne w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 • Stracił panowanie nad pojazdem. Miał udar. Policjanci zareagowali natychmiast

  Peugeot wjeżdża w zaparkowane auta w centrum Radomia. Kierowca traci panowanie nad samochodem i uderza w inne auta. Okazuje się, że prowadzący dostaje udaru. Policję o wypadku zawiadamiają uczestnicy zdarzenia.

 • 6-latka na parapecie wołała mamę. Dwie młode matki zostawiły w nocy dzieci bez opieki - obie były pijane

  Przerażający krzyk małego dziecka obudził mieszkańców bloku. Gdy jeden z lokatorów wyszedł na balkon, zobaczył na parapecie sąsiedniego bloku stojącą dziewczynkę, która płakała i wołała mamę. Policjanci szybko dotarli pod wskazany adres. Za ich namową 6-latka wróciła do mieszkania, gdzie była jeszcze dwójka małych dzieci. Jak się okazało dwie siostry wybrały się na nocną imprezę pozostawiając swoje dzieci bez opieki. Kobiety zostały zatrzymane, były pijane.

 • Wracali z ćwiczeń wysokościowych - pomogli leżącemu na jezdni

  65-latek leżał na przejściu dla pieszych w centrum Radomia. Krwawił z głowy. Nikt nie zwracał na niego uwagi. Kierowcy omijali mężczyznę. Na szczęście tą ulicą wracali z ćwiczeń policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu oraz ratownik z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Od razu przystąpili do udzielania mężczyźnie pomocy.

 • Płocka drogówka nie odpuszcza amatorom szybkiej jazdy - grupa "SPEED" w akcji

  Wczoraj amatorzy szybkiej jazdy zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy z policyjnej grupy "SPEED" z Płocka. Jeden z nich pędził z prędkością ponad 170 km/h. Kontrole zakończyły się wysokimi mandatami i zatrzymanym prawem jazdy.

 • Trzy czeki na 5 tys. zł zostały przekazane przez Wicestarostę Iwonę Sierocką oraz członka Zarządu Powiatu Pawła Jakubowskiego przedstawicielom trzech jednostek OSP z terenu Gminy...

  W piątek zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca problemu ASF oraz braku realnych działań ze strony organów państwowych. Zbiegła się ona z powiększeniem strefy czerwonej (obszaru...

  Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza do spędzenia niedzieli na płockim lotnisku. Wśród atrakcji są pokazy lotnicze i loty widokowe nad miastem.

  Niedziela na lotnisku

  - Najcenniejsze w tym przedsięwzięciu jest to, że inicjatywa wyszła od mieszkańców, którzy chcą upamiętnić tę wyjątkową postać. Tadeusz Mazowiecki to płocczanin, Małachowiak, pierwszy premier po 1989 roku, i co szczególnie dla mnie istotne, Honorowy Obywatel Miasta Płock – mówił prezydent podczas briefingu prasowego w ratuszu.

  Pomnik-ławeczka Tadeusza Mazowieckiego stanie na Wzgórzu Tumskim
 • Złodziej paliwa w rękach policjantów

  Policjanci z Ciechanowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sierpca. W ciągu zaledwie dwóch dni mężczyzna pięciokrotnie okradł miejscowe stacje paliw.

 • Ukarany za bezpodstawne wezwanie karetki pogotowia

  Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, z którą dzwonisz, wymaga interwencji służb. Każde bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd co skutkuje karą grzywny. Przekonał się o tym mężczyzna, który wezwał pogotowie ratunkowe...ponieważ chciał „podwózki” do domu.

 • Oszustwo na "BLIK-a" - policjanci ponownie apelują o ostrożność

  Płoccy policjanci ponownie ostrzegają o nowej metodzie działania przestępców. Oszustwo na "BLIK-a” to coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy.

 • "Bezpieczna droga do szkoły" z kozienicką Policją

  Wraz z początkiem roku szkolnego kozieniccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich oraz z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach prowadzonej akcji odwiedzili dziś dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozienicach. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.

 • W piątek rozpoczyna się najbardziej artystyczny z płockich festiwali. Rynek Sztuki jak zawsze przyciąga ciekawym programem. Przez trzy dni będzie można spotkać, posłuchać i zobaczyć wielu nietuzinkowych artystów, m.in. Tymona Tymańskiego, Krzysztofa Skibę, Olafa Deriglasoffa.

  Weekend pełen kultury na Rynku Sztuki

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza w piątek 6 września na wernisaż wystawy jubileuszowej z okazji 20-lecia twórczości malarskiej Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania nowych, multimedialnych możliwości galerii.

  Jan Kanty Pawluśkiewicz – malarsko i multimedialnie
 • Jechał pijany, pomimo pięciu zakazów sądowych

  Pijany kierował samochodem, został zatrzymany pod Mogielnicą, miał 1,2 promila alkoholu i aż pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Wszystkie za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

 • Cztery osoby zatrzymane za włamania

  Wareccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do domku letniskowego cztery osoby w wieku 28-60 lat. Jeden z zatrzymanych trafił do aresztu.

 • Wakacyjne kontrole autobusów - PODSUMOWANIE

  Wakacje już za nami. W tym czasie policjanci ruchu drogowego skontrolowali ogółem 465 autobusów, z czego 234 w wyznaczonych miejscach do kontroli i 231 poza. W czasie kontroli ujawnili jednego kierującego będącego pod wpływem alkoholu 0,11 mg/l któremu zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania (Zwoleń).

 • Kierujący audi przygniótł 18-latka do ściany budynku i uciekł - został zatrzymany przez dzielnicowego

  Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 23-latek , który w nocy z soboty na niedzielę kierując audi przygniótł do ściany sklepu 18-latka. W wyniku zdarzenia chłopak trafił do szpitala. Po wszystkim kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Duże zaangażowanie dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń doprowadziło do zatrzymania mężczyzny. Okazało się, że nie powinien on kierować samochodem, ponieważ nie posiada w ogóle prawa jazdy.

 • W sobotę 7 września przejedzie ulicami płocka parada motocykli. W ten sposób miłośnicy dwóch kółek zamkną tegoroczny sezon.

  Kończymy sezon motocyklowy