W sobotę w Galerii Mazovia zainaugurowano Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Popularni młodzi twórcy internetowi (influencerzy*) – Marcin Dubiel, Julia Kostera i Cezary Gołębiewski, podzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie otworzyli prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, zastępca ds. inwestycji Jacek Terebus oraz Joanna Olejnik – prezes Płockiego Parku...

Influencerzy w Płocku. 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości otwarty
 • Publikacja wyroku Sądu Okręgowego w Płocku

  11 października 2019r Sąd Okręgowy w Płocku II Wydział Karny wydał wyrok w sprawie oskarżonego Macieja Stanisława Mogiła-Lisowskiego sygn. akt. IIK 52/19. Sąd zastosował środek karny w postaci podania treści wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie jego odpisu na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu na okres jednego miesiąca.

 • Odsłonięcie pomnika upamiętniającego zamordowanych policjantów

  Przed budynkiem KWP zs. w Radomiu odbył się apel z okazji uroczystych obchodów Święta Niepodległości połączony z odsłonięciem pomnika upamiętniającego funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945.

 • Uroczyste obchody Dnia Służby Cywilnej w garnizonie mazowieckim

  Z okazji swojego święta, które przypada 11 listopada,pracownicy cywilni Policji garnizonu mazowieckiego odebrali z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Pana Artura Standowicza oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dra hab. Zbigniewa Mikołajczyka wyróżnienia, nagrody i listy gratulacyjne. Wyjątkowa uroczystość, bo obchodzona w 100 rocznicę utworzenia Policji Państwowej, odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

 • Dnia 14 listopada 2019r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z Dniem Patrona. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły...

  W niedzielę 10 listopada w Darmstadt odsłonięta została tablica poświęcona pamięci Żydów pomordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej w okupowanych przez nich krajach. W uroczystości wzięła udział delegacja z Płocka.

  Darmstadt uczciło ofiary Holocaustu

  Prezydent Miasta Płocka – Szef Obrony Cywilnej Miasta informuje, że w poniedziałek 18 listopada 2019 r. w godz. 11- 14 przeprowadzone zostaną głośne próby syren alarmowych mające na celu sprawdzenie poprawności działania systemu alarmowego miasta Płocka.

  Głośne próby syren alarmowych
 • Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierowców

  Radomscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego dostawcę pizzy – miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast będący po służbie policjant z Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy seata, który miał ponad 3 promile alkoholu.

 • Płocki policjant medalistą Mistrzostw Polski w BJJ

  Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zdobył kolejny brązowy medal w Mistrzostwach Polski w brazylijskim Jiu – Jitsu, które odbyły się w miniony weekend w Katowicach.

 • W dniu 14 listopada, pod przewodnictwem Starosty Płockiego – Mariusza Bieńka odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

  Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacji konsumenckiej dla młodzieży z klas maturalnych. Miejski Rzecznik Konsumentów zaprasza do udziału płockie szkoły średnie. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w listopadzie i grudniu.

  Edukacja konsumencka w szkołach

  W dniu Czystego Powietrza – 14 listopada – w auli Urzędu Miasta Płocka odbyła się debata Czysta Karta – Jesteśmy Eko. W dyskusji uczestniczyli prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, przewodniczący RMP Artur Jaroszewski, blogerka Sandra Panuś, Jarosław Cybulski z Partii Zieloni oraz młodzi płocczanie z „Płockiego Strajku Klimatycznego”.

  Debata ekologiczna Czysta Karta
 • Areszt dla sprawców rozboju

  Policjanci z Komisariatu I Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Wyłoniliśmy zwycięzców III miejskiego konkursu teatralnego „Profilaktyka oczami młodzieży”

  W piątek, 8 listopada w sali widowiskowej żyrardowskiego Centrum Kultury od samego rana widać było więcej osób niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą finału III miejskiego konkursu teatralnego „Profilaktyka oczami młodzieży” zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie oraz Urząd Miasta w Żyrardowie.

 • Capstrzyk Niepodległości

  W wieczór poprzedzający obchody Narodowego Święta Niepodległości odbył się Capstrzyk Niepodległości. Ceremonia, wzorowana na odbywających się w wigilię świąt narodowych przed II wojną światową, została zorganizowana przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Grójcu. Uczestniczył w niej Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Pan Marek Suski oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek.

 • Oszukiwał tachograf jadąc "na magnesie"

  Policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego, który nie zabezpieczył właściwie przewożonego ładunku. Okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu. Wszczęte już zostało w tej sprawie postępowanie. Inne postępowanie - administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym wszczęte zostanie wobec przewoźnika realizującego transport.

 • Podziękowania dla sochaczewskiego policjanta

  Sierżant Piotr Bujnowski z sochaczewskiej komendy w czasie wolnym od służby pomógł uczestnikom zdarzenia drogowego. Dzisiaj dotarły do nas podziękowania od rodziny, która uczestniczyła w kolizji.

 • Zapraszamy na debatę ekologiczną zorganizowaną w ramach zainicjowanej przez Książnicę Płocką kampanii ekologicznej CZYSTA KARTA. Debata odbędzie się w czwartek 14 listopada 2019 r. w auli ratusza. Początek o godz. 11.

  Debata ekologiczna Czysta Karta

  O kolejne dwa mierniki miasto rozbudowało system wskaźnikowego pomiaru pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5. Jest to reakcja na prośbę Stowarzyszenia Miłośników Osiedla Ciechomice oraz Rady Mieszkańców Osiedla Winiary dotyczącą potrzeby informacjo o lokalnej jakości powietrza.

  Nowe mierniki jakości powietrza
 • Policjanci z Mławy i Prokuratura walczą z kontrabandą

  Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili kontrabandę ponad 185 tys. sztuk papierosów. Zatrzymali dwie osoby, które posiadały wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

 • Kolejny pracowity tydzień grupy SPEED

  Policjanci działający w mazowieckiej grupie SPEED już na dobre zadomowili się na drogach Mazowsza. Coraz więcej kierujących jest świadomych tego, że nie uda im się uniknąć odpowiedzialności za naruszenia przepisów ruchu drogowego, gdy ich zachowanie zauważą funkcjonariusze z mazowieckiej drogówki.