Dziś w gmachu Sejmu RP, z inicjatywy Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się konferencja prasowa dotycząca wzrostu zachorowań na ASF wśród dzików i trzody chlewnej. Jednym...

Już za kilka godzin startuje Audioriver i do niedzieli przez Płock będzie przepływała najlepsza muzyka elektroniczna. 14 edycja festiwalu przygotowała mnóstwo propozycji dla swoich gości. Poza koncertami, będą targi muzyczne, panele dyskusyjne i kino letnie. Pojawi się też strefy przygotowana we współpracy z Fundacją #sexedPL Anji Rubik oraz Komisję Europejską.

Audioriver minuta po minucie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od dziś tj. 26 lipca 2019 r. do odwołania, kąpiel na terenie kąpieliska miejskiego Sobótka w Płocku jest wzbroniona.

Czasowe zamknięcie kąpieliska miejskiego Sobótka
 • Ogólnopolska akcja edukacyjna „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” w powiecie ostrowskim

  W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli specjaliści z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy oraz zaproszeni seniorzy. Celem akcji jest wykształcenie prawidłowych postaw i zachowań wśród rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku.

 • Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego za kradzieże

  Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego kryminalny z grójeckiej komendy. Policjant w dniu wolnym od służby, podczas zakupów w galerii handlowej, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę.

 • List policjantów mazowieckiej drogówki z okazji święta patrona kierowców

  „Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym na drogach nikomu nie wyrządził krzywdy. Nie pozwól Dawco Życia, abym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku.”

 • Policjant ze Zgorzelca uratował dziecko tonące w morzu. Pomagali mu pełniący służbę nad morzem policjanci z Płocka

  Wczoraj dolnośląski policjant, który wypoczywał nad morzem z rodziną odnalazł w wodzie 3-latka, który zaginął na plaży i był poszukiwany przez rodziców. Chłopiec był nieprzytomny, został przekazany innym osobom, które rozpoczęły resuscytację, w tym policjantom z Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku, którzy są oddelegowani do pełnienia służby w nad morzem.

 • Grupa SPEED w akcji...

  Każdy kierowca, który nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów z grupy „SPEED”, którzy patrolują drogi naszego województwa. Przekonał się o tym mężczyzna, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

 • Próbował przekupić policjantów. Teraz może trafić na 10 lat do więzienia

  Do 10 lat więzienia grozi kierującemu, który próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od ukarania. Wcześniej został on zatrzymany do kontroli drogowej podczas której okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

 • Zaproszenie na uroczyste obchody Święta Policji połączone z otwarciem nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie

  Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Policji. Jutrzejsza uroczystość rozpocznie się o godz. 13 i będzie połączona z otwarciem nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po apelu, zachęcamy do udziału w pikniku rodzinnym.

 •  W ramach przygotowań, do zaplanowanego w dniach 18 -19 września 2019 r. powiatowego ćwiczenia obronnego pk.: „Zielony Jar – 2019”, odbyła się w dniu 25...

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku informuje, że w związku z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) miasto Płock zostało w całości objęte obszarem ochronnym (strefa żółta).

  Ostrzeżenie: <a href=Płock w strefie ochronnej ASF" />

  W samo południe zostały ogłoszone listy osób przyjętych do płockich szkół średnich. Są na nich absolwenci, którzy donieśli oryginały dokumentów – świadectw i wyników egzaminów – do szkół, do których zostali zakwalifikowani tydzień temu. Kończy to pierwszy etap rekrutacji. 26 lipca o godz. 8:00 rozpoczyna się nabór uzupełniający.

  Pierwszy etap rekrutacji za nami. Od jutra rekrutacja uzupełniająca
 • Uroczyste spotkanie z laureatami 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Wśród wyróżnionych dzielnicowy z Płocka

  „Policja blisko ludzi i dla ludzi” -– powiedział Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas uroczystego spotkania z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”. W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z zastępcami.

 • Agresywna kierująca zabarykadowała się w aucie na środku drogi krajowej

  Wczoraj ostrołęccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że wobec pijanych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drogach nie przewidują żadnej taryfy ulgowej. W takich sytuacjach będę działać zdecydowanie, tak jak w przypadku zdarzenia, kiedy to prawdopodobnie pijana i agresywna kobieta zatrzymała się na środku drogi krajowej i zabarykadowała się w środku auta. Wobec zachowania agresywnej kobiety policjanci zbili szybę w aucie i obezwładnili kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu.

 • Jeden niszczył samochody, drugi włamywał się do piwnic - obaj są w rękach policjantów z radomskiej „dwójki”

  35-letni mieszkaniec Radomia włamywał się na terenie miasta do piwnic, z których kradł nawet wino domowej roboty. Odpowie za 20 tego typu czynów. Za kradzież grozi mu do 10 lat więzienia. Najbliższe 5 lat w więzieniu może natomiast spędzić 20-latek, który niszczył samochody. Oby zatrzymali mundurowi z Komisariatu II Policji w Radomiu,

 • Wypadek śmiertelny - droga krajowa K53 zablokowana

  84-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zmarł w wyniku potrącenia do którego doszło dziś po godz. 11 ma drodze krajowej w Myszyńcu Starym. Droga jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy i kierują ruchem. W celu jak najszybszego udrożnienia drogi na miejscu pracuje pod nadzorem prokuratora kilka policyjnych patroli. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi drogę, a nie na obserwowanie miejsca zdarzenia.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań 88-latka

  Ciechanowscy policjanci odnaleźli 88-letniego mieszkańca Ciechanowa w lesie w rejonie miejscowości Pniewo Czeruchy. Mężczyzna został odnaleziony po dwóch godzinach od zgłoszenia zaginięcia. Był przemoczony i zdezorientowany. Policjanci całego i zdrowego 88-latka odwieźli do domu.

 • W dniu 21 lipca w Łęgu Probostwie obył się II Jarmark Łęski. Wydarzenie rozpoczęło się  Mszą Św. Podczas wydarzenia przeprowadzono liczne konkursy, występy muzyczne oraz...

  20 lipca odbył się Piknik Charytatywny z Pomocą dla Weroniki. Tego dnia było mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych, gdzie dochód został przeznaczony...

  Za kilka dni czeka nas fantastyczna zabawa dla całych rodzin. W niedzielę, 28 lipca odbędzie się Bubble Day, czyli Dzień Baniek Mydlanych. Będzie dużo atrakcji.

  Święto baniek mydlanych