• Polała się krew na 100-lecie Policji

  Ponad 10 litrów krwi zebrano wczoraj w Radomiu w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej.

 • 50 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek

  Zwoleńscy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali pojazd, w którym kierujący przewoził nielegalny towar. 64-latek w aucie miał 2 500 paczek papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy.

 • Pościg za żwawym emerytem. Próbował uciekać przed policjantami wiśniowym sadem

  Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj na terenie gminy Wieniawa. Policjanci ruchu drogowego na przejeździe kolejowym w Skrzynnie zauważyli kierowcę, który nie dostosował się do znaku „STOP”. W związku z tym, postanowili go zatrzymać. 76-letni kierowca nie miał wcale na to ochoty.

 • Modernizacja pływalni Podolanka zakończyła się. Efekty prac będzie można sprawdzić jutro od 14:00. Zapraszamy mieszkańców, dla najmłodszych MOSiR przygotował niespodzianki.

  Otwarcie Podolanki – 31 sierpnia o 14:00

  ...to gra miejska, adresowana do wszystkich rowerzystów. Dzięki zainstalowaniu aplikacji od 1 września przez miesiąc można rejestrować przejechane kilometry i pomóc w zdobyciu przez nasze miasto przechodniego Pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

  Rowerowa Stolica Polski

  Badania wody przeprowadzone przez Wodociągi Płockie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku wskazują, że woda w sieci wodociągu płockiego jest zdatna do spożycia

  Stan wody bez zmian

  - Mieszkańcy osiedla Pradolina Wisły mają do dyspozycji nowy plac zabaw i siłownię pod chmurką. To pierwszy taki obiekt na tym najmniejszym płockim osiedlu. Powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy wykorzystali możliwości jakie daje Budżet Obywatelski Płocka – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas otwarcia.

  Plac zabaw przy ul. Tokarskiej już otwarty

  Na podstawie informacji szacunkowej przygotowanej przez IMGW określanej na podstawie średnich prędkości przepływu na rzece Wiśle, początek fali zanieczyszczeń spodziewany będzie w miejscowościach wymienionych poniżej...

  Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza samorządy z powiatu płockiego przebudują i wyremontują cztery drogi – drogę powiatową nr 6912W Góra-Dobrsk-Gralewo, drogę gminną 290514W relacji Niemczewo-Karsy...

  Płocka plaża rozbrzmi rockowymi dźwiękami w najbliższą sobotę. Summer Fall Festival i jego gwiazdy zakończą wakacje w naszym mieście. Zapraszamy 31 sierpnia nad Wisłę.

  Summer Fall Festival już w najbliższą sobotę

  Wodociągi Płockie oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku prowadzą wzmożoną kontrolę jakości wody do spożycia dostarczanej mieszkańcom Płocka. Wynik badań dostępne są na stronie internetowej spółki i Sanepidu.

  Wzmożone badania wody

  … i na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby. Mieszkańcy mają zapewnioną dobrą wodę do picia – informował prezydent na konferencji prasowej, odnosząc się do awarii kolektora ściekowego w Warszawie.

  Sytuacja w Płocku jest stabilna…
 • Włamali się do sklepu, bo chciało im się jeść i napić... piwa

  W minioną niedzielę na terenie gminy Gozdowo włamywacze dostali się przez dach do sklepu spożywczego, skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy, na miejscu wypijając po kilka piw. Sprawcy szybko zostali "namierzeni" i zatrzymani przez policjantów. Tłumaczyli się, że byli zdesperowani, bo chciało im się jeść i pić, a na wsi w niedzielę sklepy były zamknięte.

 • Kryminalni z Płońska zabezpieczyli podrobioną odzież i obuwie

  W minioną niedzielę płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim, skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom. Na 4 stoiskach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli koszulki, bluzy, spodnie, spodenki, buty, plecaki oraz bieliznę z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały 4 osoby oferujące do sprzedaży nielegalny towar.

 • Grupa „SPEED” w akcji

  Policjanci z mazowieckiej grupy „SPEED” zatrzymali kierującego, który volkswagenem na trasie S7 przekroczył dopuszczalną prędkość o 47 km/h. W miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, mężczyzna ukarany został mandatem.

 • Ostatni weekend wakacji - wracaj bezpiecznie

  Okres od 30 sierpnia do 1 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne „Ostatni weekend wakacji”. Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie w miejscach występowania znaczących utrudnień.

 • Chwila nieuwagi i mogło dojść do kolejnej tragedii nad wodą

  Wczoraj na Wiśle w Zajezierzu prowadzona była kolejna akcja ratunkowa służb mundurowych. Około godz. 18. policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dryfującym w rzece, który wypadł z kajaka. 42-latek dzięki posiadanemu kapokowi i trzymaniu się wywróconego kajaka bezpiecznie został wyciągnięty na brzeg Wisły i nic mu się nie stało.

 • Wraz z rokiem szkolnym rozpocznie funkcjonowanie nowa linia autobusowa łącząca Gminę Słubice z Miastem Płock. Trasa ta, co ważne będzie również obsługiwała Zespół Szkół im...

  27 sierpnia powiat płocki odwiedziła delegacja z chińskiego miasta Huaibei w prowincji Anhui – Wiceszef Komunistycznej Partii Chin - Li Ming, Burmistrz Dzielnicy Duji -...

  28 sierpnia po wakacyjnej przerwie odbyła się IX Sesja Rady Powiatu w Płocku. Radni podjęli szereg uchwał. Głównymi tematami Sesji były organizacja transportu zbiorowego na...

  Informujemy, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców Płocka w związku z awarią kolektora ściekowego w lewobrzeżnej części Warszawy. Sytuacja jest cały czas monitorowana przez odpowiednie służby.

  Mieszkańcy Płocka mają zapewnioną dobrą wodę