• Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o obrót narkotykami

  Policjanci z wydziału kryminalnego żyrardowskiej komendy zatrzymali 21-latka podejrzanego o udział w obrocie narkotykami. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. amfetaminę, marihuanę, mefedron i dopalacze. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Kolejna tragedia na drodze

  Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło dzisiaj (24.06) przed południem na DK53 w Myszyńcu Starym (pow. ostrołęcki). Ranne w wypadku zostały dwie osoby. Na drodze wprowadzono objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać przyczyny wypadku.

 • Muzyczno - taneczne występy artystyczne, potyczki sołeckie, loteria fantowa, konkursy na najpiękniejszy wianek, sportowe i zręcznościowe, puszczanie wianków i pokaz ognia, zabawa taneczna z zespołem...

  Już po raz 20 mieszkańcy gminy Bielsk i goście bawili się na Dniach Bielska. Atrakcji było naprawdę sporo.

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza w piątek 28 czerwca o godzinie 18 na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Doroty Goleniewskiej-Szelągowskiej „Sérénité”. Ekspozycję tworzą przede wszystkim pejzaże wiejskie i miejskie oraz martwe natury.

  Powrót do natury - wernisaż w Płockiej Galerii Sztuki

  Rozpoczynając kolejny sezon urlopowy warto wiedzieć, jakie konsumentom przysługują prawa w usługach turystycznych! Miejski Rzecznik Konsumentów w Płocku wyjaśnia, że w świetle zmienionych w lipcu 2018 r. przepisów, jeśli organizator wyjazdu podniesie cenę o więcej niż 8 proc., można odstąpić od umowy bez ponoszenia kosztów.

  Komunikat Miejskiego Rzecznika Konsumentów

  Za nieco ponad pięć tygodni zagra Polish Hip-Hop Festival. Na słonecznej nadwiślańskiej plaży wystąpi wiele gwiazd, o co zadbali organizatorzy imprezy. Właśnie przedstawili kolejnych artystów, których posłuchamy od 1 do 3 sierpnia w Płocku.

  Kolejne gwiazdy hip-hopu na płockiej plaży

  Tym razem wielką przemianę przeszła „Szóstka” na Podolszycach. Przedszkole przy ulicy Łączniczek już wkrótce będzie gotowe na przyjęcie dzieci.

  Kolejne miejskie przedszkole wyremontowane
 • Kolejna zbiórka krwi przed nami. Trwa akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

  Już w czwartek (27.06) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Policjanci i pracownicy cywilni tym razem włączą się ponownie w działania „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolską akcję honorowego oddawani krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. W akcję jak zawsze włączą się także druhowie z OSP miasta Radomia.

 • Dwa dni, dwa wypadki, w których zgniło 4 osoby

  Niestety na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która funkcjonuje od początku wakacji pojawiły się kolejne punkty na Mazowszu. W sobotę wypadku w miejscowości Króle Małe zginęły dwie osoby, w niedzielę w miejscowości Krzywie także poniosły śmierć 2 osoby. Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. A pamiętajmy, że pod każdym punktem na mapie kryje się ludzki dramat!

 • 44-latek zatrzymany na gorącym uczynku - odpowie za kradzież pojazdu

  Ukradł audi, paliwo i artykuły spożywcze, wpadł ponieważ...zgłodniał. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 • 19 czerwca 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Noc Świętojańska 2016”. Noc Kupały, Noc Jana Chrzciciela, Sobótka...

  Klub Sportowy Stoczniowiec Płock obchodził dziś jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji na nowoczesnym stadionie zorganizowano turniej piłkarski dla dzieci oraz jubileuszową Galę 70-lecia KS Stoczniowiec.

  70 lat KS Stoczniowiec Płock
 • Ola Niepsuj zaprojektowała plakat 12. edycji KAMERALNEGO LATA

  Tegoroczna edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się pod hasłem ROZMAWIAJMY. Identyfikację wizualną festiwalu zaprojektowała Ola Niepsuj – ceniona i nagradzana ilustratorka i graficzka, którą wyróżnia unikalne łączenie tradycyjnych technik z rysunkiem cyfrowym i eklektyczne kolaże.

 • MIT: Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • 11-latka z nudów zawiadomiła policję, że ktoś skoczył z mostu. Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie dziecka mogą odpowiedzieć rodzice

  Węgrowscy policjanci ustalili, kto stoi za postawieniem na nogi wszystkich miejscowych służb. Młoda osoba poinformowała policję, iż nieznany mężczyzna miał skoczyć z mostu na rzece Liwiec. Policjanci nie potwierdzili zdarzenia. Za wprowadzeniem w błąd mundurowych stała...11-latka.

 • Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

  Przasnyscy policjanci wyciągnęli z przyrzecznego mułu 43-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna odzyskał przytomność dzięki akcji przeprowadzonej przez mundurowych. Po przebadaniu przez lekarza wrócił z rodziną do domu.

 • Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego poświęcone bezpieczeństwu na drogach.

  Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

  Drogowcy zakończyli nasadzenia zieleni na ul. 3 Maja i Pięknej. Posadzili tu łącznie 2200 krzewów różnych gatunków.

  Zieleń przy ul. 3 Maja i Pięknej
 • Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie radiowozów

  Radomscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie podczas weekendu policyjnych radiowozów. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Podrobione przedmioty zabezpieczone przez policjantów

  Wspólne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariuszy z Wydział dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu przyniosły efekty. Funkcjonariusze na targowisku w Wierzbicy zabezpieczyli niemal 1 500 sztuk podrobionej odzieży i obuwia. Były na nich nielegalnie umieszczone loga kilku znanych, światowych marek.