Obsługa reklamacji – jak sprawić by była na najwyższym poziomie?

W ciągu ostatnich lat obsługa reklamacji przeniosła się na dużo wyższy poziom. Przedsiębiorcy zrozumieli, że aby zdobyć nowego klienta, zmuszeni są o niego walczyć. Najsłabszą stroną kontaktów z klientami jest załatwianie kwestii spornych, ponieważ tego typu sytuację zawsze wiążą się z dużą ilością często negatywnych emocji.

Ważny jest kontakt z klientem

Tak naprawdę ważnym aspektem w kontaktach z klientem jest nie tylko załagodzenie wszelkich sytuacji kryzysowych, ale przede wszystkim wysłuchanie potrzeb naszych klientów. Powinniśmy zacząć od zdefiniowania przyczyn niezadowolenia naszych klientów, ponieważ może nam to pomóc w zlikwidowaniu źródła naszych problemów. Wbrew pozorom opinie klientów są bardzo ważne, a każde przedsiębiorstwo powinno je gromadzić, bo mogą nam pomóc w rozwiązaniu naszych wszelkich problemów. Pamiętajmy również o tym, aby skontaktować się z klientem telefonicznie bez względu na to, w jaki sposób złożył on skargę. Kontakt telefoniczny zawsze wygląda na bardziej profesjonalny, a bezpośredniość to wielka zaleta. Mamy wtedy możliwość dokładnego zapoznania się z przedmiotem skargi oraz z pewnością odbędzie się bez różnego rodzaju nieporozumień. Oczywiście rozmowa telefoniczna sprawi, że będziemy mogli łatwiej określić oczekiwania naszych klientów, co okaże się w przyszłości bezcenną informacją.

Obsługa reklamacji powinna być profesjonalna

Przyjmowanie reklamacji powinno odbywać się przez wykwalifikowany personel. Doświadczona kadra pracowników skierowana do rozwiązywania spraw spornych to ogromna zaleta przedsiębiorstwa. W ten sposób zapewnia ono sprawny kontakt z klientami, niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydują się złożyć reklamację. Warto, aby osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie reklamacji charakteryzowały się komunikatywnością, profesjonalizmem oraz empatią. Pamiętajmy również o tym, aby skierować pracowników również do obsługi mediów społecznościowych, ponieważ to z reguły właśnie tam pojawiają się negatywne komentarze. Warto więc je monitorować i w odpowiedniej chwili zareagować, ponieważ wszelkie negatywne informacje mogą przynieść naszej firmie niekorzystną promocję. Oczywiście dla wielu firm stworzenie kadry odpowiedzialnej za obsługę mediów społecznościowych może być skomplikowanym procesem. Warto zacząć więc od określenia ilości potrzebnych pracowników, co odbywa się na podstawie ilości dziennie otrzymywanych wiadomości. Pamiętajmy, że klienci na portalach społecznościowych mogą publikować wpisy o każdej godzinie, a więc podgląd powinien odbywać się całodobowo.

Określ dokładne procedury zgłaszania reklamacji

Obsługa reklamacji wymaga od nas przede wszystkim dokładnego określenia procedur reklamacyjnych. Ważne, aby klient kupujący towar został dokładnie zaznajomiony z wszelkimi wymogami zgłaszania skarg. Do najważniejszych informacji należą głównie takie aspekty, jak czas pozwalający na złożenie skarg, sposoby składania wyjaśnień, odszkodowania, kontakty potrzebne do składania reklamacji. Warto również wskazać klientom dokładny przebieg procedur reklamacyjnych. Podanie takich informacji do wiadomości klientów znacznie przyśpieszy cały proces i sprawi, że nie będą oni martwić się o przebieg procedur.

Oczywiście reklamacje zdarzają się dość często w przedsiębiorstwach różnego typu. Obsługa skarg z pewnością nie jest łatwym zajęciem, a więc trzeba dokładnie skompletować personel odpowiedzialny za ten aspekt działalności przedsiębiorstwa. To właśnie personel sprawi, że klient w dokładny i spokojny sposób przedstawi powód zgłoszenia skargi oraz swoje oczekiwania.

 • Kolejna zbiórka krwi przed nami. Trwa akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

  Już w czwartek (29.08) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Policjanci i pracownicy cywilni tym razem włączą się ponownie w działania „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolską akcję honorowego oddawani krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Akcję jak zawsze wspomogą druhowie z OSP miasta Radomia.

 • Działania „SMOG”

  „Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

 • Zatrzymani za kradzieże damskich torebek

  W weekend płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie miasta kradli damskie torebki. Szybkie działania policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionych przedmiotów i przedstawienia zatrzymanym zarzutów.

 • Kolejne ujęcia obywatelskie nietrzeźwych kierowców

  Wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością wykazali się młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów oraz pracownica jednej ze stacji paliw w Sochaczewie. Dzięki ich czujności i szybkiej reakcji uniemożliwili dalszą jazdę pijanym kierowcom.

 • Nawet po służbie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

  W ostatnich dniach będący po służbie siedleccy policjanci zatrzymali trzech sprawców przestępstw. Dzięki ich zaangażowaniu nietrzeźwy kierujący, poszukiwany i sprawca kradzieży nie będą czuli się bezkarni. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że policjantem jest się nie tylko na służbie.

 • III Mistrzostwa Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym

  Dziś w Warce odbyły się III Mistrzostwa Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Imprezę rozegrano pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, który wraz z zawodnikami również pokonał 58 km trasę.

 • Podziękowania dla garwolińskich dzielnicowych za uratowanie życia

  Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie trafił wyjątkowy list. Dowiadujemy się z niego o niezwykłej postawie dwóch garwolińskich policjantów, którzy podczas przeprowadzanej interwencji uratowali ludzkie życie. Dzielnicowi asp. Damian Kaczmarczyk i mł. asp. Tomasz Pytlarczyk otrzymali wzruszające podziękowania od kobiety za udzieloną pomoc i uratowanie życia.

 • Skuteczna grupa „SPEED”

  Podobnie jak w całym kraju, w naszym województwie, działa grupa "SPEED", która zwalcza niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Policjanci w ubiegłym tygodniu skontrolowali ponad 540 pojazdów i ujawnili 531 wykroczeń.

 • Wybili szybę w autobusie. Zostali zatrzymani w pościgu przez ciechanowskich policjantów

  Wybili szybę w autobusie miejskim i uciekli. Ciechanowscy policjanci szybko ich zatrzymali. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. 23- i 27-latek z Jaworzna odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

 • Zaatakował funkcjonariuszy siekierą

  Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 55-letni mieszkaniec gminy Siemiątkowo, który zaatakował interweniujących w domu policjantów. Rozjuszony mężczyzna rzucił się na nich z siekierą. Refleks i opanowanie funkcjonariuszy uchroniły ich przed ciosem. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za czynną napaść. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Tegoroczne powiatowe święto plonów odbyło się w niedzielę, 25 sierpnia w Brudzeniu Dużym. Wspaniała pogoda i rewelacyjna atmosfera sprawiły, że  do Brudzenia z każdą godziną...

  Od 28 sierpnia 2019 r. (środa) zlikwidowana zostanie linia x2 i uruchomiona linia zastępcza x13 na trasie Dworzec kolejowy – Tokary – Radziwie – Kutnowska (szczegóły poniżej). Kursy linii x13 wykonywane będą w godzinach szczytu dnia powszedniego. Autobusy linii x7 w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w dni wolne przejeżdżać będą ulicami Popłacińską i Portową. Nie...

  Likwidacja linii x2 i uruchomienie linii zastępczej x13

  W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej i agresji ZSRR na Polskę oraz 77 rocznica stracenia 13 Polaków. Zapraszamy Państwa do udziału w patriotycznych wydarzeniach. Szczegółowy program poniżej.

  Obchody wrześniowych rocznic

  Już po raz czwarty w Płocku odbywa się Wisła Płock Youth Cup 2019. W turnieju dla najmłodszych piłkarzy uczestniczy 70 zespołów z dziewięciu krajów Europy. Blisko 1200 dzieci spędza czas w Płocku rywalizując w turnieju i zwiedzając miasto.

  Młodzi piłkarze z 9 krajów w Płocku
 • Policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie było zagrożone

  Kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, zawsze można liczyć na pomoc policjantów. Okazję, aby się o tym przekonać, miał mieszkaniec powiatu legionowskiego, który dostał drgawek i dusił się. Funkcjonariusze przasnyskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie samochodu, którym podróżował, do miejscowego szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, pomoc medyczna przyszła na czas.

 • Pobił 11-latka. Teraz grozi mu rok więzienia

  Do roku więzienia grozi 46-letniemu mieszkańcowi Sochaczewa, który kilka dni temu naruszył nietykalność cielesną 11-latka. Prokuratura objęła przestępstwo ściganiem z urzędu. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów.

 • Policjanci nie pobłażają piratom drogowym

  Policjanci płońskiej drogówki przy każdej okazji apelują do kierowców o ostrożność, rozwagę, a także spokojniejszą i wolniejszą jazdę. Szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie nie bez powodu, a dla bezpieczeństwa, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niestety wciąż znajdują się tacy, którzy za nic mają te wezwania. Do nich funkcjonariusze "docieraja" w inny sposób - za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymują prawo jazdy.

 • Informujemy, że nastąpiły zmiany w realizacji programu „Aktywny Samorząd” Moduł I w 2019r. na terenie miasta Płocka związanego z dofinansowaniem zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

  Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych