UM Płock: Podwieczorek patriotyczny w sobotę
Zapraszamy do działu Kultura, w którym znajdą Państwo zapowiedzi ciekawych imprez, relacje i zdjęcia z wydarzeń kulturalnych, recenzje, szczegółowy miesięczny kalendarz imprez oraz ramowy plan wydarzeń na cały rok. Prezentujemy ofertę nie tylko płockich placówek kultury, ale także ciekawe wydarzenia z regionu. Mamy nadzieję, że zamieszczone informacje pomogą Państwu w wyborze propozycji dla siebie i atrakcyjnym oraz twórczym spędzaniu wolnego czasu.
Po raz szósty płocczanie będą mogli uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, wspólnym śpiewaniem. Zapraszamy w sobotę o 16:00 na Stary Rynek na podwieczorek patriotyczny.
W tym roku powód do radosnego świętowania jest szczególny 100 lat temu Polska powróciła na mapę Europy i cały rok obchodzimy ten jubileusz. Dlatego organizatorzy imprezy: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka” zachęcają wszystkich płocczan do wspólnego radosnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Dla uczestników spotkania przygotowali śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, w których znajduje się miejsce na przybicie okolicznościowej pieczęci. Będą też biało-czerwone rekwizyty: wstążeczki, chorągiewki i wiatraczki, a na rozgrzewkę gorąca herbata. Uczestnicy wysłuchają gawędy o historii naszego miasta i państwa. Uzupełnią ją historyczne zdjęcia wyświetlane na telebimie ustawionym na Starym Rynku. Na nim pojawią się również słowa śpiewanych piosenek.
Razem z organizatorami zapraszamy na Stary Rynek w sobotę 10 listopada. Początek o godz. 16:00 przy pomniku-ławeczce Druha Wacława Milke.
opr. mk
plock.eu/pl/aktualnosci_kulturalne/details/article,10141,1,1.html
Ostatnie Artykuły

Tablice zostają na aucie. Rejestracja ma być prostsza

Bulwary wchodzą w drugi etap. Zmiany potrwają do 2027 roku

Pijany wszedł po perfumy, a z drogerii wyszedł z zarzutem w Płocku

Płockie zoo szykuje noc pełną pokazów i spotkań z egzotycznymi zwierzętami

Na Skarpie szykuje się piknik z atrakcjami dla mieszkańców

Płocki chór znów złoty. ASBeek wrócił z Sopotu z najwyższą nagrodą

Podolanka zamknięta na zawody. MOSiR zmienia plan na jeden dzień

Na Narutowicza stanęła wystawa o buncie z 1976 roku i jego cenie

Upadek na drodze dla rowerów skończył się szpitalem i policyjną kontrolą

Młody płocczanin wszedł do finału z piątym czasem i skończył piąty

895 wykroczeń w tydzień - SPEED znów przyłapał kierowców na prędkości

W Płocku jeden dzień przyniósł śmierć na przejściu i wypadek motocyklistki

Fotografia uliczna pod lupą. W Płocku startuje nowy projekt

WyGRAne soboty wracają do Płocka - siedem spacerów z zagadką
Przydatne dane teleadresowe
- Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku - kontakt, poradnie, badania
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płocku - kontakt, godziny, zapis na badania
- Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku - kontakt, PSZOK, cennik
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Płocku - kontakt, godziny, dokumentacja
- Dom Pomocy Społecznej Przyjaznych Serc w Płocku - kontakt, warunki przyjęcia i opieka
- Parafia św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy - msze, kancelaria, sakramenty
