Szorowarka automatyczna — co warto wiedzieć na temat tego sprzętu

Szorowarka automatyczna to bardzo przydatny sprzęt, choć wiele osób nie docenia tkwiącego w nim potencjału. Wszystko ze względu na fakt, że urządzenia tego typu zwykle nie są widoczne na pierwszym planie w miejscach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, supermarkety i dworce autobusowe. Widoczne są jedynie efekty ich działań, które sprawiają, że wspomniane punkty są przyjemne w odbiorze. Szorowarka do podłóg odgrywa także niezwykle ważną rolę w licznych przedsiębiorstwach. Wiele zakładów produkcyjnych, hal magazynowych i innych powierzchni przemysłowych w ogóle nie mogłoby istnieć, gdyby nie obecność odpowiednich urządzeń sprzątających. Wynika to z faktu, że bez maszyn sprzątających firmy te nie mogłyby stosować się odpowiednio do zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Co warto wiedzieć na temat szorowarek? Które z dostępnych modeli zasługują na największą uwagę?

Szorowarka z operatorem prowadzącym — omówienie wybranych modeli

Szorowarki do podłóg pochodzące z oferty firmy Hako to wysokiej jakości sprzęt, który w znaczący sposób usprawnia proces czyszczenia danej powierzchni. Warto przeanalizować poszczególne cechy modeli maszyn z operatorem prowadzącym z serii Scrubmaster. Odnajdujemy tam zarówno urządzenia o znikomym stopniu zaawansowania technologicznego, jak i maszyny osiągające wydajność czyszczenia do 4 200 m2/h. Na szczególne zainteresowanie zasługują:

  • Scrubmaster B30 o wydajności powierzchniowej do 1 900 m2/h. Te szorowarki automatyczne są dedykowane do mycia małych i średnich powierzchni. Ich największą zaletą jest duża zwrotność, dzięki czemu mogą być używane w miejscach skupiających ludzi, jak np. centra handlowe lub lotniska. Warto także zwrócić uwagę na obecny w urządzeniu system PowerFlow, który umożliwia wspomaganie jazdy poprzez ruch wykonywany przez szczotki;
  • Scrubmaster B70 — szorowarka służąca do czyszczenia twardych posadzek na mokro. Do zalet produktu można zaliczyć m.in. doskonałą widoczność sprzątanego obszaru dla operatora oraz bardzo intuicyjny system obsługi. Nie można także zapominać o możliwości odsysania przez urządzenie detergentu z podłogi, nawet jeśli nie jest ona idealnie równa;
  • Scrubmaster B90/B120 — zaawansowane maszyny nadające się do codziennego czyszczenia powierzchni przemysłowych i nie tylko. W zależności od modelu szorowarki te zostały wyposażone w walcowy lub tarczowy zespół specjalnych szczotek, których szerokość waha się od 60 do 85 cm. Czas pracy omawianych urządzeń może wynosić nawet 4 godziny, dzięki czemu wydajność pracy operatora jest wysoce satysfakcjonująca.

Firma Hako udostępnia także rozwiązania sprawdzające się w warunkach domowych. Jako przykład można wymieć szorowarkę do dywanów Cleanserv SD43/18. Model świetnie radzi sobie podczas codziennych porządków. Czyszczenie twardych powierzchni i pranie wykładzin dywanowych nie stanowi dla tego urządzenia najmniejszego problemu.

Szorowarka do kostki brukowej — Citymaster

Maszyny sprzątające to znacznie więcej niż tylko szorowarki jednotarczowe i automaty szorujące z operatorem prowadzącym. Nie każdy wie, że podobne urządzenia znajdują także zastosowanie w czyszczeniu miejskich ulic. Istnieje wiele kompleksowych rozwiązań, które pozwalają na:

  • eliminację trudnych zabrudzeń z kostki brukowej dzięki obecności systemy złożonego z trzech szczotek i głowicy szorującej;
  • spełnianie funkcji odśnieżarki, co jest niezwykle przydatne w sezonie zimowym;
  • wykonywanie czynności polegającej na posypywaniu piachem zlodowaciałej powierzchni;
  • koszenie trawy.

To oczywiście jedynie niewielka część możliwości szorowarki Citymaster. Maszyna pochodząca z oferty niemieckiego producenta każdego roku zdobywa nowych zwolenników. To jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu. Swój fenomen zawdzięczają one wysokiej jakości wykonania i doskonałemu wsparciu technicznemu.