Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Nic nie działa na Ciebie lepiej niż zapach świeżo zmielonej kawy? Nie wyobrażasz sobie, jak można zacząć dzień bez tego trunku? Zatem warto dowiedzieć się o kawie wszystkiego, co może pomóc w doborze tej najlepszej, aby każdy poranek był jeszcze piękniejszy i jeszcze bardziej aromatyczny. Warto zapoznać się z rankingiem najlepszych kaw i być świadomym konsumentem, warto poznać również kilka ciekawych faktów o kawie. Zapraszamy do lektury!

Ranking kaw mielonych i ziarnistych

Zanim przejdziemy do ciekawostek na temat kawy, warto na początku wspomnieć, że najlepszym źródłem informacji o kawie jest ranking kaw mielonych i ranking kaw ziarnistych. Rankingi te tworzone są przez osoby, które na kawie znają się doskonale! Porównują aromaty, ilość kofeiny, sposoby zaparzania etc. Na podstawie tych informacji tworzą rankingi, które pozwalają konsumentom wybrać najlepszą kawę na świecie i cieszyć się jej aromatem i smakiem!

Ciekawostka 1: Najpopularniejsze gatunki kawy to: arabica, robusta oraz excelsa. Ta ostatnia stanowi bardzo mały procent, bo tylko 1, w rynku uprawy kawy, arabica to z kolei aż 60 procent. Inne kawy, często o wiele gorsze w smaku są sprzedawane w bardzo wysokich cenach. Dlaczego? Właśnie z powodu ich rzadkości. Jednak, cena nie jest wyznacznikiem jakości i należy o tym pamiętać.

Ciekawostka 2: Największym dostawcą kawy jest Brazylia. To właśnie z tego kraju pochodzi najwięcej kaw, które pijamy.

Ciekawostka 3: Najdroższa kawa na świecie to Kopi Luwak, kawa z ziaren wydobywanych z odchodów zwierząt o nazwie łaskun. Zbiory roczne tej kawy to tylko do 400 kilogramów rocznie, dlatego jej cena jest tak bardzo wysoka. W rankingach kaw wcale jednak nie plasuje się na bardzo wysokich pozycjach.

Ciekawostka 4: Polacy najbardziej lubią kawę mieloną. Dlatego, coraz większa popularnością cieszą się rankingi kawy mielonej. Aż 75% kawy sprzedawanej w Polsce to właśnie kawa mielona. A Ty? Jaką kawę kupujesz?

Ciekawostka 5: Kawa walczy z depresją. Badania potwierdzają, że kobiety pijące kawę rzadziej popadają w depresję.

Ciekawostka 6: handel kawa bardzo się opłaca. Nazywana jest często czarnym złotem. Jest to najbardziej dochodowy interes zaraz po ropie. Ogromne ilości kawy sprowadzane są do Europy. Szacuje się, że średnio na 1 Europejczyka przypadają aż 4 filiżanki kawy dziennie!

Najlepsza kawa na świecie dla przyjaciela, rodziców, kontrahentów …

Nie lubisz kawy? Wcale nie musisz! Jednak pamiętaj, że jest wiele osób, które ją lubią. Najlepsza kawa ziarnista na świecie lub kawa mielona z najwyższej światowej półki może okazać się zatem doskonałym prezentem dla Twoich rodziców, przyjaciół, czy kontrahentów. Nie musisz wcale kupować dużych ilości kawy. Najlepiej nabywać ilości niewielkie, takie, które jesteśmy w stanie wypić przez okres miesiąca. Wtedy można być pewnym, że aromat będzie cały czas doskonały!

Kawa to jeden z najważniejszych napojów na świecie. Wiele osób nie wyobraża sobie, żeby przestać ja pić. Kawa często nas pobudza, wprawia w dobry nastrój, zapewnia harmonię na cały dzień. Pijamy ja rano do śniadania, ale również w ciągu dnia. Delektujemy się jej smakiem i aromatem lub stanowi dodatek do ulubionego deseru. Jeżeli już pijamy kawę, warto wybierać te najlepszą. Często zdarza się, że najlepsza kawa na świecie nie jest wcale droższa od tej, którą pijasz na co dzień lub jej cena jest wyższa tylko o kilka lub kilkanaście złotych. Warto zadać sobie trochę trudu, aby znaleźć kawę idealnie pasującą do nas samych!

Kawa – jeden z najważniejszych napojów świata. 6 ciekawostek o kawie