Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe czy okna antywłamaniowe – co wybrać?

Statystyki policyjne wskazują, że wiele włamań do domów jednorodzinnych odbywa się nie przez drzwi, ale przez okna, w tym także te balkonowe i tarasowe. Gdy chcemy zabezpieczyć się przed złodziejami, możemy zdecydować się na zakup okien antywłamaniowych, ale także możemy kupić rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Chcemy mieszkać w bezpiecznych budynkach – właśnie dlatego kupujemy drzwi antywłamaniowe, ale możemy także zdecydować się również na innego rodzaju stolarkę, która tworzona jest z myślą o bezpieczeństwie.

Możemy kupić okna antywłamaniowe. Do dyspozycji mamy także rolety zewnętrzne antywłamaniowe i żaluzje o takich właściwościach, na przykład w ofercie firmy Bubendorff.

Zatem czy lepszym zakupem będą rolety żaluzje, a może okna o podwyższonej odporności na włamania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Okna antywłamaniowe – co z roletami?

Konstrukcja antywłamaniowa stolarki okiennej zapewnia bardzo dobrą ochronę przed włamaniami. Są wyposażone we wzmocnione elementy skrzydeł i ramy, specjalne bolce antywyważeniowe, a także odporne pakiety szybowe.

Okna antywłamaniowe w wysokiej klasie, na przykład RC2, która wybierana jest często do budynków jednorodzinnych, są zatem dobrym pomysłem dla osób, którym zależy na większym bezpieczeństwie. Jak jednak dobrać do nich odpowiednie osłony okienne?

Generalnie, klienci najczęściej wybierają osłony wewnętrzne, na przykład rolety, żaluzje, plisy czy shutters – okiennice wewnętrzne. Ciekawym wyborem mogą być także żaluzje zewnętrzne, czyli żaluzje fasadowe, które prezentują się bardzo efektownie i pozwalają na łatwe regulowanie dostępu światła do wnętrza.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – szeroka funkcjonalność

W sprzedaży znajdziemy także antywłamaniowe rolety zewnętrzne. To specjalne rolety, które posiadają wzmocnioną konstrukcję i dzięki temu chronią budynek przed włamywaczami.

Rolety antywłamaniowe mogą być zastosowane z każdym typem okna, w tym także w budynkach, które już istnieją, więc wtedy, gdy zależy nam na tym, aby poprawić poziom bezpieczeństwa swojego domu, to sprawdzony zakup. Oprócz okien, w tym balkonowych i tarasowych, możemy też zamontować rolety antywłamaniowe wewnętrzne na drzwi, by dać im dodatkową ochronę.

Jeśli chodzi o rolety antywłamaniowe zewnętrzne rodzaje sterowania są dwa:

  • sterowanie ręczne
  • sterowanie elektryczne

Wygodniejszym, a także bardziej funkcjonalnym zakupem będą elektryczne rolety antywłamaniowe, które wyposażone są w silniki elektryczne. Takie osłony okienne są bardzo łatwe w obsłudze, na przykład z wykorzystaniem pilotów bezprzewodowych, programatora czy automatyki pogodowej. Także rolety mogą być podłączone do systemu inteligentnego domu – można wtedy także dowolnie je zaprogramować lub obsługiwać na odległość – przez aplikację na smartfona, tablet.

Ile zapłacimy za rolety antywłamaniowe?

Gdy chodzi o rolety antywłamaniowe cena jest zależna od szeregu czynników, w tym między innymi od:

  • rozmiaru rolety
  • materiałów wykorzystanych do jej produkcji
  • zastosowanych technologii
  • sposobu sterowania roletą – ręcznie, elektrycznie
  • kolorystyki rolety

Na rolety zewnętrzne cena ustalana jest indywidualnie przez sprzedającego. Często możemy także obliczyć koszty na rolety zewnętrzne antywłamaniowe cena podana na stronie WWW sprzedawcy pomoże nam w orientacyjnym określeniu kosztów.

Gdy interesują nas dobre rolety antywłamaniowe wewnętrzne Warszawa to tylko jedno z wielu miast, w którym możemy je zamówić. Są one dostępne także w innych miejscowościach w Polsce – adresy sklepów oferujących takie osłony okienne można sprawdzić już teraz przez internet.