Jeśli zastanawiasz się, jakie oferuje lodz atrakcje
Łódź bajkowa
Jeśli zastanawiasz się nad tym, Łódź co warto zobaczyć i jakie są atrakcje w Łodzi, to pozwól zabrać się do wspomnień z lat dzieciństwa. Bajkowy szlak to projekt, w ramach którego stworzono szlak turystyczny po mieście. Idziemy śladami małych pomników, przedstawiających postacie z bajek i filmów dla dzieci Studia Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Docelowo, lodz atrakcje bajkową ma tworzyć 17 rzeźb z brązu. W ramach projektu, wyemitowano także lokalną monetę „Łódka” z podobiznami bajkowych postaci. Głównym celem projektu jest promocja Łodzi pod kątem jej dziedzictwa filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku łódzkiej animacji. Rzeźby są stawiane w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów i w tych, związanych z łódzkim przemysłem filmowym. Jest to niesamowita, oferowana przez Łódź atrakcja turystyczna.
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Łódź, co zobaczyć? Co zwiedzić w Łodzi? Prezentowane przez Łódź zabytki, jakie są warte naszej uwagi, to na pewno Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej. Przenosi on zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie. Na jego terenie znajduje się 8 obiektów historycznych, które przedstawiają typową zabudowę Łodzi w XIX wieku i na początku XX wieku. Budynki są rozmieszczone wzdłuż dwóch uliczek, brukowanych „kocimi łbami”. Budynki zostały tu przeniesione z różnych miejsc Łodzi i jej okolic. Zostały one tak dobrane, by najlepiej i najwierniej odzwierciedlały dawną, drewnianą architekturę miasta. Starannie odnowione i częściowo zrekonstruowane, tworzą niezwykłą przestrzeń, która jest odpowiedzią na pytanie „Łódź co zwiedzić”? Na pewno stanowi ciekawe miejsce w Łodzi i okolicach.

Litzmannstadt Ghetto
Nie tyle oferowaną przez lodz atrakcją, co miejscem pamięci, jest właśnie Litzmannstadt Ghetto. Jest to swoistego rodzaju pomnik historii, opowiadający tragiczne losy ludności, w czasie okupacji Łodzi przez niemieckie wojska, podczas II Wojny światowej. Litzmannstadt Ghetto to zorganizowane w Łodzi przez okupacyjne, nazistowskie władze III Rzeczy w 1939 roku getto żydowskie, do którego przymusowo przesiedlano ludność pochodzenia żydowskiego (Głównie z aglomeracji łódzkiej), oraz mordowanych w pierwszej kolejności klany Romów. Żydowskie getto łódzkie, zostało zlikwidowane w 1944 roku, jako jedno z ostatnich w Europie. Mieszkało tam ponad 100 tysięcy ludzi. Utworzono je w najbardziej zaniedbanej części Łodzi, obecne Bałuty i Stare Miasto. Getto zajmowało początkowo obszar 4,13 km2, a następnie po 30 czerwca 1942 roku zmniejszono je do powierzchni 3,82 km2. W przeciwieństwie do wielu innych gett w Polsce, to getto łódzkie nie zostało zniszczone. Po dziś dzień można zwiedzać jego części.