Domki ogrodowe stanowią niezwykle przydatne uzupełnienie samego ogrodu. Pozwalają przechowywać narzędzia ogrodowe, przedmioty i praktycznie wszystko na co nigdzie indziej nie ma po prostu miejsca. W związku z tą tendencją zdarza się, że tego typu domki budowane są bez zwracania uwagi na estetykę, czy dopasowanie do najbliższej przestrzeni. Przez to z czasem domki ogrodowe mogą stać się skazą w kontekście estetyki całego ogrodu. Jak temu zaradzić?
Zadaliśmy to pytanie ekspertowi z branży drewnianych domków ogrodowych, czyli dyrektorowi firmy Eko Architektura Przemysławowi Balcewiczowi. Oto nasz wywiad:
P: Dzień dobry Panie Przemysławie! Proszę nam powiedzieć, czy drewniany domek ogrodowy jest odpowiednim rozwiązaniem?
O: Dzień dobry! Domek ogrodowy jest naprawdę fajnym i funkcjonalnym pomysłem. Tworzy bardzo dużo dodatkowej przestrzeni na rzeczy, których tak naprawdę zwykle nie można przechowywać nigdzie indziej. Szczególnie wygodne jest przechowywanie w nim narzędzi ogrodowych, ponieważ domek gwarantuje do nich bezproblemowy dostęp. A dlaczego drewniany domek? Ponieważ drewno pasuje do wszystkiego! Idealnie się komponuje z każdym stylem ogrodu i praktycznie nigdy nie wychodzi z mody.
P: Jakie jeszcze zalety drewna może Pan wymienić?
Drewno jest wytrzymałym materiałem. Zabezpieczając je odpowiednimi lakierami i farbami, można być pewnym, że wytrzyma wiele lat w nienaruszonym stanie. Jest to również materiał tani i szeroko dostępny, co sprawia, że inwestycja w domek wcale nie musi należeć do najdroższych. Pomimo tego niezwykle istotny jest fakt, że drewno jest ekologiczne. W przeciwieństwie do innych materiałów stanowi w pełni naturalny budulec, w pełni odnawialny oraz nie zanieczyszcza środowiska. W kontekście dzisiejszych trendów proekologicznych i rosnącej świadomości społeczeństwa na temat konieczności dbania o planetę aspekt ten jest niezwykle ważny.
P: Jak wygląda proces produkcji takiego drewnianego domku ogrodowego?
To zależy. W naszej firmie oferujemy gotowe projekty domków, ale możemy również go wybudować na podstawie projektu otrzymanego od klienta. Czas produkcji zależy od stopnia skomplikowania, ale przede wszystkim od rozmiaru domku. Tego typu konstrukcje zwykle nie są zbyt duże więc produkujemy je w czasie około od 2 do 3 tygodni od dnia otrzymania zaliczki. Przed rozpoczęciem budowy skrupulatnie wybieramy drewno, które wykorzystamy. Najlepiej sprawdza się suche drewno z drzew iglastych o wilgotności od 14 do 18%. Po wyprodukowaniu domku pora na montaż na posesji klienta. Klient na podstawie szczegółowej instrukcji jest w stanie samodzielnie zmontować zamówiony domek. Może również zamówić u nas dodatkową usługę montażu, który w przypadku konstrukcji o tej wielkości trwa zwykle do 2 dni.
P: Czy taką konstrukcje można ocieplić?
Jak najbardziej! Nic nie stoi na przeszkodzie aby ocieplić domek ogrodowy. W naszej firmie można zamówić zestaw ocieplania takiej konstrukcji.
P: Panie Przemysławie to już wszystkie nasze pytania, bardzo dziękujemy za wywiad!
O: I ja również dziękuje! Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości dotyczące takich domków.
Podsumowanie
Nasz ekspert szczegółowo przedstawił wszystkie aspekty związane z budową takiego domku. Jak widać, jest to rzeczywiście bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które może również ozdabiać ogród pięknem naturalnego drewna. Czy warto zainwestować w drewniany domek ogrodowy? Naszym zdaniem tak! Drewno zawsze jest w modzie, a dodatkowe miejsce na przechowywanie jest niezwykle cenne.
Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20