Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Jak kształtują się ceny mieszkań w Płocku?

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób, jednak ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzono szereg obostrzeń, które uderzył w kieszeń wielu Polaków i wiele Polek. Kryzys, z którym zmagają się oni obecnie skutecznie utrudnił kupno mieszkania zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Jeszcze kilka lat temu nie było to aż tak dużym problemem i wkład własny na dwu- czy trzypokojowe mieszkanie mógł sobie w stanie zapewnić średnio zarabiający Polak zatrudniony na umowie o pracę. Problemy dotknęły zarówno dużych, jak i mniejszych miast takich jak Płock, jednak nie oznacza to, że kupno mieszkania jest tam niemożliwe. Sprawdź, jak kształtują się ceny mieszkań w Płocku za m2 i przekonaj się, czy własny kawałek podłogi jest w twoim zasięgu.

Mieszkania na sprzedaż – Płock. Ceny ciągle idą w górę

Wpływ na to, ile płaci się za m2 mieszkania w Polsce, ma wiele czynników. Kluczowa jest tutaj lokalizacja samego lokum, ale równie istotne jest położenie geograficzne miasta, w którym dana osoba planuje dokonać inwestycji. Płock jest co prawda średniej wielkości miastem, jednak ze względu na to, że znajduje się ono w granicach województwa mazowieckiego, ceny mieszkań potrafią być naprawdę wysokie. Warto również pamiętać, że kryzys spowodowany pandemią odcisnął swoje piętno na rynku mieszkaniowym – cena mieszkania na sprzedaż w Płocku i innych miastach w Polsce wzrosła w ubiegłym roku o średnio 6%. Obecnie ceny również systematycznie rosną i za m2 mieszkania w Płocku na rynku pierwotnym należy zapłacić od 4500 do nawet 6500 zł.

Oczywiście jest to zdecydowanie mniej niż w takiej Warszawie, gdzie za m2 płaci się powyżej 10000 zł, jednak ciągle wiąże się to ze sporym wydatkiem, a ze względu na panujący kryzys banki nie są już tak chętne jeśli chodzi o udzielanie kredytów hipotecznych.

Mieszkania w Płocku na rynku wtórnym – które dzielnice są najtańsze, a które najdroższe?

Cenę mieszkania podnieść mogą zarówno rzeczy związane z samym lokum, jak i jego lokalizacją. Bliskość atrakcji, centr handlowych, szkół, ośrodków kultury (kina itp.), terenów zielonych czy niewielka odległość od centrum i łatwa dostępność do komunikacji miejskiej z pewnością podwyższają cenę danego lokum. Jak wygląda to w Płocku i jego poszczególnych dzielnicach? Według danych dostępnych na Morizon.pl średnia cena mieszkania w Płocku wynosi 386 397 zł (5213 zł/m²). Poniżej znajdują się inne ceny popularnych lokalizacji, gdzie dostępne są mieszkania na sprzedaż w Płocku (podana cena dotyczy 1 m2 na rynku wtórnym):

  • Dworcowa – od 2653 do 3979 zł;
  • Kochanowskiego – od 2613 do 4438 zł;
  • Kolegialna – od 3256 do 3925 zł;
  • Łukasiewicza – od 3159 do 3779 zł;
  • Międzytorze – 2804 do 3 557 zł;
  • Stare Miasto – 3602 do 4583 zł;
  • Zielony Jar – od 3068 do 5063 zł.

Ceny mieszkań w Płocku 2021 – jak kształtował się będzie rynek nieruchomości w najbliższych miesiącach?

Biorąc pod uwagę to, że część Polaków i Polek zdążyło się już przyzwyczaić do wyższych cen mieszkań w Płocku i innych miastach, w ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewać się można dalszych wzrostów. Co więcej, wprowadzenie zmian zapowiedzianych na początek 2022 w ramach Polskiego Ładu przyczynić się może do kolejnych skoków cen mieszkań (zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym).