Kupno nowych opon całorocznych – co warto wiedzieć?

Kupno nowych opon do samochodu to zwykle zadanie, które wielu kierowców zostawia na ostatnią chwilę. Mimo tego, że ciężko początkowo zauważyć czy komplet opon wymaga wymiany to jednak przyglądając się bliżej zużytemu bieżnikowi na oponie można bardzo szybko się przekonać, że jest to odpowiedni moment, aby poszukać nowych opon.

Opony zimowe i letnie to wcale niemały koszt. Szukając jednak ofert różnorakich opon warto sprawdzić stronę https://noweopony.pl/. Czy więc warto rozważyć zakup opon całorocznych, zwane także wielosezonowymi?

Gdzie kupić opony całoroczne?

Opony całoroczne najlepiej zakupić w renomowanej i sprawdzonej firmie, która ma w swojej ofercie szeroki wybór tego typu produktów. Pod adresem strony internetowej https://noweopony.pl/opony/caloroczne można znaleźć szeroką ofertę tego typu opon dla praktycznie każdego pojazdu. Z wygodnej listy można wybierać to co będzie pasować pod względem ceny i parametrów.

Dlaczego warto rozważyć opony całoroczne?

Wielu kierowców zastanawia się nad wyborem opon całorocznych. Na tą kwestię zwracają uwagę szczególnie ci, którzy po prostu mało jeżdżą. Czy jednak ten powód jest konieczny do spełnienia, aby rozważyć zakup opon całorocznych? Niekoniecznie. Przeglądając szeroką ofertę opon wielosezonowych można dojść do wniosku, że różnią się one wieloma parametrami, a przede wszystkim ceną oraz marką. Warto zauważyć, że zakup opon wielosezonowych może być związany z wyższymi kosztami niż zakup samych opon zimowych lub letnich. Ma to jednak swoje uzasadnienie w postaci możliwości ich użytkowania przez cały rok. Jest to dla wielu osób więc szalenie wygodne rozwiązanie, bo nie ma potrzeby martwić się na zapas o to, aby przed sezonem wymienić opony. Do tego dochodzi jeszcze aspekt finansowy. Kupujemy w końcu tylko jeden komplet opon, więc koszty się ograniczają tylko do jednego zakupu. Do tego dochodzi kwestia związana z brakiem kosztów związanych z usługą wymiany opon w warsztacie samochodowym. Pojawia się więc kolejna, znaczna oszczędność.

Kiedy warto pozostać przy dwóch kompletach opon?

Oczywiście nie w każdym przypadku zakup opon wielosezonowych ma sens. Osoby, które potrzebują opon zimowych do wyjazdu w góry lub mieszkają w miejscu w którym opony zimowe są po prostu nieodzowne powinny pozostać przy dwóch kompletach opon. Nie oznacza to oczywiście, że opony wielosezonowe okażą się niewystarczające, ale będzie można wyraźnie odczuć dyskomfort związany z brakiem wyspecjalizowanego bieżnika do tego typu zadań specjalnych w zimie. To samo dotyczy osób, które dużo podróżują autostradami lub drogami szybkiego ruchu – dobre opony letnie okażą się świetnym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli ktoś preferuje dynamiczną i szybką jazdę.

Zalety i wady opon całorocznych

Wśród zalet opon całorocznych wymienia się przede wszystkim to, że kierowca nie musi martwić się każdorazowo o konieczność wymiany opon, ani też sprawdzać pogody długoterminowej. Po prostu wsiada do samochodu i może oczekiwać, że niezależnie od warunków pogodowych jego opony będą tak samo dobre w tych konkretnych warunkach jakie zastanie. Jest to więc wygoda i komfort, a także oszczędność czasu.

Jeśli chodzi o wady to zwykle kierowcy narzekają na szybsze zużycie bieżnika. Nie jest to oczywiście dużym problemem dla osób, które nie pokonują dużej ilości kilometrów, ale intensywne użytkowanie pojazdu może mieć znaczący wpływ na zużycie opon, szczególnie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Należy też liczyć się z gorszą przyczepnością przy szybkiej jeździe, na przykład na autostradzie.