Mł. asp. Krzysztof Mikołajczyk z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu zajął pierwsze miejsce w kategorii „służb mundurowych” w biegu Hunt Run, który odbył się w miniony weekend Kozienicach. Bieg był objęty patronatem przez mazowieckich związkowców z Policji i Straży Granicznej.

Była to pierwsza edycja biegu w Kozienicach. W dwa dni wystartowało w nim 2 tysiące biegaczy. Bieg w Kozienicach należał do najtrudniejszych biegów przełajowych w kraju. W tym roku przez zawodnikami było 6 lub 10 km błota, zimnej wody, przepraw polami kukurydzy i przeszkód niczym z telewizyjnego show Ninja Worrior. W tym roku kolejny raz pojawiła się kategoria „służby mundurowe”, którą patronatem objął Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej.

Po zsumowaniu wyników okazało się, iż pierwsze miejsce w hardkorowym wyzwaniu biegowym wśród służb mundurowych, w kategorii mężczyzn, na dystansie „Dobrego dzika” czyli 6 km zajął mł. asp. Krzysztof Mikołajczyk z Wydziału Prewencji KWP. W sobotnim biegu na 10 km, czyli „Hardym dziku” wystartowali między innymi policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP. Na mecie biegu zameldowali się także w pełnym składzie policjanci z innych wydziałów KWP, w tym Wydziału Komunikacji Społecznej KWP, w drużynie którego wystartował kapelan mazowieckich policjantów, ks. Jarosław Rożek. Do mety dobiegli także przedstawiciele ABW.

Statuetki oraz medale w kategorii „służby mundurowe” wręczyli zwycięzcom Robert Lis - przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz Sławomir Marat - przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy Placówce SG Warszawa-Okęcie oraz Tomasz Stopa - członek prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Historia Hunt Run zaczęła się w roku 2012, wtedy po raz pierwszy został zorganizowany bieg z przeszkodami nad jeziorem Zegrzyńskim. Był to pierwszy bieg z przeszkodami w Polsce. Kolejne edycje odbyły się w woj. świętokrzyskim. W pierwszej edycji wystartowało 43 uczestników. W kolejnych latach społeczność biegowa szybko rosła. W 2014 roku udział w biegu wzięło 430 osób. W roku 2018 w biegu wystartowało ponad 4 tys. zawodników. Organizatorem i pomysłodawcą biegu jest Adam Sułowski, m.in. rekordzista Polski w Double IronManie.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ