Na niedoskonałości skóry – wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie takich niedoskonałości, jak zmarszczki czy wiotka i przesuszona skóry. Wypełniacz pozwala na osiągnięcie szybkiego efektu odmłodzonej i wymodelowanej twarzy.

Na czym polega wypełnianie kwasem hialuronowym?

Iniekcja wypełniaczem (preparatem na bazie kwasu hialuronowego) to zabieg bardzo szybki, praktycznie bezbolesny i dający natychmiastowe efekty. Warunkiem bezpieczeństwa zabiegu i osiągnięcia pożądanych, naturalnie wyglądających efektów jest wykonanie zabiegu przez profesjonalistę. Ponieważ wypełnianie kwasem hialuronowym jest zabiegiem iniekcyjnym, polegającym na przerwaniu ciągłości naskórka, może być wykonywane wyłącznie przez osobę, mającą przygotowanie medyczne. Z profesjonalnego wypełniania kwasem hialuronowym skorzystasz w warszawskiej oraz katowickiej Klinice Miracki, gdzie zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Bezpieczeństwo to podstawa dla zachowania zdrowia i estetycznego wyglądu, dlatego procedura poprzedzona jest wywiadem, podczas którego lekarz zadaje pytania dotyczące stanu zdrowia pacjenta (aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania), a pacjent przedstawia swoje oczekiwania względem zabiegu.

Iniekcja kwasu hialuronowego trwa od 15 do 45 minut w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu. Procedura rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia skóry. Wypełnianie zmarszczek polega na precyzyjnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu z kwasem hialuronowym w wybrany obszar, wymagający odmłodzenia. Następnie lekarz rozmasowuje skórę, aby równomiernie rozprowadzić substancję wypełniającą. Gdy celem zabiegu jest powiększenie ust, wypełniacz wprowadzany jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni wargowej, gdzie zostaje delikatnie uformowany.

Jakie efekty daje zastosowanie wypełniacza?

Wypełniane kwasem hialuronowym są obszary zapadnięte, pomarszczone, dotknięte bliznami. Natychmiast po iniekcji skóra staje się jędrniejsza, wypoczęta, sprężysta, nawilżona i wygładzona. Działanie kwasu hialuronowego sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się procesy regeneracyjne, które przyczyniają się do zdrowego, młodego wyglądu twarzy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym umożliwia:

  • pozbycie się zmarszczek pod oczami (w tzw. dolinie łez),
  • nawilżenie i powiększenie ust,
  • odmłodzenie dłoni,
  • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
  • wymodelowanie kształtu twarzy,
  • podkreślenie kości policzkowych,
  • poniesienie opadających policzków,
  • wyrównanie asymetrii nosa,
  • wysmuklenie twarzy,
  • poprawienie kształtu podbródka i linii żuchwy,
  • uzyskanie efektu wielowymiarowego odmłodzenia.

Na skutek działania kwasu hialuronowego na twarz linia policzków zostaje podniesiona i wypełniona, znikają „worki” pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe i „lwia zmarszczka”, linie poziome czoła zostają wygładzone, podnosi się linia brwi. Natomiast na skutek wypełniania ust kwasem hialuronowym wargi stają się większe, intensywnie nawilżone i odzyskują prawidłowy koloryt.

Kwas hialuronowy na twarz – przeciwwskazania

Podstawowym przeciwwskazaniem do wypełniania kwasem hialuronowym jest uczulenie na tę substancję, co jednak zdarza się niezwykle rzadko. Wówczas lekarz może zaproponować zastosowanie innego wypełniacza, o mniejszym potencjale uczulającym, np. własną tkankę tłuszczową albo osocze bogatopłytkowe, które zupełnie eliminują ryzyko wystąpienia alergii.

Iniekcji kwasem hialuronowym na twarz nie stosuje się w czasie ciąży i karmienia piersią, a także podczas miesiączki. Kilka dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i inne leki przeciwzapalne. Przeciwwskazaniem są takie choroby, jak: epilepsja, porfiria, nowotwory, wirusowe, bakteryjne, grzybicze infekcje skórne. W przypadku czynników przemijających, takich jak ciąża, laktacja, zażywanie leków przeciwzapalnych, infekcja, termin wizyty ustalany jest w odpowiednim odstępie czasowym po ich ustąpieniu.  

Rozważasz zabieg wypełniania kwasem hialuronowym? Umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowice.