osuszanie-pomieszczen

Osuszanie budynków musi rozpocząć się od zidentyfikowania problemu, który w nim występuje. Trzeba przede wszystkim przeanalizować, czy konieczne jest osuszanie fundamentów, piwnicy oraz wszystkich ścian. Klientom w końcu zależy na osiągnięciu trwałych efektów.

Kiedy osuszanie budynków jest konieczne?

Najczęściej osuszanie budynków Wrocław jest wymagane, jeżeli funkcjonuje w nich nieprawidłowo działająca wentylacja. Bolączką współczesnego budownictwa są bardzo szczelne drzwi i okna, co z jednej strony jest dużym atutem, a w drugim może okazać się problematyczne, ze względu na brak odprowadzania wilgoci z budynków w sposób naturalny. Dlatego właśnie tak ważna jest wentylacja, bez której nowoczesne domy w zasadzie nie są w stanie prawidłowo funkcjonować.

Największy poziom wilgoci oczywiście zwykle występuje w łazienkach i kuchniach, w których regularnie produkowana jest para wodna w skutek mycia oraz gotowania. Także okazuje się, że małe sypialnie borykają się z problemem wilgoci. Niestety, nie możesz w tych przypadkach zdecydować się na samo osuszanie ścian. Trzeba wykonać kompleksowe osuszanie budynku, zaczynając od fundamentów. Tylko wtedy osiągniesz długotrwałe efekty. Trzeba oczywiście także usprawnić wentylację, a na pewno Twój dom będzie funkcjonował tak, jak należy.

Osuszanie budynków jest wymagane również wtedy, gdy ma on bardzo słabo wykonaną izolację przeciwwilgociową lub przeciwwodną przy fundamentach. Naturalne jest to, że ściany będą wtedy chłonęły wodę, co jest zjawiskiem bardzo niepożądanym. Najczęściej taki problem pojawia się w starych budynkach. Wystarczy lekkie podniesienie wód gruntowych, aby w domu było czuć wilgoć, a problem z czasem zacznie wychodzić na ścianach. Wystarczy wtedy jednak wykonać profesjonalne osuszanie budynku, zadbać o właściwą izolację, a z wilgocią nie będzie już problemów.

Czy da się w nieinwazyjny sposób wykonać osuszanie budynków?

Musisz przygotować się na spory wydatek, jeżeli postawisz na nieinwazyjne osuszanie budynków. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że taka usługa nie powoduje szkód dla ścian i nie trzeba decydować się na gruntowny remont. Coś za coś.

Nieinwazyjnymi metodami osuszania budynków są nagrzewanie pomieszczeń, osuszanie kondensacyjne, osuszanie mikrofalowe, osuszanie absorpcyjne czy osuszanie podposadzkowe. Wybierając jedną z tych metod można mieć pewność, że wilgoć z budynku zniknie, a w dodatku nie będzie w nim problemów z grzybem czy pleśnią.

Nieinwazyjne metody są skuteczne, dlatego warto z nich korzystać, pomimo wymaganych sporych nakładów finansowych.