UM Płock: W Płocku powstał wybieg dla psów
We wtorek 11 grudnia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wspólnie z Martą Krasuską przewodniczącą Stowarzyszenia Płock przyjazny psom udostępnili do użytku pierwszy wybieg dla psów. Teren dla czworonogów znajduje się na osiedlu Podolszyce Północ.
Inwestycja pod nazwą Wybieg dla psów na osiedlu Podolszyce Północ w Płocku powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Inicjatorem było Stowarzyszenie Płock przyjazny psom.
Cały wybieg jest podzielony na dwie strefy: strefę wejściową oraz strefę dla psów. Działkę ogrodzono ogrodzeniem z elementów panelowych oraz z profili zamkniętych a także oświetlono.
- Mam nadzieję, że wybieg spodoba się zarówno opiekunom psów jak i samym czworonogom. To bezpieczne miejsce, gdzie można spuścić psa ze smyczy żeby swobodnie pobiegał. Wybieg jest także przystosowany w sposób ułatwiający opiekunom sprzątanie po swoich pupilach - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.
Teren wybiegu zagospodarowano urządzeniami zabawowymi dla psów. Czworonogi mają do dyspozycji pochylnię łamaną i skośną oraz kłody drewniane o średnicy 30 i 50 cm. Są także elementy małej architektury jak ławki i altana. W ramach inwestycji wykonano także nasadzenia drzew i krzewów.
Wykonawcą wybiegu dla psów jest firma Fenster z Bydgoszczy. Koszt inwestycji: 158.670 zł.
plock.eu/pl/aktualnosci/details/article,10216,1,1.html
Autor: krystian