Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

21 marca 2019 r. to szczególny dzień dla Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Tego dnia odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego boiska do piłki nożnej ze sztucznej nawierzchni, na które z utęsknieniem czekali uczniowie. W tym ważnym dniu dla społeczności lokalnej uczestniczyli: pan Mariusz Bieniek -Starosta Płocki oraz radni powiatowi- Pani Elżbieta Jachimiak i Pan Apolinary Gruszczyński, ks. Grzegorz Przybyłek proboszcz Parafii Wyszogród, który dokonał uroczystego aktu poświęcenia.
Nie zabrakło również władz samorządowych Gminy i Miasta Wyszogród obecnej i poprzedniej kadencji: Pani Iwony Gortat oraz Pana Jana Boszko i dyrektorów sąsiadujących z nami szkół: Pani Bogumiły Jasińskiej i Pana Grzegorza Klusa. Świętowała z nami również Pani Patrycja Borkowska koordynator projektu, przedstawiciel firmy Adelight- wykonawcy boiska oraz Pani Jolanta Łukasiak Malicka Prezes Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego.
Towarzyszyli nam także członkowie Stowarzyszenia Mecenasów Sportu z panią prezes Hanną Sidor oraz viceprezesem Panem Leszkiem Buks na czele. Dyrektor ZS skierowała słowa podziękowania za powstanie tego obiektu Panu Staroście Mariuszowi Bieńkowi i zarządowi Powiatu a także do Rady Powiatu, która zawsze z wielkim zrozumieniem i przychylnością patrzyła na potrzeby szkoły.
Boisko, to obiekt wybudowany ze środków Powiatu Płockiego, jest dopełnieniem kompleksu sportowego, które obok gminnej hali sportowej będzie dawał większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój naszych uczniów. Zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie Szkoła.
Dyrektor powiedziała do młodzieży i dzieci ze szkół ościennych: „to boisko jest dla was, niech gra na nim przynosi Wam wiele radości, a mottem dla Waszych sukcesów niech będą słowa Jana Pawła II Sport jest radością życia, zabawą, świętem, a więc jako taki powinien być ceniony”.
Po uroczystym poświeceniu boiska i przecięciu wstęgi, został rozegrany pierwszy mecz towarzyski. Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego zmierzyli się z drużyną SMS i przyjaciele.