Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Wyszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h, czyli aż o 70 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, dla którego najwyraźniej znaki drogowe nie miały żadnego znaczenia. Na ul. Białostockiej w Wyszkowie, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych dodatkowo oznakowane pomarańczowymi lampami ostrzegawczymi, 35-letni mieszkaniec gm. Brańszczyk pędził volkswagenem 120 km/h, czyli o ponad 70 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy stwarzając zagrożenie szczególnie dla bezpieczeństwa dla pieszych. W tym przypadku decyzja policjantów nie mogła być inna. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest bowiem najczęstszą przyczyną wypadków, które kończą się niestety tragicznie. Duża prędkość w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych i rowerzystów poruszających się po tym terenie. Pamiętajmy o tym!

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.