Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Konstrukcje fasadowe

Wielu renomowanych producentów w zakresie stolarki aluminiowej może pochwalić się produktami najwyższej jakości, które z czystym sumieniem możemy wykorzystać do budowy systemów fasadowych. Systemy te stają się co raz bardziej powszechne i stopniowo zastępują tradycyjne techniki elewacyjne. Szklane systemy fasadowe budowane w oparciu o wytrzymałe, aluminiowe słupy i rygle nadają budynkom nowoczesnego charakteru, a przy tym wyróżniają je spośród wielu innych, nijakich budowli. Jeśli chcemy zakupić fasadowe konstrukcje aluminiowe, Warszawa wydaje się być do tego idealnym miejscem. W stolicy znajduje się wiele siedzib polskich producentów, którzy z wielkim zaangażowaniem promują swoje produkty.

Fasady aluminiowe

Popularność szklanych ścian fasadowych widać szczególnie w panoramach dużych miast, gdzie na każdym kroku możemy natknąć się na wieżowce w całości pokryte szklanymi powierzchniami. Takie konstrukcje mają prawo bytu tylko wtedy, gdy posiadają solidne fundamenty. Idealnym tworzywem do stworzenia szkieletu kompletnego systemu fasadowego jest aluminium.

Profile aluminiowe są materiałem niezwykle uniwersalnym, wykorzystywanym również do wytwarzania okien, drzwi czy elementów wyposażenia domów. Aluminiowe tworzywo jest wielozadaniowe głównie dzięki jego bogatym właściwościom. Podstawową zaletą konstrukcji aluminiowych jest niewrażliwość na korozję, która jest uciążliwym problemem w przypadku metalowych profili. Oprócz odporności na rdzę, aluminium nie ulega zarysowaniom czy poważniejszym uszkodzeniom. Nawet mocne uderzenie w ścianę słupowo-ryglową nie spowoduje jej naruszenia.

Ponadto wielu producentów zajmujących się stolarką aluminiową umożliwia klientom dobór koloru harmonizującego ze stylem wnętrza budynków oraz jego estetyką zewnętrzną. Szeroki wachlarz wariantów kolorystycznych jest możliwy dzięki lakierowaniu metodą proszkową, która w idealny sposób nadaje się do powierzchni aluminiowych.

Profile aluminiowe posiadają również niebywałą zdolność do nadawania im rozmaitych kształtów, w zależności od naszych wizji architektonicznych. Systemy fasadowe wykorzystujące aluminium mogą przybierać awangardowe formy o bardziej zaokrąglonych lub kanciastych krawędziach, co w budynkach nowatorskich projektów jest szczególnie istotne.

Oprócz solidnej konstrukcji, systemy fasadowe wymagają również użycia najwyższej jakości szkła, które podobnie jak aluminium, będzie wysoce wytrzymałe na wszelkie wstrząsy i uderzenia, dzięki czemu można zachować maksymalne bezpieczeństwo budynku. Dlatego do budowy fasad szklanych stosuje się specjalnie zaprojektowane szkło hartowane, które jest niebywale wytrzymałe. Wysoka jakość plastycznego aluminium, jak również mocnego szkła pozwala na zastosowanie systemów fasadowych do budowy konstrukcji dachowych czy nowoczesnych świetlików.

Zalety fasad aluminiowo-szklanych

Ściany słupowo-ryglowe są stałym elementem budynków o dużej powierzchni użytkowej, które dodatkowo spełniają funkcje publiczne. Nie trudno natknąć się na biurowce czy salony samochodowe zbudowane w oparciu o systemy fasadowe, które wyglądają niezwykle efektownie i przyciągają wzrok. Wykorzystanie szkła o wysokiej przepuszczalności promieni słonecznych oraz użycie technik wspomagających termoizolację powoduje redukcję rachunków za prąd czy ogrzewanie.

Aluminiowe systemy fasadowe to również doskonałe rozwiązane, w przypadku gdy chcemy nieco optycznie powiększyć metraż naszego domu. Uzyskanie otwartych przestrzeni jest niezwykle łatwe przy zastosowaniu szklanych fasad.