Dzięki interwencji policjantów z zwoleńskiej komendy udało się uratować przed wychłodzeniem 41-letniego mężczyznę. W poniedziałkowy ranek dyżurny otrzymał informacje o leżącym mężczyźnie w rowie w miejscowości Brzezinki Stare. Policjanci na miejscu zastali mężczyznę, który leżał w rowie. Mieszkaniec pow. zwoleńskiego był wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pomoc medyczną.

Wczoraj rano dyżurny otrzymał informacje o leżącym mężczyźnie w rowie w miejscowości Brzezinki, natychmiast wysłał na miejsce policjantów celem sprawdzenia informacji. Policjanci, gdy tylko zauważyli leżącego w rowie mężczyznę, udzielili mu pomocy. Mężczyzna skrajnie wyczerpany i powoli zasypiał na mrozie. Okazało się, że 41-latek był nietrzeźwy. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala z uwagi na wychłodzenie organizmu.

Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja policjantów uchroniła 41-latka przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, lub zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa by uchronić kogoś przed wychłodzeniem i uratować czyjeś życie.

 

Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk