Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Dziś postępujemy i kupujemy z rozwagą i z planem

Dziś jesteśmy coraz bardziej świadomi. I to w zasadzie wszystkiego, co nas otacza. Doskonale wiemy, co jeść, a czego unikać. Zdajemy sobie również sprawę z zagrożeń cywilizacyjnych i wielu innych rzeczy, które przyszły do nas wraz z ogólnoświatowym postępem. Mądrze gospodarujemy swoją energią i staramy się otaczać wyłącznie przedmiotami i ludźmi, którzy faktycznie mają dla nas znaczenie. Szczególnie kobiety zwracają uwagę na to, co znajduje się w ich otoczeniu. Dekorują mieszkania nie tylko zgodnie z własnym gustem, ale i z zasadami harmonijnego mieszkania.

Być może dlatego przywiązują też ogromną wagę do kolorów. Nie tylko w domu, ale i podczas komponowania kolejnych stylizacji. W końcu bardzo często zobaczyć można elegancką kobietę w kolorowych butach, posługującą się czerwonym portfelem czy noszącą skórzany pasek w odcieniu zieleni czy brązu.

Niektóre kolory i ich znaczenie z punktu widzenia psychologii

Psychologia od dawna podkreśla, że konkretne kolory wywołują w nas określone odczucia. Najbardziej odprężający jest na przykład kolor zielony. Otaczając się przedmiotami w odcieniach zieleni odczuwamy większą harmonię i szybciej się relaksujemy. A dzięki skojarzeniom z roślinnością i przyrodą, również się uspokajamy. Mamy o wiele większe poczucie bezpieczeństwa - po prostu.

Takie odczucia wzbudza w nas też kolor niebieski. Błękitne i niebieskie elementy dookoła mają działanie uspokajające, bo kojarzą się z niebem i morzem. I choć jest to barwa z natury zimna, tak naprawdę stosuje się ją bardzo często zarówno w architekturze, jak i modzie. Co ciekawe, uważa się też, że jest to ulubiony kolor większości ludzi.

Żółty w oczywisty sposób kojarzy się natomiast ze słońcem, plażą, wypoczynkiem, ciepłem i przyjemnością. To kolor całkowitego szczęścia i zadowolenia. Dzięki niemu mamy jasność myśli i lepiej zapamiętujemy szczegóły na które powinniśmy zwracać uwagę. Ta barwa kojarzy się także z bogactwem. Być może poprzez zbliżony odcień do drogocennego złota.

Nowy trend w modzie damskiej – kolorowe portfele damskie dlaczego są takie popularne

Kolor czerwony, to z kolei kolor stymulujący do działania, dodający pewności siebie i odwagi. Sprzyja podejmowaniu szybkich, ważnych decyzji i obronie własnego zdania. Jako kolor krwi podkreśla również potęgę naszych emocji, odczuć i nastroju. To również synonim miłości, pasji i seksualności. Nic dziwnego, że panie szczególnie go sobie upodobały. Zazwyczaj malują w ten sposób paznokcie lub usta, dobierają torebkę ze skóry lub korale, pasek czy portfel.

Nowy trend w modzie damskiej - kolorowe portfele damskie. Dlaczego są takie popularne?

Kiedyś najpopularniejsze były damskie portfele w stonowanych i bezpiecznych barwach. Kobiety zazwyczaj kupowały więc czarne lub brązowe portmonetki, które w zasadzie niczym się między sobą nie różniły. Dziś jest zupełnie inaczej.

Panie uwielbiają się wyróżniać, a nie cierpią, gdy dodatek który sobie upatrzyły ma zbyt wiele koleżanek lub znajomych. Zaczęły więc przerzucać się na coraz to intensywniejsze barwy akcesoriów różnego rodzaju. Gdy chodzi o damski portfel, to niezaprzeczalnie najpopularniejszym jest czerwony portfel ze skóry. Kojarzący się z seksapilem, odwagą i pewnością siebie jest nieodłącznym atrybutem każdej, zdecydowanej businesswoman.

Choć nie oznacza to, że panie nie wybierają też portmonetek w innych odcieniach. Równie często kupowane są przecież damskie portfele w odcieniu różu, fioletu czy błękitu. Grunt, to dobrać kolor odpowiadający naszym potrzebom. Tak, by zgodnie z zasadami psychologii koloru zapewnić sobie to, czego nam na co dzień brakuje.

Ważne jest też, by o ile to możliwe - kupować dodatki z prawdziwej skóry. Niezależnie od tego czy jest to damska torebka, elegancki pasek czy skórzany portfel - materiał wykonania liczy się tak samo. Naturalna skóra, to gwarancja tego, że kupujemy produkt najwyższej jakości. Możemy lawirować między kolorami i fasonami, ale temu bądźmy wierne. Tym bardziej, że żaden, najbardziej nawet krzykliwy produkt ze skóry nigdy nie będzie wyglądał tandetnie…

Szukasz modnego i taniego portfela damskiego? Zajrzyj tutaj: https://supergalanteria.pl/ona-produkty-dla-kobiet/portfele-damskie