Nawet najnudniejszą stylizację można uratować. Wystarczy dodać do niej odpowiednie akcesoria. Oczywiście, co za dużo, to niezdrowo. Warto więc zachować umiar i konkretne dodatki dobrze przemyśleć. Zamiast kilku niepotrzebnych, lepiej przecież dodać do stroju jeden, ale elegancki i ponadczasowy.

Tego rodzaju dodatkami są z pewnością paski damskie ze skóry. Szlachetny materiał z którego są wykonane sprawia, że stylizacja od razu nabiera klasy. Poza tym, raz kupiony może posłużyć nam naprawdę długie lata. Wszystko za sprawą jego wytrzymałości i trwałości.

Pasek damski - najpopularniejszy i zarazem najtrafniejszy dodatek do stylizacji

Jeśli nie do końca wiemy, jak ożywić stylizację – skupmy się na dodatkach, które są absolutną klasyką. W ten sposób nie popełnimy żadnego błędu. W szafie każdej kobiety powinien znaleźć się damski pasek skórzany. Zakładając na siebie luźną koszulę lub tunikę, efekt może nam się nie spodobać. Gdy tego rodzaju garderobę przewiążemy jednak paskiem, całość od razu nabiera wyrazu. Skórzany element możemy dopełnić eleganckimi szpilkami i z niepozornej koszuli uczynić stylizację na ważne wyjście.

Paski damskie do spodni, jak sama nazwa wskazuje, najpowszechniej używane są jednak wtedy, gdy panie decydują się założyć spodnie. Dobrze pasują zresztą zarówno do jeansów, jak i nieco bardziej eleganckich modeli. Nie dość, że pełnią praktyczną funkcję podtrzymywania spodni na swoim miejscu – de facto najbardziej potrzebną szczupłym kobietom, to jeszcze stanowią ciekawe urozmaicenie. Dzięki nim nawet stonowany wzór spodni, niewyróżniający się praktycznie niczym, można zamienić w rzucający się w oczy!

Przyznać trzeba, że paski damskie ze skóry stanowią dodatek, który jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich. Gdy zależy nam jednak na wyjątkowym produkcie tego rodzaju warto zwrócić uwagę na włoskie paski skórzane. Galanterię pochodzącą z tamtych rejonów cechuje niezwykła trwałość, dbałość o szczegóły i absolutnie piękny desing. Mając w szafie dodatek tego rodzaju, zawsze będziemy gotowe na wyjście. Dodając go do spodni, koszuli czy tuniki sprawimy, że te od razu nabiorą odpowiedniego wyrazu.

Skórzane portfele damskie wiodą prym wśród klasycznych akcesoriów kobiecych

Skórzana galanteria nie musi oczywiście ograniczać się wyłącznie do dodatków, które widoczne są gołym okiem. Oczywiście skórzane paski, buty czy torebki, to absolutna klasyka. Jednak miłośniczki skórzanych elementów, nie wyobrażają sobie też portmonetki innej, niż ta wykonana ze skóry.

Tak jak pasek stanowi podstawowy dodatek do wszelkiego rodzaju stylizacji, tak portfel uznaje się za jeden z najbardziej klasycznych akcesoriów. Nie dziwi zatem fakt, że większość pań chce, aby prezentował się on nienagannie, elegancko i z klasą. Mimo, że zazwyczaj nosimy go w torebce, to jednak od czasu do czasu musimy przecież go wyciągnąć. Na ogół wtedy od razu rzuca się w oczy. W kasie kina, przy ladzie w sklepie czy w pociągu. Jaki zatem jego model wybrać? Czym się kierować kupując nowy wzór?

Jeśli lubimy stonowane kolory możemy oczywiście postawić na czarny lub brązowy skórzany portfel. Jest to zresztą rozwiązanie najbezpieczniejsze – klasyczne i funkcjonalne jednocześnie. Gdy jednak mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, warto zaryzykować. Niecodzienną propozycją może być na przykład czerwony portfel damski. To, że wyróżnia się on żywym kolorem nie oznacza oczywiście, że musi być tandetny. Wręcz przeciwnie! Wystarczy tylko zdecydować się na taki, który wykonany jest ze skóry.

Ta, jako materiał ceniony już od wielu lat, wykazuje przecież szereg zalet. Jest trwała, nie niszczy się tak szybko, jak inne tworzywa i co najważniejsze – uznaje się ją za wyjątkowo elegancką. Akcesoria i dodatku wykonane z dbałością o każdy szczegół, to coś na co każda kobieta zasługuje. I nie chodzi wcale o to, by mieć ich w szafie mnóstwo. Wystarczą dwie sztuki, by wyglądać i czuć się dobrze. Muszą jednak być dobre jakościowo, no i oczywiście - stanowić elementy wykonane z najlepszych materiałów.

Artykuł powstał we współpracy ze stylistami marki Paolo Peruzzi

Podkreśl swoją stylizację wyjątkowymi akcesoriami