Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Dbaj o kręgosłup swojej pociechy – znajdź odpowiedni plecak dla nastolatka

Czasy szkolne, to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również nawiązywanie pierwszych przyjaźni. Na ogół, po latach kojarzą się z pięknymi wspomnieniami i sentymentalnymi historiami. By naszym dzieciom ze szkołą nie kojarzyły się jednak nabyte w jej trakcie schorzenia, już zawczasu warto zadbać choćby o ich kręgosłup. Ponieważ w Polsce, w wielu szkołach nadal nie ma szafek, młodzi ludzie zmuszeni są codziennie nosić na zajęcia ważące co najmniej kilka kilogramów książki.

Jeśli plecak w którym je przenoszą jest źle zaprojektowany, możemy być pewni, że ucierpi na tym kręgosłup nastolatka. Spore obciążenie, które jest nieodpowiednio rozłożone, to w końcu gwarancja problemów zdrowotnych. Plecak młodzieżowy powinien być zatem na tyle dobrze wyprofilowany, by minimalizować wszelkie niedogodności związane ze sporą ilością podręczników.

Plecaki młodzieżowe – jak powinny być zaprojektowane?

Plecak do szkoły powinien być rzecz jasna ładny, ale przede wszystkim praktyczny i bezpieczny. Jeśli chodzi o jego wagę, to ta nie powinna przekraczać mniej więcej 10 procent masy naszego dziecka. A to oznacza, że idealny plecak szkolny musi być możliwie jak najlżejszy. Już samo obciążenie książek jest przecież spore. Jeśli dodać do tego ważącą kilka kilogramów torbę – ciężar może stać się nie do uniesienia.

Zbyt ciężki plecak, to spore obciążenie dla ramion, a w dalszej kolejności bioder, pleców i nawet kolan. Prosta droga do skrzywienia kręgosłupa – murowana. Gdy chodzi zaś o kształt i formę szkolnego plecaka, to tu ważne jest odpowiednie wzmocnienie i usztywnienie kolejnych jego elementów. W szczególności dno torby powinno być twardsze. Oczywiście ważny jest również brak jakichkolwiek ostrych krawędzi. W wyposażeniu powinny być natomiast różnego rodzaju przegródki, a nawet elementy odblaskowe. Dzięki nim dziecko widoczne jest z daleka, gdy późno wraca ze szkoły.

Gdy zależy nam na identyfikatorze plecaka możemy go dokupić lub znaleźć torbę, która ma go wbudowanego. W przypadku zgubienia plecaka, jest to bardzo pomocne. W danych należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Uczciwy znalazca z pewnością odda własność dziecka. Nie będzie miał też problemu ze zlokalizowaniem jego domu lub ze skontaktowaniem się z nim.

Plecaki sportowe dla młodych miłośników aktywności fizycznej

Niektóre młodzieżowe plecaki szkolne, projektowane są z myślą o nastolatkach uprawiających sport. Wyróżnia je wówczas opływowy kształt i dość duża ilość przegródek na różne sportowe akcesoria. Poza tym pasują też do sportowego lub casualowego stylu ubierania.

Plecaki sportowe tworzone są tak, by jak najlepiej wpisywać się w codzienny tryb życia młodej osoby uprawiającej sport. Ich design komponuje się też z ogólnie przyjętym, swobodnym stylem. Pasują więc do adidasów, dresów czy innych treningowych ubrań. Polecane są zatem dziewczętom i chłopcom, którzy po lekcjach udają się na zajęcia piłki nożnej, siatkówki czy na basen.

Plecaki na laptopa – idealne rozwiązanie dla studentów

Plecaki sportowe, to jednak nie jedyne polecane modele. Wśród oferty galanterii skórzanej możemy też znaleźć plecaki na laptopa. Te szczególnie przydają się studentom.

Na zajęcia w szkole wyższej na ogół zabiera się bowiem nieco mniej książek, niż choćby w liceum czy technikum. Studenci bardzo często pracują z kolei na laptopach. A przecież przenośny komputer trzeba w coś spakować. Zwykła torba może jednak nie wystarczyć - nie jest ona przystosowana do transportu komputera.

Plecak na laptopa posiada odpowiednie zabezpieczenia, które skutecznie chronią nasz komputer. Niezależnie od tego czy przemieszczamy się wówczas na rowerze, pieszo czy komunikacją miejską – zawartość torby jest w stu procentach bezpieczna. Co więcej, większość tego rodzaju toreb posiada również odpowiednie zabezpieczenia na przypadek kradzieży. Laptopa ze specjalnej torby nie łatwo wyjąć, a już na pewno nie łatwo ukraść! Takie rozwiązanie jest więc optymalne pod każdym względem.