Roczny owczarek niemiecki o pięknym czarnym podpalanym umaszczeniu wyjdzie już za kilka miesięcy wraz z przewodnikiem na płockie ulice. Teraz uczą się w szkole i poznają się nawzajem oraz zgłębiają tajniki tresury.

Kilka dni temu Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca. Z początkiem kursu KWP zs. w Radomiu, w porozumieniu z gminą miasta Płock, zakupiła psa o nazwie służbowej NAMAR.

Jest to roczny owczarek niemiecki o pięknym czarnym podpalanym umaszczeniu. Jego opiekunem został st. post. Szymon Paźniewski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Do kwietnia 2020 roku obydwaj będą mieli okazję bliżej się poznać oraz zgłębić tajniki tresury. Następnie powrócą do macierzystej jednostki, gdzie razem będą pełnić służby. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć im wszystkiego dobrego na nowej, wspólnej drodze i wiele satysfakcji z pełnionej służby.

Autor: mł. asp. Edyta Sułkowska

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.