Wirtualne biuro czyli idealne rozwiązanie dla wielu firm

Własna działalność w Polsce nie jest tania. Na przedsiębiorcy "wisi" obowiązek comiesięcznych składek ZUS oraz posiadania własnej siedziby. Jeśli właściciel firmy nie posiada takiej siedziby to pojawia się problem, gdyż bardzo często osoby wynajmujące mieszkanie nie mogą w nim założyć firmy. Dlatego dla wielu właścicieli firm dobrym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro. Czy rejestracja firmy w wirtualnym biurze jest możliwa? Dlaczego warto korzystać z takiej usługi?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest usługą, która polega na wynajęciu przedsiębiorcy miejsca do prowadzenia działalności czyli adresu do korespondencji, skrzynki pocztowej oraz zaplecza do obsługi tego biura. Wszelkie usługi "biurowe" przedsiębiorcy obsługuje usługodawca wirtualnego biura.

Pracownicy wirtualnego biura przyjmują korespondencję przedsiębiorcy, który otrzymuje od razu informację o możliwości jej odbioru bądź wglądu do niej. Na prośbę przedsiębiorcy poczta może być również archiwizowana. W razie potrzeby pracownik e-biura może zeskanować pisma i wysłać drogą elektroniczną do klienta.

Bardzo wiele wirtualnych biur oferuje również usługę udostępnia przedsiębiorcy przeznaczonego dla niego nr telefonu oraz pełnią rolę sekretariatu- odbierają rozmowy albo przekierowują do przedsiębiorcy. E-biura oferują dodatkową usługę w postaci udostępnienia sali konferencyjnej, w której przedsiębiorca może spotkać się z klientem.

Więcej informacji o pakietach i funkcjonowaniu wirtualnego biura znajduje się na stronie https://www.wirtualne-biuro-mickiewicza.pl - dowiedz się więcej.

Czy prowadzenie dzielności w wirtualnym biurze jest legalne?

Wraz z wprowadzeniem usługi e-biura pojawiły się wątpliwości czy rejestracja firmy w takim miejscu jest możliwa i legalna. Rejestracja firmy w siedzibie wirtualnego biura jest jak najbardziej legalna, o ile nieruchomość w której znajduje się e-biuro należy właśnie do niego albo osoba prowadząca biura ma zgodę właściciela lokalu na podnajęcie go osobom trzecim.

Jeśli rodzaj dzielności na to pozwala (z e- lokalu nie może skorzystać np: prawnik czy spółka handlowa), a firma prowadząca e-biuro jest w stanie zapewnić wszelkie wymagane udogodnienia przedsiębiorcy to jest rejestracja działalności w e-lokalu jest możliwa.

Wady i zalety takiego rozwiązania

Dla większości właścicieli firm bardzo ważna zaletą e-biura jest jego cena. Bardzo często czynsz za wynajem lokalu może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, natomiast wynajem e-lokalu to tylko kilkaset złotych miesięcznie. E-biuro o wysokiej renomie oferują w ramach co miesięcznego abonamentu usługi księgowych oraz asystentów. Wszystkie wydatki poniesione na wirtualne biuro mogą zostać w całości zapisane do kosztów uzyskania przychodów, a tym samym obniżyć naliczony podatek dochodowy.

Dla wielu przedsiębiorców minusem jest fakt dopłaty za każdą usługę, która nie jest zawarta w abonamencie. Wirtualne biuro posiada również określone godziny pracy, które ograniczają możliwość korzystania z e-biura np.: na wieczorne spotkania z klientami.

Rejestracja wielu firm pod jednym adresem jest w pełni legalna. Jednak warto wybrać renomowane e-biura, dzięki temu można skorzystać z większej ilości usług w ramach abonamentu.