Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Mnóstwo osób marzy o estetycznym salonie, w jakim elegancki kominek stanowiłby główne miejsce. Perspektywa spędzania chłodnych wieczorów przy ogniu kominka z książką w dłoniach coraz bardziej zachęca do owej inwestycji. Patrząc z punktu widzenia ekologii kominek na pewno dominuje nad ogrzewaniem z zastosowaniem kotłów opałowych, gdyż artykuły występujące w efekcie wypalania drewna wysyłają do atmosfery niewielkie ilości niebezpiecznych treści. Czy faktycznie należałoby zdecydować się na kominek?

Zalety kominka

Największą zaletą z posiadania kominka w domu to specjalny system ocieplania. Dzięki niemu błyskawicznie dogrzejemy wnętrze oraz ogrzejemy się przy ogniu na przykład po przemarznięciu. Przydaje się zwłaszcza wówczas, gdy temperatury szybko spadną i gdy usterki ulegnie centralne ogrzewanie. Jest to doskonała opcja także na zimne, jesienne wieczory, gdy nasze domowe ogrzewanie jeszcze nie funkcjonuje bądź jego załączenie w praktyce tworzy więcej wydatków aniżeli wrzucenie paru polan do paleniska.

Dodatkowo kominki nie mają żadnej konkurencji jeśli idzie o atuty estetyczne. Użytkownik może ponieważ bez żadnego kłopotu dostosować artykuł do estetyki własnego pomieszczenia. Dodatkowo mając na uwadze tylko i wyłącznie względy estetyczne można podjąć decyzję o zakupie kominka elektrycznego, jaki w ogóle nie będzie wymagał instalacji kominowej. Może przyczynić się jednakże do większych rachunków. Idealna opcją mogą być standardowe kominki na drzewo, jakie są w stanie rozprowadzić ciepło właściwie po całym domu.

Kominek jako element ozdobny

Kominek jako element ozdobny

Rozpalony kominek powoduje, iż pomieszczenia stają się przytulne. Ma mnóstwo atutów estetycznych. Zlokalizowany na przykład w kącie ogromnego pokoju może stanowić wspaniałą dekorację. Ze względu na to, iż można swobodnie wybierać oraz kształtować obudowy kominkowe, należałoby spróbować dostosować je do każdego stylu aranżacji. Na obudowie kominkowej można postawić zdjęcia własnej rodziny, ukochane bibeloty lub pozostałe elementy ozdobne.

Parametry technologiczne kominków

Dobierając kominek musimy wziąć pod uwagę parametry technologiczne wkładu kominkowego. Kominki Kratki proponują pomiędzy innymi wkłady kominkowe gazowe, powietrzne oraz z płaszczem wodnym. We współzależności od typu kominek może mieć różną moc znamionową urządzenia, jaka zawsze musi być dopasowana do wielkości przestrzeni, którą ma ogrzewać. Do określenia mocy znamionowej kominka można wykorzystać ułatwiony przeliczniki – 1 kW mocy pozwoli nagrzać 10 metrów kwadratowych.

Drewno najdoskonalszym paliwem

Zapisy uwzględnione w ustawach antysmogowych bądź ich projektach dokładnie wskazują, jakich paliw nie można używać w instalacjach grzewczych. Zakazane jest pomiędzy innymi wypalanie mułów oraz flotokoncentratów węglowych lub węgla brunatnego. Nowe przepisy mówią również o wilgoci drewna, jakiego można używać w kominkach oraz piecach. Drzewo musi być suche. Jego wilgoć nie może przewyższać 20%. Palić winno się drewnem drzew liściastych sezonowanym co najmniej dwa lata, jakie nie tworzy niekorzystnego dymu. Pośród najdoskonalszych typów należy wymienić dąb, grab, jesion czy buk.

Więcej informacji o kominkach i piecach znajdziesz na stronie https://www.szalonymax.pl gdzie dostępnych jest wiele produktów - nie tylko kominków.