Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Rola doradcy kredytowego w ubieganiu się o kredyt

Większość z nas choć raz w życiu będzie ubiegała się o kredyt. Nie zależnie od tego jaki będzie cel przeznaczenia środków pieniężnych, składając wnioski kredytowe zwykle z niecierpliwością czekamy na ich pozytywne rozpatrzenie. Okazuje się, że banki oprócz tego, że oferują różnorodne rodzaje produktów finansowych, zwykle ich uzyskanie obarczone jest surowymi wymaganiami i restrykcjami. Wszystko to wpływ na to, że osoba nie mająca wystarczającej wiedzy i doświadczenia w zakresie rynku finansowego, może bardzo szybko podjąć nieodpowiednią decyzję, której konsekwencje może odczuwać przez długi czas. Jaka jest więc rola doradcy kredytowego i jak może on nam pomóc?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy po pierwsze czarno na białym przedstawi klientom wszystkie różnice pomiędzy ofertami produktów bankowych, a także wyliczy precyzyjnie, która oferta kredytowa jest najkorzystniejsza dla nas w oparciu o wszystkie jej elementy składowe, a nie tylko poszczególne fragmenty. Doradca kredytowy musi więc posiadać odpowiednie kwalifikacje, by mógł sprawnie pełnić swoją rolę. Wybierając doradcę kredytowego, musimy mieć na uwadze to, że wiele osób może nazywać się profesjonalnymi doradcami kredytowymi jednak będzie brakowało im zarówno wiedzy jak i doświadczenia, które mogłoby w znaczącym stopniu pomóc klientom w podjęciu możliwie najlepszej decyzji.

Jaka jest rola doradcy kredytowego w ubieganiu się o kredyt?

Okazuje się, że rola doradcy kredytowego w całym procesie ubiegania się o kredyt może być nieoceniona. Doradca kredytowy nie tylko pomoże skompletować pakiet dokumentów wymaganych przez bank, ale również pomoże uporać się z formularzami i będzie na bieżąco śledził proces rozpatrywania wniosku, tuż po jego złożeniu w banku. Co więcej tuż po uzyskaniu decyzji- pozytywnej w sprawie kredytu, doprowadzi on do podpisania finalnej umowy kredytowej i rozpoczęcia kredytu. W czym jeszcze może pomóc ci doświadczony doradca kredytowy? Otóż:

  • może on udzielić ci odpowiedzi na pytanie odnośnie tego, jakie produkty finansowe są obecnie dostępne w danym banku, a także czy obarczone są one dodatkowymi dopłatami, oraz jaki rodzaj oprocentowania jest oferowany w pakiecie.
  • dostarczy ci informacji odnośnie okresu kredytowania dla interesujących ciebie rodzajów kredytów. Odpowie też na pytania czy okresy kredytowania zmieniają się w zależności od oprocentowania i czy można je dostosować do własnych możliwości.
  • sprawdzi jakimi kryteriami kieruje się bank zarówno przy ustalaniu zdolności kredytowej jak i rozpatrywaniu wniosków
  • podpowie jaki jest minimalny, wymagany wkład przy kredycie hipotecznym
  • sprawdzi czy kredyt jest obarczony innymi kosztami okołokredytowymi i czy finalna wysokość kredytu nawet z uwzględnieniem oprocentowanie nie przewyższy możliwości klienta.
  • oceni jak długo może potrwać wydanie finalnej decyzji kredytowej od momentu złożenia wniosku w placówce
  • sprawdzi na życzenie klienta, czy bank pobiera opłaty w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu.

Informacje dodatkowe - sprawdź pełną ofertę doradztwa kredytowego. Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź więcej.