Gdzie szukać sprawdzonych mieszkań na sprzedaż w Warszawie?

Warszawa to największe miasto w Polsce. Mieszka tu ponad 1,8 miliona osób. Szacuje się, że na terenie miasta stołecznego znajduje się niemal milion mieszkań. Jak znaleźć to, które spełni nasze oczekiwania? Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż? Sprawdźmy!

Co trzeba wiedzieć o warszawskim rynku nieruchomości?

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na wysokie ceny za metr kwadratowy. Najmniej zapłacimy, jeśli będziemy szukać nieruchomości na Rembertowie, Wawrze i Ursusie. W tych dzielnicach uśredniona cena za 1 mkw nie przekracza jeszcze dziesięciu tysięcy złotych.

Na drugim biegunie znajduje się Żoliborz, Mikotów, Ochota oraz Śródmieście. To właśnie tutaj ceny są najwyższe. Jak szukać najlepszych nieruchomości? Można skorzystać na przykład z oferty firmy SonarHome - na jej stronie znajdziemy atrakcyjne, sprawdzone mieszkania na sprzedaż w Warszawie.

Serwis daje możliwość zapoznania się z lokalizacją posesji na wirtualnej mapie miasta. Dzięki temu łatwo oszacujemy, czy mieszkanie znajduje się w satysfakcjonującej dla nas odległości od głównych tras przelotowych, linii metra, czy przedszkola, do którego chcielibyśmy posłać dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży mieszkania?

Jeśli chcemy spieniężyć lokal, który jest naszą własnością, to warszawski rynek nieruchomości daje nam tutaj ogromne pole do popisu. W mieście stołecznym średnia „żywotność” jednego ogłoszenia to zaledwie 80 dni, co oznacza, że w tym czasie powinniśmy znaleźć nabywcę. W innych miastach ten czas jest o wiele dłuższy. Nie brakuje osób, które decydują się skorzystać z portali, gdzie cały proces będzie spoczywał tylko na naszych barkach.

Niesie to jednak ze sobą wiele zagrożeń. Aby sprzedać mieszkanie po dobrej cenie, trzeba wykazać się uporem i konsekwencją. Kupujący na pewno będą stosować profesjonalne techniki negocjacyjne, byle tylko nieco zmniejszyć kwotę odstępnego.

Na szczęście sprzedający mogą skorzystać z usług profesjonalnych firm, które wezmą na siebie ciężar takich rozmów. W naszym imieniu mogą prowadzić je zawodowcy. Korzystając z oferty DigitalBroker od SonarHome, kupujemy sobie wsparcie na każdym etapie sprzedaży nieruchomości: od wyceny, zdjęć lokalu, po organizację dni otwartych, kiedy kupujący będą mogli zapoznać się z posesją i zapytać o wszystkie kwestie z nią związane.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Rynek nieruchomości w dużej mierze bazuje na internecie. Jeśli skorzystamy z profesjonalnej platformy, to będziemy mogli szybko spersonalizować wyniki wyszukiwań, dopasowując je do naszych preferencji.

To prosty sposób, by wytypować te mieszkania, które znajdują się na przykład w sąsiedztwie uczelni, linii metra, lub parku. W ten sam sposób można też przeglądać tylko te oferty, które na przykład mają balkon lub ogród. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by dzięki takim narzędziom sortować posesje według metrażu, stanu technicznego, czy liczby pomieszczeń.

Jak będą się zmieniać ceny mieszkań w Warszawie?

Sektor nieruchomości bardzo dobrze poradził sobie z pandemią COVID-19. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że rosnące ceny lokali mieszkalnych (uśredniony wzrost cen w Warszawie w ujęciu rocznym wyniósł 10%) zostaną z nami na dłużej, co zawdzięczamy m.in. inflacji.

Bez wątpienia jest to dobry czas dla inwestorów, którzy chcieliby uciec z kapitałem właśnie w rynek nieruchomości. Wciąż zapewniają one sporą stopę zwrotu — o wiele wyższą, niż tradycyjne lokaty bankowe. Mimo zmian, jakie w ostatnim czasie wprowadziła Rada Polityki Pieniężnej, boom w sektorze budowlanym raczej nie wyhamuje, co w dużej mierze wynika z deficytu lokali mieszkaniowych.