Nowe mieszkanie lepsze od starego

Według wielu badań Polacy częściej rozpoczynają szukanie wymarzonego mieszkania od rynku pierwotnego, nie biorąc szczególnie pod uwagę mieszkań znajdujących się na rynku wtórnym. Nawet przeszukując ogłoszenia nieruchomości z Warszawy, znacznie częściej trafimy na hasło Warszawa rynek pierwotny niż rynek wtórny. Głównym powodem jest chęć mieszkania na zupełnie nowym osiedlu, które powstało według nowoczesnych standardów budownictwa. Dodatkowym atutem jest gwarancja. Nawet przez kilka lat zauważając niedoskonałości czy niedoróbki budowlane jesteśmy w stanie zgłosić je wykonawcy, który zobowiązany jest do naprawy. Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego pozbywamy się tej możliwości, a często przed zakupem nie mamy możliwości ani czasu obejrzenia każdego kąta. Większość niespodzianek wychodzi dopiero na etapie wprowadzania się do mieszkania.

Nowe budownictwo to także nowe technologie. Zarówno jeżeli chodzi o użyte materiały jak i rozkład samych mieszkań. Są one dostosowane do nowoczesnych standardów architektonicznych i dużo bardziej ergonomiczne. W mieszkaniach z drugiej ręki, szczególnie tych leciwych raczej nie znajdziemy garderoby, otwartej kuchni z wyspą, dodatkowej łazienki przy sypialni, ogródka czy przestronnego tarasu.

Cena. Jaki rodzaj nieruchomości bardziej się opłaca?

Wciąż krąży mit, według którego nowe mieszkania muszą być droższe. To wcale nieprawda. Po pierwsze, główną wytyczną ceny nieruchomości jest jej lokalizacja. Co ciekawe, nie ma wpływu na całkowity koszt rok budowy budynku. Tak właśnie działa rynek nieruchomości w Polsce. Bardzo stare nieruchomości, położone w samym centrum Warszawy będą dużo droższe od nowego mieszkania w apartamentowcu, który znajduje się na jej obrzeżach. Decydując się na ścisłe centrum trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Warto więc poszukać inwestycji, które są nieco od niego oddalone, jednak świetnie skomunikowane, dzięki czemu będziemy mogli zakupić nową nieruchomość i nie rezygnować z marzeń.