Policja Płock: Kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Czujny mieszkaniec powiatu radomskiego udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy samochodu, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
W minioną niedzielę dyżurny szydłowieckiej komendy skierował policyjny patrol do miejscowości Szydłówek, gdzie znajdował się kierujący vw, który był pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział jak kierujący autem jechał slalomem i nie trzyma toru jazdy. Mieszkaniec powiatu radomskiego nie wahał się ani chwili i zatrzymał kierującego vw. Zabrał mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę i powiadomił Policję.
Jak się okazało, samochodem kierował 37-letni mieszkaniec gminy Jastrząb, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Teraz nieodpowiedzialny 37-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
Autor: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz
Komenda Miejska Policji w Płock,
mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/72269,Kolejne-obywatelskie-ujecie-pijanego-kierowcy.html
Ostatnie Artykuły

Baloniki i mapa radości - dzieci własnymi słowami szukały szczęścia

Hulajnoga elektryczna na komunię - policja ostrzega przed limitem 13 lat

Dzieci dostają je na komunię - policja przypomina, czego nie wolno na hulajnodze i quadzie

Mikrosen za kierownicą - kierowca bywa pewny siebie, a już traci kontrolę

Pijany kierowca wjechał do rowu pod Płockiem - zatrzymał go policjant po służbie

Uliczka Pani Chotomskiej znów otwiera scenę dla najmłodszych z Płocka

Płocka drogówka zatrzymała piratów - bilans SPEED zaskakuje liczbami

Na płockich drogach w jeden weekend dwa potrącenia i śmigłowiec LPR

Pędzili za szybko - od razu stracili prawa jazdy pod Płockiem

W Płocku rusza olimpijski debiut seniorów. W programie dziesięć konkurencji

Hulajnoga wjechała pod autobus w Płocku - finał był zaskakująco łagodny

Na płockiej scenie rozstrzygnęła się walka o juwenalowy finał

Motocykliści ruszyli na tor - policja pokazała, czego nie wolno lekceważyć
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Płock – Radomiak Radom 0:1 w PKO BP Ekstraklasie – goście skuteczniejsi na Orlen Arenie](/images/mecz/thumbnails/wisla-plock-radomiak-radom-26042026-01.webp)
