Leczenie ortodontyczne wcale nie musi rzucać się w oczy. Korekcja ustawienia zębów może być dyskretna, a także wygodna – tak właśnie działają nakładki ortodontyczne Invisalign. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie!
Nakładki Invisalign – co to takiego?
Przezroczyste nakładki Invisalign zrewolucjonizowały sposób, w jaki można korygować wady zgryzu. W tej przełomowej metodzie prostowania zębów wykorzystuje serię niemal niewidocznych, wymiennych nakładek wykonywanych na zamówienie pod konkretnego pacjenta. Same nakładki są wykonane z termoplastycznego materiału, który jest wytrzymały i komfortowy w noszeniu.
Każdą nakładkę nosi się przez około dwa tygodnie, po czym wymienia się na kolejną z serii. Zęby przesuwają się delikatnie, milimetr po milimetrze, aż do właściwej pozycji. W późniejszym etapie leczenia można zwiększyć częstotliwość wymiany nakładek, co pozwala na jeszcze szybszą korektę zgryzu. Nad całym procesem czuwa specjalista – nakładki Invisalign w Warszawie założysz w Dental Fraternity.
Nakładki Invisalign czy zwykły aparat – co lepiej wybrać?
Odpowiedź nie będzie zaskakująca: to, co bardziej do Ciebie przemawia. Tutaj nie ma ani złego, ani dobrego wyboru. Pomiędzy tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi a nakładkami Invisalign jest sporo różnic. Pierwsze od razu rzucają się w oczy – i to dosłownie! Z kolei dzięki przezroczystym nakładkom, które doskonale dopasowują się do naturalnego kształtu zębów, nikt nie zauważy, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego.
Na tym jednak nie koniec różnic. Invisalign można zdejmować (dobrze jednak robić to jak najrzadziej!), co pozwala na rozkoszowanie się swoimi ulubionymi potrawami bez obaw, że problematyczne włókno kurczaka czy szpinaku utknie w metalowym druciku.
Nakładki ułatwiają higienę jamy ustnej, a leczenie ortodontyczne zwykle odbywa się bez nieprzyjemnych otarć, jak to często ma miejsce przypadku tradycyjnych aparatów stałych.
Invisalign a skutki uboczne
Ciężko znaleźć osobę, która skarżyłaby się na skutki uboczne leczenia za pomocą tej metody. Nie oznacza to jednak, że takowe nie istnieją. Występują, ale są tymczasowe i szybko przemijają. Do najczęściej występujących można zaliczyć: trudność z wymawianiem niektórych zgłosek, delikatny dyskomfort po zmianie nakładek czy wystąpienie miejscowego podrażnienia.
Decydując się na naprawę zgryzu za pomocą nakładek Invisalign, kluczowa jest samodyscyplina. Nakładkę nosi się niemal całą dobę, z maksymalnie 2-godzinną przerwą. Należy zatem przywiązywać dużą uwagę do higieny jamy ustnej i nie zakładać nakładek na nieumyte zęby.
Nakładki Invisalign – jaki jest koszt ich założenia?
Kluczową różnicą pomiędzy klasycznym aparatem a nakładkami Invisalign jest cena. Nierzadko bywa ona barierą nie do przekroczenia: w zależności od czasu leczenia oraz ilości szyn (na górne lub dolne zęby), cena za całość mieści się w przedziale od 9 do nawet 18 tysięcy. Pełny kosztorys oraz plan leczenia są przygotowywane na wizycie konsultacyjnej.
Wygoda, dyskrecja, a także efekt, jaki można uzyskać za pomocą aparatów Invisalign, zdecydowanie jest wart swojej ceny. Potwierdzi to niemal każdy, kto naprawił swój zgryz za pomocą tej metody!